Lenovo uvádza novú generáciu herných notebookov Legion 7

Lenovo uvádza novú generáciu herných notebookov Legion 7

Lenovo predstavuje prenosné výkonné Lenovo Legion 7i a 7 (16”, 7), a tenké a ľahké Lenovo Legion Slim 7 a 7i (16”, 7).

Oba nové herné stroje Lenovo Legion 7i ako aj verzia Lenovo Legion 7 sú najvýkonnejšími 16-palcovými hernými notebookmi na svete. Ďalšími členmi elitnej 16-palcovej QHD hernej kategórie sú stroje Lenovo Legion Slim 7i a 7, ktoré teraz prinášajú väčší formát displeja s pomerom strán 16:10, aby skĺbili produktivitu s hrou.

Nové notebooky série Lenovo Legion 7 prekonávajú očakávania množstvom inovácií, ktoré sa prispôsobujú nárokom a životnému štýlu rekreačných, ako aj profesionálnych hráčov. Tieto nové zariadenia poskytujú nielen najväčšiu kapacitu batérie na svete v kategórii 16-palcových herných notebookov, ale prichádzajú aj s ambíciou prekvapiť ako prvé 16-palcové herné zariadenia na svete s FHD webovými kamerami pre lepšie streamovanie. Prvenstvo medzi hernými 16-palcovými notebookmi si držia aj v kategórii WQXGA rozlíšenia (2560 x 1600). Minimalistický dizajn so systémom Windows 11, dlhá výdrž batérie a extrémne tichý systém chladenia vyladený prostredníctvom umelej inteligencie tvorí dômyselný ekosystém funkcionalít, špeciálne navrhnutý pre tých, ktorí si potrpia na výkon a mobilitu.

Lenovo Legion 7i a 7: Na vrchole výkonu

Ako najvýkonnejšie 16-palcové herné notebooky na svete sú zariadenia Lenovo Legion 7i a 7 (16”, 7) navrhnuté pre tých, ktorí požadujú najvyšší výkon počas hry. Elegantný, štýlový a decentný športovo ladený dizajn notebookov je podčiarknutý vylepšeným pántom a I/O panelom. Nové notebooky Lenovo Legion 7i a 7 sa nesú v duchu unibody dizajnu a sú skonštruované z ušľachtilej zliatiny hliníka a horčíka, ktorá zodpovedá štandardom kvality v leteckom priemysle. Kovové telo zariadení je vysústružené technológiou CNC, vďaka čomu pôsobia minimalisticky a zároveň naznačujú nespútaný výkon, ktorý sa ukrýva vnútri. Environmentálny RGB systém doplnený o ambient efekty na klávesnici a tele sa dynamicky synchronizuje s obrazom na displeji.

Klávesnica Lenovo Legion TrueStrike je tiež vylepšená o zakrivené klávesy so zdvihom, ktorý je hlbší ako u predchádzajúcej generácie. Nová technológia WASD Force Sensor s voliteľnými vymeniteľnými klávesmi umožňuje hráčom zrýchliť svoju hernú postavu vďaka väčšej sile stláčania kláves. Pod elegantnými krytmi notebookov sa ukrýva čistý výkon. Sú viditeľne tenšie ako predchádzajúca generácia, s hrúbkou iba 19 mm sa do šasi s váhou 2,5 kg vtesnala najnovšia grafika, procesory a úložisko. Tieto mocné stroje navyše ponúkajú aj serióznu batériu – najväčšiu na svete v kategórii 16-palcových herných notebookov dimenzovanú na 99,99 Wh a poskytujúcu až 135 Wh rýchleho nabíjania prostredníctvom USB typu C.

Ako prvé herné notebooky na svete so 16-palcovým WQXGA displejom poskytujú zariadenia Lenovo Legion 7i a 7 vyšší pomer strán 16:10 so špičkovým jasom až 1250 nitov a plným pokrytím farebného priestoru kalibrovaným na štandard DCI-P3 a vysokým dynamickým rozsahom. Navyše hráči ocenia TÜV certifikáciu displeja pre ochranu zraku proti škodlivému modrému svetlu. Pri obnovovacej frekvencii Lenovo dáva hráčom na výber medzi tromi možnosťami až po 240 Hz (štandard je 165 Hz). Môžu tak prispôsobiť svoje zariadenie na každodenné používanie, plynulejšie hranie eSports titulov, kde sa počíta každý frame, alebo na kinematický zážitok, kde hrá prím vysoká vernosť farieb. Nové notebooky Lenovo Legion 7i a 7 sú vybavené softvérom Tobii Horizon pre pohlcujúcejší zážitok z hry, a Tobii Aware s technológiou inteligentných senzorov na ochranu súkromia a zvýšenie celkovej pohody používateľov. 

Zariadenia Lenovo Legion 7i a 7 sú vybavené 12. generáciou procesorov Intel Core HX Series alebo až AMD Ryzen 9 6900HX, grafickým procesorom až NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Laptop GPU (až 175 W TGP) alebo mobilnou grafikou AMD Radeon RX 6850M XT, pamäťou DDR5 a SSD úložiskom Gen 4 PCIe, všetko vyladené pre maximálny výkon prostredníctvom Lenovo Legion A.I. Engine 2.0. Tento A.I. engine dokáže predpovedať krivku výkonu ventilátora a optimalizovať výkon GPU a CPU v reálnom čase v závislosti od hry, na dosiahnutie čo najlepšieho výkonu.

Kalibrácia prostredníctvom A.I. umožňuje inteligentne prispôsobovať systém chladenia Lenovo Legion Coldfront 4.0 a zabezpečiť tak zvýšenú ochranu GPU a CPU pred prehrievaním. Na chladení sa podieľa aj technológia výparnej komory s tepelnou kapacitou až 115 W, ktorá rozširuje hranice týchto herných zariadení, kde sa výkon CPU približuje stolným počítačom – a to bez tepelného throttling-u. Systém chladenia dnes využíva o 67 percent tenšie lopatky ventilátora oproti predchádzajúcej generácii a dosahuje tak optimálne prúdenie vzduchu, väčšiu chladiacu plochu, nasávacie otvory pod klávesami a náter z materiálu s fázovým prechodom (PCM) pre účinnejší odvod tepla.

Lenovo Legion Slim 7i a 7: Sloboda tvoriť svet podľa vás 

Ako najtenší a najľahší 16-palcový herný notebook je nový Lenovo Legion Slim 7i a 7 (16”, 7) navrhnutý pre herný výkon, ako aj pre nespútanú tvorbu obsahu. Dostupný je v odtieňoch Storm alebo Onyx grey. S váhou 2kg a hrubkou 16mm pôsobí celokovový unibody dizajn ľahko a minimalisticky vďaka opracovaniu CNC a využitiu pokročilých materiálov ako v leteckom priemysle na báze zliatiny hliníka a horčíka. Vyvýšený dizajn tela je vhodný prakticky do každého prostredia, či už kaviarne, kancelárie alebo na herný turnaj, pričom zaberá plochu porovnateľnú s 15-palcovým štandardným notebookom.

Nový rad notebookov Lenovo Legion Slim 7 ponúka väčšiu slobodu pohybu, pričom si stále zachováva dravý výkon vďaka najnovším procesorom 12. Gen Intel Core H Series alebo až AMD Ryzen 9 6900HX. Používatelia tiež ocenia menší počet adaptérov, ktorý si musia brať na cesty vďaka vylepšenému zadnému I/O panelu s rozhraním HDMI 2.1, pričom si užijú aj bezprecedentnú výdrž batérie s kapacitou 99,99 Wh a rýchlym nabíjaním cez USB-C až 135 Wh.

Veľký 16-palcový displej tiež umožňuje hráčom vstúpiť do nových, pixelovo dokonalých svetov brilantných farieb a tieňov, vďaka softvérovej podpore kalibrácie farieb, vysokému dynamickému rozsahu a presnosti farieb až DCI P3 – a to všetko bez namáhania očí vďaka certifikácii TÜV Rheinland Gold Label. Z generácie na generáciu séria Lenovo Legion Slim 7 rozširuje aj pomer aktívnej plochy na 16-palcovom WQXGA displeji z 86 na 93 percent s pomerom strán 16:10 pre ešte pohlcujúcejší zážitok z obrazu. Rad Lenovo Legion Slim 7 je dostupný v troch variantoch displeja s variabilnou obnovovacou frekvenciou až 240 Hz (štandard 165 Hz) a voliteľným Mini-LED.

Pod elegantným exteriérom sú zariadenia Lenovo Legion Slim 7i a 7 vyladené prostredníctvom A.I. – a to pre systém chladenia Lenovo Legion Coldfront 4.0 a Lenovo Legion A.I. Engine 2.0 na optimalizáciu kapacít GPU a CPU pre dosiahnutie lepšieho výkonu. Notebooky sú tiež vybavené GPU až NVIDIA GeForce RTX 3070 (až 100 W Boosted TGP) alebo mobilnou grafikou AMD Radeon RX 6800S, superrýchlou pamäťou DDR5 a úložiskom SSD PCIe Gen 4.

Generačné vylepšenia systému chladenia zahŕňajú: 29-percentný nárast veľkosti; o 31 percent viac lopatiek ventilátora vyrobených z polymérov tekutých kryštálov, ktoré sú zároveň o 40 percent tenšie, pričom sa otáčajú o 100 otáčok za minútu rýchlejšie vďaka duálnemu systému ventilátorov; dodatočná medená tepelná trubica určená výhradne pre GPU VRAM; ako aj špeciálny PCM náter pre efektívnejšie odvádzanie tepla. Inžinieri spoločnosti Lenovo ďalej implementovali do klávesnice systém nasávania vzduchu s viac ako 1 172 nasávacími otvormi priamo pod klávesmi, a vybavili každú klávesu 1,3 mm nárazníkovou zónou mäkkého pristátia na dosiahnutie rýchlejšieho a presnejšieho stláčania klávesov. Kumulatívne sa táto evolúcia vo funkčnom dizajne postará o redukciu hluku ventilátora chladenia pod 30 decibelov v režime Stealth, čo je približne hlasitosť šepotu.

Legion Arena je platforma dostupná na všetkých počítačoch Lenovo Legion a je navrhnutá tak, aby nič nebránilo nespútanej hre. Táto herná platforma bola navrhnutá, aby zjednotila všetky PC hry používateľa do jedného centra, prepojeného s obľúbenými platformami a online obchodmi – všetko pre lepší zážitok z hry.

Ceny a dostupnosť: Legion 7i (16”, 7) s procesorom Intel Core začína cenou na 2 899 EUR a očakáva sa, že bude dostupný od augusta 2022. Legion 7 (16”, 7), AMD Advantage Edition s procesorom AMD Ryzen, začína cenou na 2 299 EUR a očakáva sa, že bude dostupný od augusta 2022. Legion Slim 7i (16”, 7) s procesorom Intel Core začína cenou na 1 599 EUR a očakáva sa, že bude dostupný od júla 2022. Legion Slim 7 (16”, 7), AMD Advantage Edition s procesorom AMD Ryzen, začína cenou na 1 449 EUR a očakáva sa, že bude dostupný od augusta 2022. Aplikácia Legion Arena by Lenovo je dostupná celosvetovo na stiahnutie v Microsoft Store.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk