ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

Nové portfólio posúva notebooky a hranice ich dizajnu na novú úroveň spoločne s extrémnym výkonom a prémiovou odolnosťou.

Zenbook 17 Fold OLED (UX9702)

ASUS úzko spolupracoval so spoločnosťami Intel a BOE Technology Group, aby vyvinul Zenbook 17 Fold OLED, prvý 17,3-palcový skladateľný OLED notebook na svete. Dizajn tohto notebooku posúva hranice možného a ponúka dve veľkosti OLED displeja v jednom zariadení: 17,3-palcový dotykový displej s rozlíšením 2,5K a pomerom strán 4 : 3, ktorý sa v strede zloží a vytvorí dva 12,5-palcové displeje s pomerom strán 3 : 2 a rozlíšením 1 920 x 1 280 pixelov. V kombinácii s plnohodnotnou Bluetooth klávesnicou ASUS ErgoSense a touchpadom prináša skladateľný dizajn všestrannosť a rôzne spôsoby používania – režimy PC, Laptop, Tablet, On-Screen Keyboard, Book a Extend.

Skladateľný OLED dotykový displej takisto ponúka certifikáciu PANTONE Validated a TÜV Rheinland pre ochranu očí a pokrýva 100 % farebného priestoru DCI-P3. Taktiež podporuje Dolby Vision HDR a Dolby Atmos1 zvuk, ktorý reprodukujú štyri reproduktory s certifikáciou Harman Kardon. Zabudovaná HD IR kamera je kompatibilná s funkciou Windows Hello a nový čip Intel Visual Sensing Controller prináša niekoľko nových funkcií, ktoré sú založené na umelej inteligencii, ako je rozpoznávanie prítomnosti používateľa či automatické prispôsobenie jasu obrazovky a teploty farieb pomocou zabudovaného farebného senzora. 5 MP webkamera s technológiou ASUS 3D Noise Reduction zabezpečuje čistejšie videohovory.

Notebook poháňa 12. generácia procesorov Intel Core i7 U s grafickou kartou Intel Iris Xe a vo výbave má aj dva USB-C Thunderbolt 4 porty s podporou rýchleho nabíjania jeho 75 Wh batérie a pripojením k externým displejom. Dizajn notebooku Zenbook 17 Fold OLED je navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou Intel a spĺňa požiadavky Intel Evo s dôrazom na plynulosť, okamžité prebudenie zo spánku, výdrž batérie, rýchle nabíjanie a inteligentné prepojenie. Zenbook 17 Fold OLED bude v predaji od polovice roka 2022.

Zenbook 14X OLED Space Edition (UX5401)

Zenbook 14X OLED Space Edition je prestížna špeciálna edícia, ktorá bola navrhnutá pri príležitosti 25. výročia 600-dňovej vesmírnej misie notebooku ASUS P6300. Disponuje unikátnym dizajnom s tematikou vesmíru a farbou Zero-G Titanium. Zenbook 14X OLED Space Edition oslavuje kľúčový míľnik v histórii ASUS notebookov a nabáda používateľov k tomu, aby aj oni začali svoju cestu spoznávania za limitmi. Exkluzívnym prvkom tejto špeciálnej edície je 3,5-palcový OLED displej ZenVision, ktorý je umiestnený na veku a zobrazuje prispôsobiteľné správy a animácie.

Space Edition je navrhnutá, aby prežila vesmírne cestovanie, a spĺňa extra náročné požiadavky vesmírnych štandardov SMC-S-016A, takže prežije extrémne teploty (-24 až 61 °C) vo funkčnej prevádzke a takisto aj vibrácie (20 – 2 000 Hz). Notebook poháňa procesor 12. generácie Intel Core i9 H s grafickou kartou Intel Iris Xe, 32 GB RAM, PCIe 4.0 x4 SSD úložiskom a Intel WiFi 6E konektivitou. 2,8K 90 Hz OLED HDR PANTONE Validated dotykový displej s pomerom strán 16 : 10 prináša realistické vizuály s certifikáciou DisplayHDR True Black 500, 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3 a TÜV Rheinland ochranou očí.

Zenbook 14 OLED (UX3402)

Úplne nový Zenbook 14 OLED je výkonný, štýlový a ľahký 14-palcový notebook, ktorý definuje novú úroveň pre perfektnú prenosnosť. Najnovšia generácia prináša do rodiny Zenbook moderný dizajn s novým dizajnom veka a dvoma elegantnými farbami: Aqua Celadon a Ponder Blue. Notebook v sebe kombinuje tie najlepšie vizuály a audio s cieľom prinášať pohlcujúce zážitky: 2,8K 90 Hz OLED NanoEdge displej s pomerom strán 16 : 10, jasom 550 nitov a certifikáciou PANTONE Validated, so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3, zvukom Dolby Atmos1 a zvukovým systémom s certifikáciou Harman Kardon a inteligentným zosilňovačom pre výrazný priestorový zvuk. Kvalitu vizuálov zvyšujú certifikácie DisplayHDR True Black 500 pre verné podanie čiernej farby a TÜV Rheinland na ochranu očí.

Aj napriek kompaktným rozmerom – hrúbka 16,9 mm a hmotnosť 1,39 kg – sa v hliníkovom šasi nachádza 12. generácia procesorov Intel Core s grafickou kartou Intel Iris Xe, až 16 GB RAM, ultrarýchle PCIe 4.0 SSD úložisko, 75 Wh batéria a Intel WiFi 6E konektivita. Vo výbave je tiež plnohodnotná výbava I/O portov vrátane dvoch Thunderbolt 4 USB-C portov. Zenbook 14 OLED je navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou Intel a jeho dizajn spĺňa požiadavky Intel Evo s dôrazom na plynulosť, okamžité prebudenie zo spánku, výdrž batérie, rýchle nabíjanie a inteligentné prepojenie.

ASUS ExpertBook B5 (B5402C a B5402F)

ASUS ExpertBook B5 je rad ultraľahkých notebookov, ktoré sú dostupné v tradičnom formáte notebooku a tiež aj v 360° konvertibilnom formáte pre maximálnu prenosnosť a flexibilitu. Nové modely ExpertBook B5 (B5402C) a ExpertBook B5 Flip (B5402F) sú vybavené 14-palcovými displejmi – čím dopĺňajú existujúce 13-palcové modely radu B5.

Precízne navrhnuté minimalistické šasi je vyrobené z čistého hliníka a zo zliatiny hliníka a horčíka s cieľom posunúť hranice ľahkosti. Procesor Intel Core i7 s grafickou kartou Intel Iris Xe prináša vysoký výkon a dopĺňa ho až 48 GB RAM a Intel WiFi 6E konektivita. 360° pánt modelu B5 Flip umožňuje používať notebook v režime od stanu (Tent) až po tablet pre okamžitú spoluprácu a zdieľanie obsahu alebo prezentácie. Voliteľný stylus je vždy k dispozícii.

Nový rad B5 takisto ponúka celodňovú výdrž batérie a viacero technológií pre zvýšenie efektivity mobilnej práce. Medzi ne patrí tlmenie hluku pomocou umelej inteligencie počas hovorov a konferencií, podpora pre dual-SSD RAID zapojenie a ASUS NumberPad pre rýchle zadávanie čísel. Súkromie používateľov, podniková ochrana a každodenná odolnosť sú takisto základnými stavebnými kameňmi radu B5, čo sa prejavuje zabudovaným snímačom odtlačkov prstov, voliteľnou IR kamerou, TPM 2.0 čipom a odolnosťou, ktorá spĺňa vojenský štandard MIL-STD 810H.

ASUS TUF Gaming F15 a F17

Notebooky TUF Gaming F15 a F17 ponúkajú procesor 12. generácie Intel Core i7-12700H a grafickú kartu až do NVIDIA GeForce RTX 3070 so spotrebou 140 W. Ďalší výkon a možnosti nastavenia prináša technológia MUX Switch, ktorá chce odstrániť nedostatky herných notebookov. Tie zvyknú prenášať snímky dedikovanej grafickej karty cez integrovaný grafický čip. Pomocou aplikácie Armoury Crate si však môžete aktivovať priamy GPU režim, ktorý znižuje oneskorenie a zvyšuje výkon v priemere o 5 až 10 %. Vyššiemu výkonu je prispôsobený aj vynovený dizajn Arc Flow Fans ventilátorov s 84 čepeľami s hrúbkou iba 0,1 mm na ich konci. Nový dizajn znižuje hluk a zvyšuje prúdenie vzduchu až o 13 %.

Všetky TUF notebooky na rok 2022 majú vo výbave displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou, a to FHD displej až do 300 Hz alebo QHD displej s frekvenciou 165 Hz. F15 a F17 taktiež ponúkajú nový dizajn, ktorý je inšpirovaný mecha anime, a spĺňajú odolnosť štandardu MIL-STD-810H.

TUF Dash F15

TUF Dash prišiel na trh v roku 2021 a bol vytvorený, aby ponúkol hranie v tenkej a ľahkej konštrukcii. TUF Dash F15 na rok 2022 prináša najnovší hardvér, pričom si zachováva hrúbku šasi pod 20 mm. Vybavený je 12. generáciou procesora Intel Core i7-12650H a grafickou kartou až do NVIDIA GeForce RTX 3070 s technológiou MUX Switch. Taktiež ponúka úplne novú operačnú pamäť typu DDR5 s frekvenciou 4 800 MHz a duálne PCIe 4.0 SSD sloty.

Displej notebooku má rozlíšenie QHD a frekvenciu 165 Hz so 100 % pokrytím priestoru DCI-P3 – táto kombinácia je ideálna na hranie aj na tvorbu obsahu. K dispozícii je tiež podpora pre Thunderbolt 4, čo zjednodušuje pridanie externej dokovacej stanice alebo vysokorýchlostného úložiska. TUF Dash F15 takisto podporuje nabíjanie cez USB Type-C Power Delivery až do 100 W.

ASUS Chromebook Flip CX5 (CX5601)

ASUS Chromebook Flip CX5 disponuje 360° ErgoLift pántom, ktorý umožňuje používať jeho 16-palcový NanoEdge displej pod rôznymi uhlami pre ideálnu všestrannosť. Poháňa ho procesor 12. generácie Intel Core i7 s grafickou kartou Intel Iris Xe a 16 GB RAM. Vo výbave je aj dvojpásmová Intel WiFi 6E (802.11ax) konektivita.

ASUS ProArt Display PA169CDV

ASUS ProArt Display PA169CDV je 15,6-palcový 4K UHD IPS displej s technológiou Wacom EMR, ktorá je kompatibilná s priloženým dotykovým perom ProArt Pen. Monitor je určený pre profesionálnych tvorcov obsahu a disponuje dvoma stojanmi na všestranné používanie – horný stojan je ideálny na kreslenie a spodný stojan umožňuje efektívne využitie tohto displeja vo funkcii druhého monitora.

ROG Zephyrus Duo 16

ROG Zephyrus Duo 16 posúva inovácie v segmente notebookov s dvoma displejmi. Jeho druhá obrazovka ScreenPad Plus využíva nový 4-smerový pánt a automaticky sa nadvihne tak, aby ideálne dopĺňala primárny displej. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou sa minimalizovala medzera medzi oboma displejmi, čo zvyšuje vizuálny zážitok a takisto zlepšuje ich používanie. Hlavný displej umožňuje voľbu z dvoch konfigurácií. Prvou je nový ROG Nebula HDR displej — mini-LED panel s rozlíšením QHD, pomerom strán 16 : 10, frekvenciou 165 Hz a certifikáciou VESA DisplayHDR 1000 s kontrastom 100 000 : 1. Druhou možnosťou je exkluzívny ROG displej, ktorý vznikol v spolupráci s BOE. Nazýva sa Dual Spec panel a umožňuje prepínanie medzi režimami 4K 120 Hz a Full HD 240 Hz, pričom technológia Pixel Acceleration zabezpečuje bleskové prepočítavanie v režime Full HD.

Notebook využíva operačný systém Windows 11. Poháňa ho procesor AMD Ryzen 9 6980HX s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti s napájaním 150 W a technológiami Dynamic Boost na zvýšenie výkonu a zlepšeným chladením Liquid Metal Conductonaut Extreme, ktoré znižuje teploty procesora až o 15 °C v porovnaní s tradičnými teplovodivými pastami. Technológia AAS Plus 2.0 zvyšuje prieduch vzduchu až o 30 %, čím zlepšuje chladenie komponentov a MUX Switch zabezpečuje, že používatelia naplno využijú potenciál grafickej karty. ROG Zephyrus Duo 16 takisto ponúka klávesnicu s 1,7 mm aktivačnou vzdialenosťou, individuálnym farebným podsvietením každého klávesu, šesť reproduktorov s technológiami Dual Force-Cancelling Woofers, Dolby Atmos a podporu pre Hi-Res audio.

ROG Zephyrus G14

Kritikmi oceňovaný ROG Zephyrus G14 je výkonný herný stroj v kompaktnom a štýlovom ultraprenosnom formáte s viacerými zlepšeniami na rok 2022. Nový Zephyrus G14 prináša operačný systém Windows 11, procesor radu AMD Ryzen 9 6000 a grafickú kartu AMD Radeon RX 6000S s technológiou MUX Switch pre najlepší možný výkon. Chladenie ROG Intelligent Cooling s technológiou Liquid Metal využíva tekutý kov a upravenú parnú komoru na excelentnú a stabilnú prevádzku všetkých komponentov. Operačná pamäť typu DDR5 a 1TB PCIe SSD úložisko zabezpečujú plynulý multitasking naprieč celým systémom.

Zephyrus G14 je navrhnutý, aby priniesol prémiový výkon v ultraprenosnej konštrukcii. Je dostupný vo farebných verziách Eclipse Gray alebo Moonlight White. Veko notebooku je v prípade modelov s AniMe Matrix displejom vybavené 1 449 mini LED svietidlami, čo je viac v porovnaní s predchádzajúcou generáciou – výsledkom sú ešte lepšie vizuálne efekty.

Zephyrus G14 je jeden z prvých ROG notebookov s novým ROG Nebula displejom, ktorý ponúka 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, rozlíšenie QHD a maximálny jas na úrovni 500 nitov. Displej takisto disponuje 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3, 3 ms dobou odozvy a technológiami Dolby Vision, Adaptive Sync a Pantone validation pre špičkový zážitok, hranie bez trhania obrazu a verné podanie farieb. Dolby Atmos, 3D mikrofónové pole s obojstranným tlmením hluku pomocou umelej inteligencie a rýchla Wi-Fi 6E konektivita dopĺňajú výbavu tohto výkonného a prenosného stroja.

ROG Strix SCAR a Strix G

Úplne nový ROG Strix SCAR je navrhnutý pre nadšencov elektronických športov. Poháňajú ho špičkové komponenty, operačný systém Windows 11, displej s vysokou obnovovacou frekvenciou a chladenie ROG Intelligent Cooling s tekutým kovom. Vo výbave má procesor až do 12. generácie Intel Core i9-12900H a grafickú kartu do NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti s napájaním 150 W s technológiou Dynamic Boost. Technológia MUX Switch zabezpečuje špičkový grafický výkon, PCIe Gen 4x4 úložisko urýchľuje doby načítania a RAM typu DDR5 s frekvenciou 4800 MHz poskytuje dostatok pamäte pre multitasking.

ROG Strix SCAR je dostupný v 15- a 17-palcovej verzii. 15-palcové modely ponúkajú tri konfigurácie IPS displeja: QHD 240 Hz, Full HD 300 Hz a QHD 165 Hz. 17-palcový SCAR je k dispozícii s QHD 240 Hz alebo Full HD 360 Hz displejom. Všetky notebooky Strix SCAR podporujú technológie Dolby Vision HDR, Adaptive-Sync a majú 3 ms dobu odozvy. Vo výbave je tiež väčší touchpad, ktorý umožňuje presnejšie ovládanie, a klávesnica s farebným individuálnym podsvietením každého klávesu, ako aj možnosť prispôsobiť si notebook pomocou tzv. armor caps.

Nové notebooky ROG Strix G15 a G17 poháňa procesor až do AMD Ryzen 9 6900HX a grafická karta až do NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti s napájaním 150 W s technológiou Dynamic Boost. G15 ponúka displeje Full HD 300 Hz alebo QHD 165 Hz a G17 je k dispozícii v konfiguráciách Full HD 360 Hz alebo QHD 240 Hz. Všetky modely Strix G podporujú Dolby Vision a majú 3 ms odozvu a adaptívnu synchronizáciu.

Všetky modely Strix sú vybavené štyrmi reproduktormi s podporou priestorového zvuku Dolby Atmos, ktorý prináša väčší realizmus priamo do centra boja. Obojstranné tlmenie hluku pomocou umelej inteligencie zlepšuje kvalitu komunikácie nielen počas hrania. Strix takisto ponúka 90 Wh batériu, 100 W napájanie cez USB-C, Wi-Fi 6E a 2.5G LAN.

ROG Flow Z13 a XG Mobile

ROG Flow Z13 je najvýkonnejší herný tablet na svete. V tenkom a ľahkom šasi ponúka vysoký herný výkon, ktorý zabezpečuje procesor až do 14-jadrového Intel Core i9-12900H, grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, technológia MUX Switch a 5200 MHz LPDDR5 operačná pamäť. Tieto komponenty sú skryté v šasi s retrofuturistickým dizajnom, ktorý je inšpirovaný vesmírnymi pretekmi, avšak kladie dôraz na špičkovú portabilitu. K dispozícii sú dve konfigurácie displeja: 4K 60 Hz displej s 85 % pokrytím priestoru DCI-P3 alebo Full HD 120 Hz displej so 100 % pokrytím priestoru sRGB. Obe konfigurácie majú pomer strán 16 : 10 a ponúkajú Dolby Vision pre špičkovú kvalitu obrazu, ochranné sklo Corning Gorilla, adaptívnu synchronizáciu, maximálny jas 500 nitov a certifikáciu Pantone validation.

Flow Z13 využíva Windows 11 a umožňuje rôznorodé hranie, od používania tradičnej myši (prostredníctvom priloženého ochranného obalu s klávesnicou) cez dotykové ovládanie až po použitie gamepadu. Zabudovaný stojan je možné otvoriť až o 170° pre optimálny zážitok v takmer ľubovoľných podmienkach. Chladenie ROG Intelligent Cooling má vďaka formátu tabletu dostatok vzduchu na efektívne chladenie. Flow Z13 a vynovený model 2022 Flow X13 sú kompatibilné s externou grafickou kartou radu XG Mobile. Hráči môžu pripojiť tieto zariadenia k modelu 2021 XG Mobile s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3080 alebo k tohtoročnému modelu XG Mobile s grafickou kartou AMD Radeon RX 6850M XT. Súčasťou externej dokovacej stanice sú tiež USB porty, DisplayPort, HDMI a ethernet.

Herné slúchadlá ROG Fusion II 500 a 300

ROG Fusion II 500 a 300 sú herné slúchadlá, ktoré prinášajú hráčom bezkonkurenčnú reprodukciu zvuku počas hrania vo vysokom rozlíšení ESS 9280 s technológiou Quad DAC. Ponúkajú 7.1-kanálový virtuálny zvuk, 50 mm ASUS Essence meniče a zlepšené mikrofóny AI Beamforming Microphones s tlmením hluku pomocou umelej inteligencie.

Herné klávesnice ROG Strix Flare II Animate a Strix Flare II

ROG Strix Flare Animate II je prvá herná klávesnica s AniMe Matrix LED displejom. Vyniká tiež frekvenciou 8000 Hz a časom odozvy 0,125 ms – je až 8× rýchlejšia v porovnaní s konkurenciou.

Herná myš ROG Chakram X

Bezdrôtová herná myš Chakram X je prvá na svete s optickým senzorom ROG AimPoint, ktorý vyvinul ROG a ponúka citlivosť až 36 000 dpi a frekvenciu skutočných 8000 Hz. AimPoint vyniká aj bezkonkurenčnou presnosťou – odchýlka CPI je nižšia ako 1 %, čo je výrazne menej v porovnaní so štandardom herných myší (3 %).

Herné monitory ROG Swift OLED PG42UQ a PG48UQ

ROG Swift OLED PG42UQ je prvý 42-palcový OLED herný monitor na svete s povrchom s mikrotextúrou. K dispozícii je tiež 48-palcový Swift OLED PG48UQ. Oba monitory ponúkajú 4K rozlíšenie pri 120 Hz a naplno využívajú OLED technológiu, takže ponúkajú kontrast 1 000 000 : 1, 0,1 ms dobu odozvy a plnohodnotnú 10-bitovú farebnú hĺbku a 98 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3. Monitory majú takisto továrenskú kalibráciu.

ROG Swift 360Hz PG27AQN NVIDIA esports monitor

ROG Swift 360Hz PG27AQN NVIDIA G-SYNC esports monitor s technológiou NVIDIA Reflex je prvým 360 Hz monitorom s rozlíšením 1440p na svete. Ponúka ultrarýchly IPS displej a je určený primárne hráčom elektronických športov.

Herný router ROG Rapture GT-AXE16000

ROG Rapture GT-AXE16000 je prvý štvorpásmový WiFi 6E herný router na svete. Inžinieri spoločnosti ASUS pri návrhu tohto routera naplno využili potenciál jednotlivých pásiem — 2,4 GHz, dvoch 5 GHz pásiem a 6 GHz — 160 MHz frekvencie v 5 GHz a 6 GHz pásmach poskytujú najrýchlejšie možné prenosové rýchlosti.

ROG príslušenstvo

ROG predstavil aj nové batohy a tašky Archer. Archer Messenger 14 je navrhnutý na prenášanie základnej elektroniky a notebookov do uhlopriečky 14 palcov. Archer Backpack 15.6 umožňuje nosiť výbavu na celý deň a Backpack 17 využíva modulárne priehradky na prenášanie herného, fotografického alebo iného vybavenia. Archer Weekender 17 je vybavený dodatočnými vypchávkami a je navrhnutý na dlhšie výlety.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk