Spoločnosť Kingston Digital uvádza svoj najnovší hardvérovo šifrovaný USB disk pre zabezpečenie dát

Spoločnosť Kingston Digital uvádza svoj najnovší hardvérovo šifrovaný USB disk pre zabezpečenie dát

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie svojho najnovšieho šifrovaného USB disku Kingston IronKey Vault Privacy 50 (VP50) s certifikáciou FIPS 197 a 256-bitovým hardvérovým šifrovaním AES v režime XTS pre zabezpečenie dát.

 Kingston IronKey Vault Privacy 50 podporuje niekoľko hesiel – heslo správcu, heslo používateľa a heslo pre jednorazové obnovenie prístupu k dátam. Heslá je možné zadávať v režime komplexného hesla alebo v režime heslovej frázy. Použitie viacerých hesiel zvyšuje šancu na obnovenie prístupu k dátam na disku v prípade zabudnutia jedného z hesiel. Zatiaľ čo obvyklý režim komplexných hesiel umožňuje zadávať heslá s dĺžkou 6 až 16 znakov pomocou 3 zo 4 sád znakov, nový režim heslových fráz dáva používateľom možnosť používať ako heslo číselný PIN kód, vetu, zoznam slov alebo dokonca verše s dĺžkou 10 až 64 znakov, teda akýkoľvek špecifický text, ktorý je zároveň ľahko zapamätateľný. Pre uľahčenie zadávania hesla je možné aktivovať symbol „oko“ – tým sa zadávané heslo zviditeľní a zníži sa tak počet neúspešných pokusov o prihlásenie.

Správca môže nastaviť aj heslo používateľa a heslo pre jednorazové obnovenie prístupu (One-Time Recovery) alebo resetovať heslo používateľa pre obnovenie prístupu k dátam. VP50 má navyše ochranu proti útokom hrubou silou (Brute Force), ktorá po desiatich po sebe nasledujúcich nesprávnych zadaniach zablokuje heslo používateľa alebo heslo pre jednorazovú obnovu prístupu a po 10 po sebe nasledujúcich nesprávnych zadaniach hesla správcu šifrovane disk vymaže. Stratíte tým síce dáta, ale nemusíte sa obávať, že sa k nim dostane niekto iný.

VP50 môže byť chránený aj pred potenciálnym malwarom na nedôveryhodných systémoch tak, že správca aj používateľ nastavia režim umožňujúci iba čítanie dát (Read-Only), ktorý zabráni zápisu na disk. Integrovaná virtuálna klávesnica navyše skryje heslá pred keyloggermi alebo screenloggermi. Organizácie si môžu prostredníctvom služby Kingston Customisation Program objednať modifikáciu disku a nechať ho vybaviť používateľským identifikátorom produktu (PID) pre integráciu so štandardným softvérom na správu koncových bodov, aby spĺňal firemné požiadavky na IT a kybernetickú bezpečnosť. Malé a stredné firmy môžu využiť rolu správcu na lokálnu správu svojich diskov, napríklad použiť funkcie správcu konfigurácie alebo resetovanie používateľských hesiel alebo hesiel na jednorazové obnovenie prístupu, na obnovenie prístupu k dátam na uzamknutých diskoch alebo na splnenie požiadaviek príslušných zákonov a predpisov, pokiaľ je vyžadovaná forenzná analýza. Prednosťou VP50 oproti používaniu internetových a cloudových služieb na ochranu dôležitých dát je tiež to, že ide o šifrované úložisko, ktoré je plne pod fyzickou kontrolou používateľa.

„Vault Privacy 50 je prémiový USB disk, ktorý zapadá do nášho radu šifrovaných riešení Kingston IronKey a zaisťuje zabezpečenie dát na firemnej úrovni,“ povedal Oscar Escayola, EMEA Flash Business Manager v spoločnosti Kingston. „Pridali sme mu niektoré nové funkcie, ktoré vychádzajú v ústrety najčastejším prianiam našich zákazníkov, napríklad možnosť zadávania viacerých hesiel a ďalší režim zadávania hesla, aby sme nielen ochránili 100% uložených dát, ale aj ešte viac uľahčili používanie tohto disku.“

Kingston IronKey Vault Privacy 50 je k dispozícii v kapacitách 8 až 256 GB a ponúka aj obmedzenú päťročnú záruku, bezplatnú technickú podporu a legendárnu spoľahlivosť značky Kingston.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk