ASUS ROG predviedol na veľtrhu Gamescom 2022 množstvo hráčskych noviniek

ASUS ROG predviedol na veľtrhu Gamescom 2022 množstvo hráčskych noviniek

ASUS Republic of Gamers predstavil na veľtrhu Gamescom 2022 v nemeckom Kolíne nad Rýnom rad nových ROG monitorov, herné routery, myši alebo true wireless slúchadlá pre hráčov. Zároveň sa začal predaj herného notebooku ROG Strix SCAR 17 Special Edition.

Monitory ROG Swift OLED PG42UQ a PG48UQ

42-palcový monitor ROG Swift OLED PG42UQ ponúka obraz v rozlíšení 4K s pretaktovanou obnovovacou frekvenciou 138 Hz. Panel OLED zaisťuje najhlbšiu čiernu a tiež presné farby vďaka 98% pokrytiu gamutu DCI-P3 a farebnej odchýlke Delta E <2. Veľmi rýchla doba odozvy 0,1 ms (sivá-šedá) zaručuje skvelé zážitky pri sledovaní a hraní hier. 48-palcový model ROG Swift OLED PG48UQ je ideálny pre tých, ktorí chcú hrať svoje hry na väčšej obrazovke. Monitory ROG OLED obsahujú vlastný chladič, ktorý má veľkú plochu na odvod tepla, čo prináša až o 8 % nižšie prevádzkové teploty v porovnaní s monitormi ROG bez chladiča. To prispieva k lepšiemu výkonu a celkovej dlhšej životnosti OLED displeja.

Na rozdiel od štandardných lesklých OLED panelov sú panely herných monitorov ROG OLED opatrené špeciálnou matnou vrstvou s mikrotextúrou. Tá minimalizuje odlesky svetla, ktoré by mohli rušiť pri hraní. K dispozícii je voliteľne aj nastavenie jednotného jasu, ktoré udržuje rovnakú úroveň jasu displeja za účelom pohodlného sledovania počas herných maratónov. Oba monitory majú bohatú ponuku konektorov vrátane DisplayPortu 1.4 (s DSC), HDMI 2.1, HDMI 2.0, USB rozbočovača a závitu pre statív na hornej hrane monitora.

Monitory ROG Swift PG27UQR a Strix XG32UQ/XG32AQ

27-palcový ROG Swift PG27UQR je herný monitor s rozlíšením 4K využívajúci panel s technológiou Fast IPS, vďaka ktorej má bleskovú dobu odozvy 1 ms (sivá-šedá). Podporuje natívny obraz v rozlíšení 4K pri obnovovacej frekvencii 160 Hz. Monitor je kompatibilný s NVIDIA G-SYNC a DisplayHDR 600 a podporuje 95% farebný priestor DCI-P3. Monitor PG27UQR ponúka širokú konektivitu vďaka dvom portom DisplayPort 1.4 s technológiou Display Stream Compression (DSC); dvom portom HDMI 2.1, ktoré ponúkajú plnú šírku pásma 48 Gb/s; USB rozbočovač a konektor pre slúchadlá.

32-palcové herné monitory Strix XG32UQ 4K a XG32AQ QHD sú tiež vybavené displejmi s technológiou Fast IPS s dobou odozvy 1 ms (sivá-šedá). Oba monitory ponúkajú variabilnú obnovovaciu frekvenciu, spĺňajú štandard DisplayHDR 600 a ponúkajú plynulý herný obraz s obnovovacou frekvenciou až 175 Hz v prípade modelu XG32AQ, resp. 160 Hz pri monitore XG32UQ. Samozrejmosťou sú presné farby, pretože monitor XG32UQ pokrýva 96% farebného spektra DCI-P3, resp. 95 % v prípade modelu XG32AQ. ROG XG32UQ navyše ponúka po pripojení k najnovším konzolám natívny obraz s rozlíšením 4K a obnovovacou frekvenciou 120 Hz prostredníctvom rozhrania HDMI 2.1.

Herný router ROG Rapture GT6

ROG Rapture GT6 je trojpásmový sieťový mesh systém určený na hranie hier, ktorý užívateľom ponúka až 10 streamov a rýchlosť WiFi až 10000 Mb/s. Kombinácia deviatich výkonných interných antén a exkluzívna technológia ASUS RangeBoost Plus zlepšuje celkový dosah WiFi signálu a ponúka pokrytie na ploche až 540 m2. Integrovaná technológia inteligentnej antény detekuje optimálne smery signálu pripojených zariadení. Rapture GT6 obsahuje trojúrovňovú akceleráciu hier, ktorá zvyšuje rýchlosť herných paketov na každej úrovni, od PC až po herný server.

ROG Rapture GT6 s internými anténami sa vyznačuje kompaktným herným dizajnom. Jeho futuristický štýl podčiarkuje svietiace logo s možnosťou zmeny farieb vďaka technológii Aura RGB, skosené ventilačné otvory a slogan ROG „For Those Who Dare“ vyrytý na jednom z nich. Vetracie mriežky na hornej a spodnej strane priliehajú k chladičom vo vnútri, čo zaisťuje ideálny rozptyl tepla. Zariadenie sa bude predávať vedľa tmavej verzie aj v bielej edícii Moonlight White.

Herný router ROG Rapture GT-AXE16000

ROG Rapture GT-AXE16000 je prvý štvorpásmový herný router s WiFi 6E na svete, ktorý je vybavený špičkovými chipsetmi Broadcom WiFi novej generácie a štvorjadrovým 64-bitovým procesorom s frekvenciou 2,0 GHz. Zariadenie využíva technológie ASUS RF a ASUS RangeBoost Plus, ktoré zlepšujú celkový dosah a pokrytie WiFi signálom. Vďaka WiFi 6E je pre pripojené zariadenia podporujúce WiFi 6E vyhradené nové pásmo 6 GHz s maximálnym výkonom, takže rýchlosť pripojenia nebudú spomaľovať zariadenia staršej generácie. Rapture GT-AXE16000 je vybavený dvoma portami LAN 10 Gb/s, štyrmi portami LAN 1 Gb/s a portom WAN 2,5 Gb/s, ktorý podporuje agregáciu liniek a vyrovnávanie záťaže.

Tieto porty umožňujú pripojeným zariadeniam využívať obrovskú šírku pásma alebo pripojenie k internetu s najvyššími možnými rýchlosťami. Rovnako ako Rapture GT6 môže aj Rapture GT-AXE1600 využiť funkcie trojúrovňovej hernej akcelerácie na zvýšenie hernej prevádzky.

Myš ROG Keris Wireless AimPoint

ROG Keris Wireless AimPoint je ľahká bezdrôtová herná myš s hmotnosťou 75 gramov, ktorá hráčom ponúka výnimočnú presnosť vďaka optickému senzoru ROG AimPoint s citlivosťou 36 000 dpi a odchýlkou ​​<1% cpi, rýchlosti registrácie 650 ips, zrýchleniu 50 g a frekvencii 1000 Hz. Myš je možné používať v bezdrôtových režimoch 2,4 GHz RF a Bluetooth alebo ju pripojiť káblom. Režim 2,4 GHz RF podporuje bezdrôtovú technológiu ROG SpeedNova, ktorá zaručuje rýchle a spoľahlivé pripojenie a to až 119 hodín bez nabíjania.

Mechanizmus Push-Fit Switch Socket II umožňuje jednoduchú výmenu spínačov myši. Pôvodné mikrospínače ROG je možné vymeniť za kompatibilné 3pinové mechanické a 5pinové optické mikrospínače. Ľavé a pravé tlačidlo sú vyrobené z materiálu PBT a majú odolný protišmykový povrch. Protišmykový pásik so vzorom ROG poskytuje užívateľom istejšie držanie myši a zároveň dodáva jej vzhľadu ďalší zaujímavý prvok. Myš sa bude dodávať aj v bielej variante Moonlight White.

ROG Gladius III Wireless AimPoint

Obľúbená myš ROG Gladius III prichádza v novej verzii ROG Gladius III Wireless AimPoint. Táto bezdrôtová herná RGB myš s hmotnosťou 79 gramov využíva optický senzor ROG AimPoint s rozlíšením 36 000 dpi, 650 ips, zrýchlením 50 g a frekvenciou 1000 Hz, čo hráčom zaistí úplne presné ovládanie. Rovnako ako model Keris Wireless AimPoint je možné aj Gladius III Wireless AimPoint používať v bezdrôtových režimoch 2,4 GHz RF a Bluetooth alebo pripojiť káblom. Režim 2,4 GHz RF podporuje bezdrôtovú technológiu ROG SpeedNova, ktorá zaisťuje rýchle a spoľahlivé pripojenie. Všetky ďalšie funkcie sú zhodné s myšou ROG Keris Wireless Aimpoint. Aj model ROG Gladius III Wireless Aimpoint sa bude popri klasickej čiernej predávať aj v edícii Moonlight White.

TWS slúchadlá ROG Cetra True Wireless Pro

ROG Cetra True Wireless Pro sú prvé true wireless slúchadlá na svete s duálnym režimom pripojenia cez Bluetooth alebo USB-C kábel, prevodníkom ESS Quad DAC a mikrofónom s potlačením šumu pomocou umelej intelligencie. Sú vhodné na hranie hier i bežné počúvanie hudby. V režime Bluetooth zaisťuje technológia Qualcomm Snapdragon Sound a niekoľko hybridných režimov aktívneho potlačenia hluku (ANC) kvalitné herné zážitky vďaka prvotriednemu bezdrôtovému 96kHz zvuku s nízkou latenciou a rozlíšením 24 bitov, ktorý sa dokonale synchronizuje s akciou na obrazovke. Pri spúšťaní hier na hernom smartfóne ROG Phone 6 sa na slúchadlách automaticky aktivuje herný režim Cetra True Wireless Pro a ponúkne zvuk s ultranízkou latenciou 45 ms.

Technológia Hybrid ANC potláča hluk na pozadí a ďalšie vylepšené režimy filtrujú širšiu škálu ruchov vrátane vetra. V režime káblového pripojenia zaisťujú hi-fi prevodník ESS 9280 Quad DAC a funkcia AI Noise-Canceling Microphone bezstratový zvuk a čistú komunikáciu. Užívatelia si môžu vychutnať počúvanie až 28 hodín pri nabíjaní z puzdra. Puzdro je navyše kompatibilné s bezdrôtovým Qi nabíjaním, ktoré je rýchle a pohodlné. Ergonomické nástavce s jedinečnou konštrukciou bezpečne a pohodlne padnú do každého tvaru uší. Stupeň krytia IPX4 chráni slúchadlá pred dažďom alebo poliatím.

TWS slúchadlá ROG Cetra True Wireless v bielej edícii

Herné bezdrôtové slúchadlá ROG Cetra True Wireless boli novo uvedené v bielej farbe Moonlight White. Slúchadlá sú vybavené hybridnou technológiou ANC a bezdrôtovým výkonom s nízkou latenciou. Softvér EQ a špeciálne vyladené 10mm meniče ASUS Essence dodávajú hernému zvuku ďalšiu vrstvu kvality. Užívatelia môžu využiť výhody pohodlného a rýchleho dotykového ovládania s možnosťou úprav zvuku počas hrania. Slúchadlá podporujú bezdrôtové nabíjanie puzdra. Pri nabíjaní pomocou puzdra zvládnu až 27 hodín prevádzky. Vodeodolnosť so stupňom krytia IPX4 zaisťuje ochranu pred striekajúcou vodou.


ROG začal predaj herného notebooku 2022 ROG Strix SCAR 17 Special Edition

Táto zlepšená verzia modelu Strix SCAR obsahuje najnovší hardvér a prvotriedne chladenie pre najlepšie herné zážitky. Špeciálne navrhnutá odparovacia komora s tekutým kovom Conductonaut Extreme, ktorý je aplikovaný na procesor a grafickú kartu, umožňuje notebooku SCAR 17 SE využiť potenciál hardvéru ešte viac, ako to bolo doteraz možné. SCAR 17 SE takisto disponuje osobitým kyberpunkovým dizajnom s unikátnym neviditeľným atramentom, ktorý je nanesený priamo na kovové šasi.

Posuňte limity

ROG predstavil notebook 2022 ROG Strix SCAR na veľtrhu CES 2022 a priniesol špičkový herný výkon s najnovšími komponentmi od spoločností Intel a NVIDIA. Jeho zlepšená verzia, Strix SCAR 17 SE, prináša ešte viac výkonu pod kapotou. ROG ho navrhol pre hráčov, ktorí chcú herný notebook bez kompromisov a chcú vyhrávať herné turnaje.

Zlepšením je úplne nový procesor Intel Core i9-12950HX s Turbo frekvenciou až 5,2 GHz, jednovláknovým výkonom, ktorý nikdy nesklame, a ultravysokým počtom snímok v najnovších esports tituloch. V manuálnom režime, ktorý je možné aktivovať pomocou softvéru Armoury Crate, je možné využiť tento 65 W procesor v Turbo režime (PL2) pri až 175 W – počas krátkeho času a s vypnutou diskrétnou grafickou kartou. Notebook vďaka tomu funguje aj ako nástroj pre tvorcov obsahu a v softvéri Cinebench R23 dosiahol rekordný výsledok 22 257 bodov vo viacvláknovom teste v režime Turbo. Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti vo verzii pre notebooky ponúka TGP na úrovni až 175 W s technológiou Dynamic Boost, aby poskytla najvyšší možný počet snímok pri hraní s QHD 240 Hz alebo FHD 360 Hz displejom. Obe konfigurácie majú 3 ms čas odozvy, technológiu Dolby Vision a podporujú adaptívnu synchronizáciu pre najlepší zážitok z hrania a zo sledovania obsahu.

SCAR 17 SE má vo výbave až 64 GB ultrarýchlej operačnej pamäte typu 4800 MHz DDR5 RAM, PCIe Gen 4 úložisko v RAID 0 zapojení a dedikovaný prepínač MUX Switch pre maximálny herný výkon. WiFi 6E a 2,5 Gbps Ethernet port zabezpečujú špičkovú konektivitu kdekoľvek a k dispozícii je tiež plnohodnotná I/O konektivita vrátane dvoch USB Type-C portov, jeden z nich podporuje Thunderbolt 4, a HDMI 2.1 port so 4K 120 Hz video výstupom.

Ostaňte chladný

Výkonnejšie komponenty predstavujú iba jednu polovicu rovnice – aby sa ich potenciál využil naplno a priniesli požadovaný výkon, je potrebné ich správne chladiť. ROG Strix SCAR 17 SE využíva všetky inovácie technológie ROG Intelligent Cooling, aby dosiahol svoj úplný potenciál. ROG už tri roky využíva tekutý kov Thermal Grizzly, ktorý umožňuje znížiť teploty procesora až o 10 °C v porovnaní s tradičnými teplovodivými pastami. Tento rok sa ROG spojil s Thermal Grizzly a spoločne vyvinuli ešte výkonnejší tekutý kov s názvom Conductonaut Extreme. SCAR 17 SE ho využíva na chladenie procesora aj grafickej karty a prináša o približne 5 °C nižšie teploty v porovnaní so štandardným tekutým kovom.

Špičkovo vybavený notebook takisto využíva špecializovanú odparovaciu komoru, ktorá pokrýva 48,8 % základnej dosky a zabezpečuje vynikajúci prenos tepla z procesora, grafickej karty a dôležitých komponentov z hľadiska napájania. Odparovaciu komoru dopĺňajú štyri chladiče s ultratenkými medenými rebrami s hrúbkou iba 0,1 mm a zlepšené ventilátory Arc Flow, takže SCAR 17 SE si jednoducho poradí s teplom, a to aj počas dlhých herných sedení.

Ikonický štýl SCAR

Unikátne zlepšenia notebooku ROG Strix SCAR 17 SE sa neobmedzujú iba na jeho vnútornosti. Šasi disponuje totožným RGB podsvietením a prispôsobiteľnými krytmi Armor Caps ako štandardný Strix SCAR. Novinkou je špeciálne navrhnutý neviditeľný atrament – štandardný neviditeľný atrament, ktorý sa používa na papieri, nie je vhodný na kovové veko notebooku SCAR 17 SE. ROG preto vyvinul vlastnú látku, ktorá ho perfektne dopĺňa. Pri bežnom osvetlení má matnú kovovú štruktúru a pri UV svetle sa javí ako zelený a modrý atrament. Trvalo šesť mesiacov, počas ktorých inžinieri otestovali sedem zložení, aby nový neviditeľný atrament prešiel testami opotrebovania a odolnosti. Neviditeľný atrament skrýva indície, ktoré vám pomôžu poraziť hru SCAR Runner odohrávajúcu sa vo svete ROG SAGA.

CENA & DOSTUPNOSŤ: Špeciálna edícia notebooku ROG Strix SCAR 17 SE je na našom trhu k dispozícii od 3 969 eur.

Zdroj: ASUS ROG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk