TP-Link uvádza trojicu nových zariadení

TP-Link uvádza trojicu nových zariadení

TP-Link predstavuje na trhu novú verziu bezdrôtového routera Archer C6, inteligentnú zásuvku s meraním spotreby energie Tapo P110 a nový Wi-Fi Mesh systém AX3600 Deco X68.

TP-Link Archer C6: Dvojpásmová Wi-Fi s maximálnou stabilitou

Z tejto rýchlosti dosahuje novinka celkom 867 Mbit/s vo frekvenčnom pásme 5 GHz a zvyšných 300 Mbit/s v pásme 2,4 GHz. Vďaka štvorici externých antén aj jednej anténe internej, je bezdrôtové pripojenie stabilné a pokrytie domácnosti, kancelárie alebo iného priestoru optimálne. Prenášať dáta v oboch pásmach je možné súbežne, pričom vo 2,4GHz pásme môžete vykonávať menej náročné on-line aktivity, ako je čítanie e-mailov alebo surfovanie na webe, v 5GHz pásme potom pokojne hrajte on-line hry alebo streamujte video vo vysokom rozlíšení, čo sú príklady aktivít náročných na šírku pásma.

Spomínané antény rozširujú stabilný bezdrôtový signál aj tam, kde ho bolo skôr nutné posilňovať inak, či už ďalšími prístupovými bodmi alebo powerline adaptérmi; či už na terasu pred domom alebo napríklad do podkrovia. Pokrytie signálom vo frekvenčnom pásme 2,4 GHz eliminuje„mŕtve zóny“ oveľa lepšie a efektívnejšie, ako je tomu u routerov iných značiek a u starších modelov.

Režim AP aj ďalšie technológie pre vyššiu efektivitu

Router TP-Link Archer C6 dokáže fungovať aj v režime prístupového bodu (access point či AP), čím môžete ešte ďalej rozšířiť existujúcu sieť – napríklad posilniť pripojenie na spomínanej terase. Vyššiu efektivitu pripojenia si berú na starosti aj ďalšie podporované technológie, ako je MU-MIMO, ktorá zvyšuje rýchlosť, dátovú priepustnosť aj výkon. Vďaka MU-MIMO môže router obsluhovať viac zariadení súčasne bez kompromisov v rýchlosti a stabilite pripojenia. Všetky pripojené zariadenia dostanú presne tie dáta, ktoré potrebujú, bez toho aby ste museli rozmýšľať nad tým, ktoré z nich uprednostníte.

Samozrejmosťou je však aj alternatívna možnosť pripojenia koncových zariadení po kábli. Ide napríklad o stolové počítače, NAS zariadenia alebo inteligentné televízie, ktoré nutne nemusia disponovať Wi-Fi modulom. Súčasťou routera Archer C6 sú štyri gigabitové porty LAN a jeden port WAN. Vďaka tomuto riešeniu môže byť rýchlosť prenosu dát k spomínaným koncovým zariadeniam až desaťnásobná v porovnaní so štandardnými pripojeniami v miestnej sieti Ethernet.

Nastavenie pomocou mobilnej aplikácie

Už samozrejmosťou je možnosť jednoduchého nastavenia pomocou mobilnej aplikácie TP-Link Tether, ktorá je dostupná pre platformy Android aj iOS. Aplikácia je bezplatná, v češtine aj slovenčine, a slúži na to, aby ste mohli router Archer C6 jednoducho sprevádzkovať a spravovať nastavenie svojej siete.

Kľúčové vlastnosti Archer C6:

 • Podporuje štandard 802.11ac
 • Súbežný prenos dát rýchlosťou 300 Mb/s v pásme 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásme 5 GHz vytvára celkovú dostupnú šířku pásma 1200 Mb/s
 • Štyri externé a jedna interná anténa poskytujú stabilné bezdrôtové pripojenie a optimálne pokrytie
 • Správu siete máte ľahko pod priamou kontrolou vďaka aplikácii TP-Link Tether
 • Technológia MU-MIMO dosahuje dvojnásobunú účinnosť – komunikuje až s 2 zariadeniami súčasne
 • Podporuje režim Access Point, ktorý umožňuje vytvoriť nový prístupový bod siete Wi-Fi
 • VPN server

TP-Link Tapo P110: Vylepšená smart zásuvka s meraním spotreby energie

Jednou z výhod novej zásuvky je už na prvý pohľad kompaktný a elegantný dizajn, ktorý svojím minimalistickým poňatím bude ladiť v prakticky každom interiéri. Navyše nezaberá príliš veľa miesta, a tak bude vedľajšia zdierka zásuvky stále voľná - nebude inteligentnou zásuvkou blokovaná. Za zmienku určite stoja aj nehorľavé materiály, z ktorých je zásuvka Tapo P110 vyrobená a ktoré minimalizujú nebezpečenstvo vzniku požiaru.

Ovládanie cez mobilnú aplikáciu

Rovnako ako všetky zariadenia inteligentnej domácnosti radu TP-Link Tapo je aj inteligentnú zásuvku Tapo P110 možné ovládať v slovenčine cez rovnomennú aplikáciu. Týmto spôsobom môžete na diaľku zapínať alebo vypínať pripojené zariadenia, a to s príkonom až 2 300 W. Ak si kdekoľvek na svete, kde je práve prístup k internetu, spomeniete, že ste zabudli zapnúť čerpadlo v akváriu, alebo potrebujete vypnúť svetlo v obývacej izbe, či akýkoľvek iný spotrebič, ktorý je do elektrickej siete pripojený práve cez inteligentnú zásuvku Tapo P110, nie je nič jednoduchšie a stačí kliknúť na tlačidlo v aplikácii.

Zásuvka Tapo P110 je ovládateľná prostredníctvom Wi-Fi (štandardy IEEE 802.11b/g /n) a spárovať ju so smartfónom je možné vďaka podpore technológie Bluetooth verzie 4.2. Všetky funkcie zásuvky je možné navyše ovládať hlasom vďaka podpore asistentov Google Assistant a Amazon Alexa.

Špeciálne funkcie, ktoré dokážu ochrániť váš domov

Samozrejmosťou je aj podpora špeciálnych funkcií, ktoré dokážu ochrániť váš domov napríklad vo chvíli, keď ste práve na cestách. Napríklad režim V neprítomnosti dokáže inteligentne simulovať, že je niekto doma, nepravidelným vypínaním a zapínaním pripojených spotrebičov, teda primárne svetla. A funkcia Časovač zase vie vytvárať týždenné a denné rozvrhy s možnosťou odpočítavania času do vypnutia a zapnutia jednotlivých koncových zariadení, ktoré sú napájané cez zásuvku Tapo P110. To sa hodí napríklad pre riadenie čerpadiel bazénovej filtrácie, vzduchovanie akvarijných rybičiek, spínanie kúrenia alebo ventilácie a pre mnoho ďalších aplikácií.

Novinka v portfóliu Tapo: monitoring spotreby

Zásadnou novinkou pri modeli TP-Link Tapo P110 je oproti predchádzajúcim zásuvkám v portfóliu zariadení pre inteligentnú domácnosť funkcia monitoringu spotreby, vďaka ktorej budete presne vedieť, koľko pripojená elektronika „žerie“. A vďaka tomu si môžete ľahko spočítať, či je vaša záloha za elektrickú energiu v norme.

Kľúčové vlastnosti Tapo P110:

 • Elegantný a kompaktný dizajn inteligentnej zásuvky TP-Link Tapo P110 zapadne skvelo do všetkých interiérov
 • Kompaktný dizajn Tapo P110 nezaberá príliš veľa miesta, takže vôbec neblokuje susedné zásuvky
 • Nehorľavé materiály pomáhajú minimalizovať nebezpečenstvo vzniku požiaru
 • Pomocou bezplatnej aplikácie Tapo môžete vzdialene zapnúť alebo vypnúť pripojené zariadenia do 2 300 W
 • Rýchle počiatočné nastavenie pomocou Bluetooth 4.2 a bezplatnej aplikácie Tapo trvá necelých 20 sekúnd
 • Podpora hlasových príkazov Google Assistant a Amazon Alexa maximálne uľahčí prevádzku domácich spotrebičov
 • Prednastavte si plán na automatickú správu zariadenia pomocou funkcie Časovač
 • Pomocou integrovaného časovača ľahko vytvoríte zoznamy odpočítavania pre pripojenú elektroniku
 • Režim V neprítomnosti automaticky zapína a vypína zariadenia v rôznom časovom rozmedzí - tento režim potom navodzuje dojem, že je niekto doma, čím spoľahlivo odradí potenciálnych zlodejov a narušiteľov.

TP-Link Deco X68: Mesh systém s Wi-Fi 6 a „nadzvukovou“ rýchlosťou

Pokročilý systém vybaví vašu domácnosť trojpásmovou sieťou, ktorá navýši celkovú rýchlosť pripojenia na neuveriteľných 3 600 Mbit/s. A to v niekoľkých súbežných dátových tokoch, ktoré uvoľňujú väčšiu šírku pásma, vďaka čomu môžu koncové zariadenia využívať spomínanú plnú rýchlosť až do 3 600 Mbit/s. Rýchlosť vo frekvenčnom pásme 2,4 GHz činí 574 Mbit/s, v prvom pásme 5 GHz 1 201 Mbit/s a v druhom pásme 5 GHz dokonca až 1 802 Mbit/s. Rýchlosť je vhodná pre aplikácie s veľkou dátovou spotrebou, napríklad streamovanie videa v 8K rozlíšení alebo hranie hier v cloude.

Vybrať si môžete z balenia dvoch alebo troch prístupových bodov, pričom prvý variant je vhodný pre priestory až do 510 metrov štvorcových, prípadne pre stavby s tromi až piatimi miestnosťami. Pri variante s tromi meshovými jednotkami sa tieto hodnoty rozširujú až na 650 metrov štvorcových, respektíve dom so štyrmi až siedmimi miestnosťami. A keby vám to predsa len náhodou nestačilo, môžete bez problémov dokúpiť ďalšie prístupové body.

Inteligentná analýza sieťového prostredia

Mesh systém TP-Link Deco X68 disponuje umelou inteligenciou, ktorá zaisťuje inteligentnú analýzu sieťového prostredia pre ideálne pokrytie Wi-Fi. To tak bude priamo prispôsobené konkrétnym potrebám vašej domácnosti. Pokrytie sa vďaka tomu dostane do každého kúta, respektíve presne tam, kde ho potrebujete.

Pripojte až 150 zariadení

K sieti môžete prostredníctvom Mesh systému Deco X68 pripojiť až 150 koncových zariadení bez kompromisov v rýchlosti, a to hlavne vďaka využitiu technológií ako OFDM a MU-MIMO. Týmto spôsobom je zaistená vyššia kapacita a efektivita na miestach s vysokou hustotou užívateľov. Každý z nich môže plnohodnotne streamovať a hrať on-line hry, bez toho aby zažíval výpadky. Už samotný štandard Wi-Fi 6 prináša čistejší a silnejší signál.

Silné zabezpečenie

Už štandardom je u TP-Linku silná úroveň zabezpečenia prostredníctvom technológie TP-LINK HomeShield, ktorá prináša vyspelé funkcie pre ochranu siete a zariadenia IoT. K tým patrí ochrana siete, robustná rodičovská kontrola, technológie QoS (Quality of Service) aj ucelené prehľady. V neposlednom rade si potom všetky potrebné funkcie a vlastnosti siete nastavíte v prehľadnej a intuitívnej mobilnej aplikácii Deco, ktorá vás nastavením prevedie krok za krokom. A za zmienku určite stojí aj jednoduchý a minimalistický biely dizajn oválnej jednotky Deco X68, ktorá tak dokonale zapadne do prakticky akéhokoľvek dizajnového štýlu, do ktorého môže byť ladená vaša domácnosť.

Kľúčové vlastnosti Deco X68:

 • Trojpásmová sieť WiFi routera AX3600: Zvyšuje celkovú rýchlosť až na neuveriteľných 3 600 Mbit/s
 • Systém Mesh s umelou inteligenciou: Inteligentná analýza sieťového prostredia zaistí ideálne pokrytie WiFi šité na mieru vašej domácnosti
 • Pripojenie viacerých zariadení: Pripojte viac ako 150 zariadení, ale nie za cenu zníženia výkonu
 • Bezproblémové pokrytie silnejším signálom: Zaistite si celoplošné pokrytie domácnosti čistejším a silnejším signálom zo siete WiFi 6
 • TP-Link HomeShield: Chráni vašu domácu sieť vďaka vyspelým funkciám na ochranu siete a zariadenia IoT
 • Nastavenie jednoduché ako nikdy predtým: Aplikácia Deco vás prevedie nastavením krok za krokom
Zdroj: TP-Link

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk