Nová najrýchlejšia klávesnica od Razer: Huntsman V2

Nová najrýchlejšia klávesnica od Razer: Huntsman V2

Nové klávesnice z radu Huntsman V2 sú k dostaniu s numerickou klávesnicou i bez nej, majú takmer nulovú vstupnú odozvu, tú najlepšiu možnú akustiku a ponúkajú neprekonateľný pocit pri stlačení.

Optické spínače 2. generácie od Razer

Huntsman V2 prichádza s 2. generáciou lineárnych optických spínačov Razer, ktoré boli navrhnuté a upresnené na základe hráčskej a užívateľské spätnej väzby. Klávesnica tak už obsahuje silikónový tlmič zvuku potláčajúci charakteristické "kliknutie", ku ktorému dochádza pri stlačení klávesy. Vďaka tomu sa s ňou užívateľom bude oveľa príjemnejšie písať. Spínače a stabilizátory sú zase lepšie namazané, takže je používanie klávesnice plynulejšie a tichšie.

Lineárne optické spínače Razer 2. generácie využívajú k aktivácii spínacieho signálu infračervený lúč, čím sa úplne eliminuje oneskorenie vstupu (debounce delay), ktorý sa tradične zabudováva do mechanických klávesníc, aby sa zabezpečilo, že kontaktný signál skutočne zodpovedá stisku.

Bez tohto oneskorenia môžu spínače využívať výhody technológie Razer HyperPolling a prekonať tak polling rate bežných klávesníc, ktorý činí 1000 Hz. S funkciou HyperPolling dosahuje až neuveriteľných 8 000 Hz. Vďaka kombinácii dvoch vysokorýchlostných, nesmierne výkonných technológií má klávesnica Huntsman V2 takmer nulovú latenciu, čo z nej robí najrýchlejšiu hernú klávesnicu s bleskovou odozvou.

Vylepšenia, vylepšenia, vylepšenia

Na základe spätnej väzby od komunity aj ešportovcov sa klávesnica Huntsman V2 dočkala vylepšenia aj v ďalších oblastiach. Klávesy z dvoch vrstiev PBT plastu, ktoré sú v základnej výbave, sa starajú o lepšiu výdrž a ochranu. Pri výrobe navyše tvorcovia siahli po dvojfázovom vstrekovaní plastov, slúžiacemu k tvorbe nápisov na klávesoch. Tie tak nevyblednú ani po stovkách hodín používania a navyše disponujú texturovanou povrchovou úpravou pre pevný stisk prstov a príjemný pocit pri písaní.

Akustika sa dočkala zlepšenia, pretože sa do šasi pridala sada tlmičov zvuku, ktoré pri stlačení klávesov pohlcujú klepanie a dunenie. Robustná a matná hliníková vrchná doska udržuje klávesnicu pevnú, a to do tej miery, že ju ani to najintenzívnejšie búšenie do klávesov takmer neohne, a špeciálne tvarovaná, ergonomická opierka pod zápästie, ktorá dokonale pasuje k prednej časti klávesnice, poskytuje zápästiu vynikajúcu oporu a úľavu pri dlhom hraní.

Huntsman V2 je vybavená multifunkčnými digitálnymi otočnými regulátormi so 4 dedikovanými, nastaviteľnými multimediálnymi klávesmi, vďaka ktorým má klávesnica širšie využitie ako len na hranie. Hráči ju môžu plne naprogramovať prostredníctvom softvéru Razer Synapse 3 a vďaka 7 prednastaveným svetelným efektom s výberom z až 16,8 miliónov farieb si ju môžu prispôsobiť podľa svojich predstáv. Hybridne zabudovaná pamäť umožní ukladať nastavenia, makrá a farebné schémy, takže budú dostupné kdekoľvek a kedykoľvek aj bez prístupu ku cloudovému úložisku.

CENA A DOSTUPNOSŤ: 199,99 EUR (odporúčaná maloobchodná cena) - fialové spínače s preklikom, 209,99 EUR (odporúčaná maloobchodná cena) - červené lineárne spínače, od 16. septembra 2021.

Huntsman V2 Tenkeyless

Razer predstavil aj klávesnicu Huntsman V2 Tenkeyless - tenšieho a ľahšieho súrodenca Huntsman V2. Táto klávesnica zdieľa so svojím štandardne veľkým náprotivkom mnoho prvkov, ale chýba jej numerická klávesnica, otočný regulátor a multimediálne klávesy. Je vďaka tomu prenosnejšia, ale pritom si stále zachováva všetky nové funkcie a vylepšenia, ktoré ponúka Huntsman V2, vrátane 2. generácie nových lineárnych optických spínačov Razer, technológie Razer HyperPolling, ktorá skutočne zaisťuje polling 8 000 Hz, klávesov z dvoch vrstiev PBT plastu, opatrení tlmiacich zvuk a ergonomickej opierky na zápästie.

Huntsman V2 Tenkeyless tiež ponúka odpojiteľný kábel s konektorom USB-C, ktorý hráčom na cestách uľahčuje prepravu, je plne kompatibilný s aplikáciou Razer Synapse 3, vďaka ktorej je možné prispôsobiť až 16,8 miliónov farieb, a má zabudovanú hybridnú pamäť, ktorá umožňuje ukladať makrá a nastavenia.

CENA A DOSTUPNOSŤ: 159,99 EUR (odporúčaná maloobchodná cena) - fialové spínače s preklikom, 169,99 EUR (odporúčaná maloobchodná cena) - červené lineárne spínače, od 16. septembra 2021.

Zdroj: Razer, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk