Novinky ROG určené tým, ktorí sa odvážia a to dokonca bezhranične

Novinky ROG určené tým, ktorí sa odvážia a to dokonca bezhranične

Je to len týždeň, čo boli predstavené novinky od spoločnosti ASUS pod heslom „Vrchol výkonu“, zamerané na kreatívnych a pracovne vyťažených používateľov. Vrcholom výkonu však na poli notebookov a počítačov často bývajú skôr herne zamerané produkty a výnimkou nie je ani nová nádielka produktov značky ROG, ktorá je určená odvážlivcom a sľubuje bezhraničný… výkon? Zábavu? Dizajn? Po pozretí prezentácie a virtuálneho predstavenia je možné povedať, že asi aj všetky tri frázy naraz.

ROG Flow X16 pridal na rozmeroch, ale aj na výkone

Keď minulý rok do portfólia ROG pribudlo prvé zariadenie z modelového radu Flow, mnohým hráčom vystúpili obočia aj do polovice čela. V ultrakompaktnom tele sa ukrýval výkonný procesor so slabšou grafickou kartou, no Flow X13 ponúkal možnosť pripojiť výkonnú externú grafiku a to v stále kompaktných rozmeroch. Odvtedy k modelu X13 pribudol aj kúsok s menom Z13, pričom najnovšie do rodiny Flow zavítal o čosi rozmernejší braček, ktorý však stále podporuje všetko, čím sa rad preslávil a aj bez externej grafickej karty ponúka nadmieru zaujímavý výkon.

Nový ROG Flow X16 je 16-palcový, tenký a ľahký konvertibilný notebook s procesorom až do AMD Ryzen 9 6900HS a grafickou kartou až NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti s podporou pre externú grafickú kartu XG Mobile. Napriek 16-palcovému displeju a výkonným komponentom váha stále vystúpila iba niečo nad 2 kilogramy. Flow X16 je vybavený nadmieru zaujímavým ROG Nebula HDR displejom, ktorý je založený na technológii Mini LED a ponúka rozlíšenie QHD pri snímkovacej frekvencii 165 Hz. Spolu s maximálnym jasom na úrovni až 1100 nitov a pokrytím 100% farebného priestoru DCI-P3 očarí každého hráča, ktorý si rád zahrá aj na priamom slnku. Výkonné komponenty, samozrejme, dopĺňa úplne nová technológia Frost Force a Pulsar Heatsink s troma ventilátormi a chladičom s vysokou hustotou na udržanie vysokého výkonu, no nízkych teplôt.

ROG Strix SCAR 17 sa dočkal špeciálnej edície

Ďalšou z noviniek, ktoré pribudli do portfólia produktov ROG, je herný notebook ROG Strix SCAR 17 Special Edition, ktorý obsahuje ten najnovší hardvér a podľa zástupcov spoločnosti to najpokročilejšie chladenie, čo má zabezpečiť najlepšie herné zážitky spomedzi zariadení momentálne dostupných na trhu. O chladenie sa stará upravená odparovacia komora (tzv. Vapor Chamber) a exkluzívny tekutý kov ROG Conductonaut Extreme, ktoré chladia procesor aj grafickú kartu, vďaka čomu môže SCAR 17 SE využiť výkon komponentov ako nikdy doteraz. Maximálne TDP procesora dosahuje 65 W a maximálne TGP grafickej karty je 175 W s technológiou Dynamic Boost, takže SCAR 17 SE má viac ako dostatok výkonu na to, aby ponúkol špičkovú úroveň hrania s vysokou obnovovacou frekvenciou. SCAR 17 SE dominuje plnohodnotnou výbavou špičkových komponentov. K dispozícii je s FHD 360 Hz alebo QHD 240 Hz displejom s uhlopriečkou 17”, v oboch prípadoch s odozvou iba 3 ms.

S maximálne 64 GB extrémne rýchlej operačnej pamäte typu DDR5 4800 MHz a PCIe Gen 4 úložiskom v zapojení RAID 0 sa budete môcť v praxi rozlúčiť s časmi načítavania. O výkon sa starajú až Intel Core i9 procesory 12. generácie s príponou HX, grafickú stránku zabezpečuje až RTX 3080 Ti, čo bude stačiť aj tým najnáročnejším mobilným hráčom. Po stránke dizajnu disponuje Strix SCAR 17 Special Edition výraznou kyberpunkovou estetikou s neviditeľným atramentom, prvým svojho druhu, ktorý je nanesený priamo na kovové šasi. Pri bežnom osvetlení sa povrch javí, ako by mal obyčajnú kovovú textúru, avšak pri použití UV svetla sa jeho výzor zmení na zelený a modrý atrament s odkazmi na hru SCAR Runner.

Fanúšikovia značky ROG dostali nové možnosti ukázať svoje farby

Medzi produkty módnej značky ROG Slash pribudli novinky inšpirované kyberpunkom a kódom, ktorý vytvára náš moderný virtuálny svet. Produkty značky ROG Slash sú vyrobené z prémiových materiálov a dizajn majú pevne ukotvený v hernej kultúre. ROG Slash je tiež definovaný všestrannosťou a kvalitnou konštrukciou. Fanúšikov značky ROG, ktorí svoje zariadenia radi chránia pri prenášaní, potešia nové tašky Crossbody Bag, Backpack, Hip Bag a Protective Laptop Bag, ktoré sú vďaka nastaviteľným popruhom, viacerým priehradkám a vodoodpudivým TPU materiálom pripravené zabezpečiť to najdôležitejšie z každodenného života. Nové čiapky Cobra Buckle Cap a Bucket Hat zase hráčom ponúknu výrazný štýl a ochranu.

Vybrané novinky budú dostupné na slovenskom trhu v blízkej budúcnosti a ceny jednotlivých zariadení budú zverejňované priebežne.

Zdroj: ROG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk