RECENZIA: King C. Gillette Style Master - Skrotenie pandemického strniska

RECENZIA: King C. Gillette Style Master - Skrotenie pandemického strniska

Hneď na úvod tejto recenzie uznám, že produkt, ktorý som mal možnosť testovať, nepatrí medzi tradičné technologické vymoženosti, teda aspoň v spojení s hráčmi či počítačovými nadšencami. Grafické karty, monitory, základné dosky alebo notebooky, to je také moje bežné testovaníčko. No recenzoval som už aj menej počítačovo zamerané produkty, plus som si len nedávno pri pohľade do zrkadla uvedomil určité nedostatky v oblasti mojej tváre, a preto nebude ani elektrický zastrihávač fúzov úplne z cesty. A keď už to má byť zastrihávač, tak od známej značky, preto King C. Gillette.

 
RECENZIA: Genesis Nitro 650 - Viac futurizmu

RECENZIA: Genesis Nitro 650 - Viac futurizmu

Aj keď sa mi takéto niečo vyslovuje čoraz ťažšie, tak nám to zase začína. Sezónne obdobie starých dobrých karantén je na spadnutie ako prezúvanie letných pneumatík a už počujem v pozadí cvakanie zámkov od bezpečnostných dverí, zatiaľ čo firmy s donáškovou službou nestíhajú počítať aktuálny profit. Význam slova pozadie má však v slovenčine minimálne jeden ďalší rozmer, ostatne drvivá väčšina z vás, zatiaľ čo čítate tento text, na jednom takom pozadí sedí. Sedenie, respektíve zdravé sedenie, je základom nášho každodenného bytia a ak momentálne hľadáte svojho nového spoločníka pre prácu z domu, alebo by ste chceli svojmu ako z vody rastúcemu potomkovi dopriať kvalitný komfort pri hraní hier alebo učení distančnou formou, u nás stále viac a viac populárna spoločnosť Genesis má pre vás ďalšiu novinku z radu Nitro. Poďme sa na ňu spoločne posadiť a povedať si o jej celkových kvalitách trochu viac.

 
RECENZIA: E-Twow GT SE - Viac možností, viac hrkotania

RECENZIA: E-Twow GT SE - Viac možností, viac hrkotania

Kto by to bol ešte pred pár rokmi povedal, že sa od testovania herného softvéru postupne prepracujem k recenzovaniu dopravných prostriedkov. I keď by som vás v tejto súvislosti teraz rád pozval na súhrn mojich dojmov z aktuálne vydaných nových verzií elektromobilov značky Tesla (každý musí mať svoj sen), budeme sa musieť uspokojiť v úvodzovkách len s ďalšou mestskou kolobežkou. V predchádzajúcich častiach magazínu sme vás v tejto súvislosti oboznamovali s kvalitou dvoch významných hráčov na scéne s cenovo dostupnou elektromobilitou a dnes nastal čas doplniť značky Xiaomi / Segway o koncepčne zaujímavý E-Twow. Ešte než sa pozrieme na ich celosvetovo populárny modelový rad kolobežiek GT, bude určite vhodné utrúsiť pár historických faktov, hlavne pre vás, v danom segmente menej zorientovaných zákazníkov.

 
RECENZIA: Genesis Pallad 550 - Zbalíš tam aj to čo nepotrebuješ

RECENZIA: Genesis Pallad 550 - Zbalíš tam aj to čo nepotrebuješ

S poľskou spoločnosťou Genesis som vás nielen ja, ale aj moji kolegovia, formálne zoznamovali už toľkokrát. Mám pocit, že by bolo možno vhodné prestať dookola drhnúť ten naratív s nimi spojený. Narážam teraz priamo na asi najčastejšie opakované pozitívum o nízkej cenovej relácii, do ktorej daná firma balí drvivú väčšinu svojich produktov. Preto nechajme teraz bokom toľkokrát opakovanú frázu o pomere medzi cenou a výkonom, jednoducho tento aspekt je už pri Genesise proste automatickým faktom, a poďme sa spoločne porozprávať o jednom zo štyroch herných ruksakov, ktoré si môžete z ich portfólia dnes zadovážiť. Rad s označením Pallad sa mi do rúk dostal už tretí raz a v tomto prípade išlo o vôbec najvyšší model, Pallad 550, schopný ponúknuť obrovskú porciu odkladacích, ako aj špecializovaných priehradiek. S daným batohom sa môžete skutočne vybrať na výlet s obsahom, ktorý vlastne možno ani nepotrebujete – vysvetlím nižšie.

 
RECENZIA: Philips Sonicare 9900 Prestige - Mal som sa stať zubárom

RECENZIA: Philips Sonicare 9900 Prestige - Mal som sa stať zubárom

Budem k vám teraz maximálne úprimný. Ako dieťa som nenávidel čistenie zubov a za každej možnej situácie som sa snažil vyhýbať tejto činnosti, nech už to malo zahŕňať fingovanie všetkého možného, od infarktu, cez zlodeja na záhrade, až po konvertovanie na židovskú vieru. Dnes síce neviem presne určiť dôvod celkovej fóbie z čo i len malého kontaktu medzi zubnou kefkou a mojou nie zrovna statočnou sklovinou, každopádne, vždy keď som sa mal vybrať k školskému zubárovi na pravidelnú prehliadku, v duchu som si pripravoval scenár, ako sa tomu celému vyhnem (aby som bol fér, rovnako som to mal aj so športovými krúžkami a spomínam si, ako som raz miesto na karate išiel do cukrárne a v snahe presvedčiť rodičov o tom, že so mnou niekto skutočne vytrel telocvičňu, som zobral snehovo čisté kimono a hodil ho do bahnistej kaluže za domom – pochopiteľne som týmto krokom nikoho neoklamal). Roky plynuli a moje zuby odolávali minimálnemu čisteniu hrdinskejšie, než by ste si možno mysleli a dnes sa odvážim tvrdiť, že poznám dôvod, prečo mám ešte deväťdesiatdeväť percent z nich stále v ústach. Jednak za to môže postupné dospievanie a snaha starať sa o svoje zdravie o čosi viac, než v čase kedy som si myslel, že som nesmrteľný a zubný povlak je v mojom prípade pramálo schopný protivník, ale na druhú stranu som súčasne presvedčený o silnom genetickom základe svojho rodu. Možno vám to teraz bude znieť absurdne, avšak moja babka z maminej strany mala aj vo veku deväťdesiatich rokov podstatnú časť svojich zubov a nemala ich v pohári na polici, ale skutočne v ústach. Dnes, kedy platíme všetci nemalú časť ťažko zarobených financií zubným odborníkom, je preto logické starať sa o chrup lepšie než v čase detskom a v mojom prípade to platí hneď dvojnásobne, keďže chcem svoju malú dcérku už vopred pripraviť na skutočnosť, ako dôležité je pre ňu čistiť si zúbky a jedným očkom pokukovať po kariére zubného lekára. Aj v tejto súvislosti som pred časom dostal možnosť otestovať suverénne najdrahšiu elektrickú kefku na našom trhu, ktorá by mala výrazne prispievať k správnej starostlivosti o tie naše drahocenné, no niekedy poriadne boľavé perličky.

 
RECENZIA: TrueLife Pulse BT - Podľa tohto prístroja stále žijem

RECENZIA: TrueLife Pulse BT - Podľa tohto prístroja stále žijem

Aj cez skutočnosť, že som bol od svojho útleho veku vychovávaný v akejsi kresťanskej hierarchii, sotva by ste dnes u mňa našli čo i len snahu obhajovať vieru v čokoľvek konkrétne. Nie, za tie roky lemované dospievaním a z veľkej časti hlavne životnými skúsenosťami som sa naučil veriť maximálne tak v chaos a náhodu, do ktorých sme čoby na istý čas žijúce bytosti uvrhnutí, nech už sa nám to páči alebo nie. Preto beriem na vedomie, ak sa trocha pozastavíte nad faktom, že sa vám tu v nasledujúcom texte budem snažiť opísať moje názory ohľadom tlakomeru na pažu, čiže výhradne medicínskej pomôcky. Skutočnosť je však taká, že pod tlakom chaosu a náhody som v čase komunikácie s distribútorom firmy TrueLife prežíval istý záchvev strachu o vlastné zdravie. Náhoda jednoducho chcela, aby som sa cítil v ohrození, a preto zároveň kývol na test produktu, ktorý čiastočne dokáže nejedno ohrozenie monitorovať. Dnes už mi je lepšie, samozrejme som navštívil svojho praktického lekára a absolvoval niekoľko komplexných testov, ale bol to súčasne aj daný tlakomer s prívlastkom Pulse BR, ktorý mi v kritickej rovine pomohol si overiť, či ešte žijem, alebo je čas si nachystať papierové topánky.

 
RECENZIA: Philips Air Purifier 4000i - Prach je ekvivalent večného protivníka

RECENZIA: Philips Air Purifier 4000i - Prach je ekvivalent večného protivníka

Moderná doba so sebou prináša obrovské možnosti praktického využívania spotrebnej elektroniky, a aj keď na jednu domácnosť pripadne potenciálne veľký počet zbytočného haraburdia, ktorý v zmysle nejakej využiteľnosti drhne spodné priečky (napríklad elektrický nôž na krájanie chleba), rovnako tak sa nájde zopár viac než len užitočných pomocníkov. Vráťte sa teraz so mnou na pár viet do minulosti. Do doby, keď som bol ešte mladý, slobodný a na svoju budúcnosť som nazeral s priam až cynickým smiechom na perách. V tom čase každá moja tvrdo zarobená výplata neputovala do porcelánového prasiatka, ale naopak som s ňou kŕmil svoje nie vždy rozumné nápady. Meniť každé dva mesiace televízor len tak z rozmaru, zadovážiť si automatický vysávač v hodnote ojazdeného automobilu, alebo nakúpiť vlečku videohier, z ktorých polovica skončila nerozbalených – to bolo v mojom podaní úplne bežným správaním. V tej dobe bol však môj rozum v opozícii, ako sa povie, a presadiť jeho vôľu sa zdalo byť neraz utópiou. Spomínam si však, že som jeden čas uvažoval o zakúpení čističky vzduchu, keďže v dome, kde som vtedy býval, sa v rohoch stien často tvorila pleseň. Pripíšme to na margo autora tej stavby, pre ktorého to bol prvý a posledný plne zrealizovaný projekt, čo však nič nemenilo na skutočnosti, že som nakoniec siahol po klimatizácii – opozícia tentokrát našla spoločnú reč s koalíciou. Dnes, kedy mám na konte o pár rokov viac, na prstenníku sa leskne drahý kov a moja milovaná dcérka chodí už do škôlky, sa nákup spomínanej čističky stretáva s väčším pochopením. Mám však tú výhodu, že si pred samotnou a často nie práve mizivou investíciou môžem ako recenzent isté veci patrične overiť, a preto som sa podujal na niekoľkomesačný test výrobku od známej holandskej spoločnosti Philips, a to konkrétne čističky s kódovým označením Air Purifier 4000i.

 
RECENZIA: OMEN Blast Headset - Pohodlie je základ

RECENZIA: OMEN Blast Headset - Pohodlie je základ

Spoločnosť HP pojala dizajnovú obmenu svojej poslednej porcie herného príslušenstva OMEN skutočne vo veľkom a okrem kompletného prekopania hlavného loga zasiahla dosť významne aj do proporcií a výzoru samotných produktov. V tejto súvislosti si v nasledujúcom článku zoberieme na paškál káblový headset s prívlastkom Blast, ktorý sa okrem predpokladaných schopností, ako sú virtuálny 7.1 zvuk a kompatibilita s ceneným OMEN softvérom, môže pochváliť aj pevnou, ale napriek tomu na pohodlie mysliacou konštrukciou.

 
RECENZIA: Genesis Holm 510 RGB - Žiadna chudoba, ba naopak

RECENZIA: Genesis Holm 510 RGB - Žiadna chudoba, ba naopak

V tomto čísle nášho a vášho obľúbeného magazínu vám prinášame sondu do aktuálnej ponuky herného nábytku od spoločnosti Genesis. Po ich obmene pohodlných kresiel série Nitro prichádza na rad aj produkt priamo súvisiaci s identickou túžbou po praktickosti spojenej s vizuálne očarujúcim dizajnom. Rad Holm, na rozdiel od stoličiek, nezažíva síce až také časté formy redizajnu, ale ak už príde zo strany výrobcu k nejakej zmene, tá je automaticky viac než len kozmetická. Je to len niekoľko rokov, čo som sám mohol testovať produkt Holm 300 RGB a už toho času, aj po boku kolegov, s ktorými sme mu dávali takpovediac poriadne zabrať, som bol z výsledku viac ako nadšený. Spomínam si, že v pomere cena a výkon by ste v tej dobe na scéne nenašli pre trojstovku žiadnu adekvátnu konkurenciu. Aj z tohto dôvodu som ponuku na test priameho nasledovníka, ktorý sa rozmermi tentokrát snaží ukrojiť zase o kus viac z vášho osobného priestoru, prijal s veľkým očakávaním. A už hneď v úvode tejto spleti písmeniek vám môžem prezradiť, že na nejaké sklamanie nakoniec neprišlo.

 
RECENZIA: SteelSeries QcK Prism Cloth RGB 5XL - Kto potrebuje paplón?

RECENZIA: SteelSeries QcK Prism Cloth RGB 5XL - Kto potrebuje paplón?

Recenzovať herné podložky je vždy priam nadľudský výkon, ktorý si vyžaduje často týždňové stáže v textilných továrňach na okraji mesta Tan-tung v Severnej Kórei, kde vám umelá brada a veľké slnečné okuliare zabezpečia tenkú čiaru medzi verejnou popravou a klasicky nenáročným bičovaním. Povolanie herného publicistu preto berte ako sito, čo oddelí schopné zrno od slabých pliev. Ostatne, ja sám som bol nedávno vybraný do prvej línie testerov nových podložiek spoločnosti SteelSeries, ktoré by sa bezproblémovo uplatnili aj ako tradičná forma posteľnej kultúry.

 
RECENZIA: TicWatch C2+ - Bond, James Bond

RECENZIA: TicWatch C2+ - Bond, James Bond

Spoločnosť Mobvoi sa so svojimi výrobkami začína pomaly, ale isto, naplno pretláčať aj na lokálny trh a povedomie o stále sotva širokej ponuke takzvaných chytrých hodiniek v pravidelnom tempe obohacuje o zaujímavé kúsky. Radu TicWatch sme sa v našom časopise venovali už viackrát a keďže toho času išlo vždy o akési prémiové modely, respektíve vlajkové lode daného segmentu, nebude vôbec na škodu skúsiť spraviť ten symbolický krok smerom nižšie. Aj keď konkrétne a v prípade smart hodiniek TicWatch C2+ neponúka výrobca zrovna ľudovú cenovku na štýl lacných čínskych zariadení za pár eur, cez to všetko ide vo všeobecnom meradle o dostupný hardvér vytvorený za pomoci prémiových kritérií. Ešte než vôbec začnem s výpisom funkcií a mojich celkových dojmov v jednotlivých kategóriách testu, je nutné podotknúť, že za skratkou C2+ sa skrýva hardvér schopný takmer plnohodnotne simulovať základné, ale aj pokročilé funkcie moderného telefónu, respektíve ide o hodinky schopné eliminovať váš často až prehnaný kontakt s mobilom ako takým.

 
RECENZIA: 3DSimo - Umenie pre všetkých

RECENZIA: 3DSimo - Umenie pre všetkých

Opäť sa vám tu budem trocha spovedať. Znova sa tu obnažím, aj keď pre každého, kto pravidelne číta moje články, sa možno vo finále nebude jednať o nejaké bombastické odhalenie, každopádne nepíšem o tom zase nejako často. Sám sa sotva môžem definovať ako zručný človek, čo si pomocou nite na čistenie zubov dokáže uštrikovať vianočný bio sveter aj s návodom na pranie a sušenie. Keď mi dáte nakresliť koňa stojaceho pri stodole, vznikne z toho rekonštrukcia ukrižovania Ježiša Krista v kombinácii s vyšetrením konskej prostaty. Jednoducho nespadám do tej požehnanej vetvy rodinných talentov v zmysle umenia vyjadreného perom, štetcom, hlinou alebo čímkoľvek, čím sa to umelci minulosti a dneška oháňajú. Isto, som si schopný vymeniť prasknutú pneumatiku na aute, ak si to okolnosti vyžadujú, ale sotva by som vám z nej vedel vyrezať pomôcku pre bezdetné mamičky – napríklad zarážku za dvere, alebo do nej ihlou všiť konšpiračnú teóriu o miznúcich mužských ponožkách. Naopak taký môj brat, ten sa živí ako grafik a momentálne napríklad tvorí tie neskutočne iritujúce reklamy o tancujúci škrečkoch vo fusakliach, ktorých by ste po piatom opakovaní na žiadosť mojej malej dcérky najradšej pretiahli murárskou lopatou. On je tá typická vetva umeleckého talentu, čo sa nezastavila pred hradbou rozsypaných písmeniek a išla ešte ďalej. Ja, naopak, milujem a viem tvoriť niečo súvislé a vecné pomocou klávesnice alebo hlinenej tabuľky – záleží od aktuálneho kalendára, čo by sa dalo označiť za umenie, ak by som možno tak často nepísal o moderných vysávačoch alebo robotických umývačoch okien. Každopádne, aj keď testujem elektrické kolobežky a následne sa vám snažím ich kvalitu a prípadnú nekvalitu reprodukovať čo najzaujímavejšou skladbou textu, ide mi predovšetkým o istú formu uhranutia vás, čitateľov. Tým sa konečne dostávame k toľko potrebnej pointe v úvodnom odseku na test úspešného českého výrobku z hlavy Davida Paškeviča, ktorý sa dozaista rovnako profiluje ako umelec. Nespadá však do tej predpojatej škatuľky mužov v bielych plášťoch s baretom na hlave a so zasychajúcou paletou farieb v ruke, on je, rovnako ako ja, skôr umelcom pracujúcim s chuťou pomáhať. Predstavte si ho ako vynálezcu zatvoreného v zaprášenej garáži, ktorý túži po tom pomôcť ľuďom zjednodušiť ich bežný život a v rovnakej miere im zároveň dať šancu objaviť v sebe toho neprebudeného majstra.

 
RECENZIA: LAMAX BFit PRO2 - Cena rozhoduje

RECENZIA: LAMAX BFit PRO2 - Cena rozhoduje

V segmente fitnes náramkov sa rok čo rok zbiera oveľa hrubšia vrstva produktov, z ktorých si užívatelia často nevedia vybrať presne ten svoj ideálny . Môže zato z časti aj skutočnosť, a to sa týka priamo neskúsených konzumentov, že daný jedinec ešte nevie, čo je pre neho ideálne na monitoring a čo už z ponuky možností ide vlastne mimo neho. Výrobcovia sa pochopiteľne snažia do svojich produktov natlačiť čo najviac funkcií a to tak, aby výsledok nepresiahol istú hranicu danej cenovej triedy. Drvivá väčšina aplikácií, respektíve možností náramkov, však nakoniec trpí značnou nepresnosťou alebo v extrémnych prípadoch totálnym zlyhaním. Ako je na tom druhá evolúcia radu BFit PRO, ktorého update aktuálne prichádza na scénu?

 
RECENZIA: Chytrá žiarovka TP-LINK Tapo L510E - Čarujem

RECENZIA: Chytrá žiarovka TP-LINK Tapo L510E - Čarujem

Vo svete, kde umelá inteligencia začína prenikať do pre ňu atypických produktov každodenného a bežného využívania, je žiarovka sama o sebe zdanlivou banalitou, avšak cez to všetko je pre istý druh domácností nesmierne dôležitým pomocníkom. Dajme teraz bokom predstavu, že žiarovku nám duo mien Joseph Swan a Thomas Edison prinieslo primárne ako zdroj svetla a poďme sa pozrieť na jej súčasnú modernú podobu v rukách skúsených spoločností. Firma Tp-link je presne tým žiarivým príkladom určitej snahy o používateľskú jednoduchosť a hoci v ich portfóliu nájdeme rôzne výrobky, v prípade takzvaných chytrých žiaroviek s označením Tapo im definícia o ústretovosti padne asi najlepšie.

 
RECENZIA: Lauben Sous Vide Stick SV01 - Jednoducho dokonale pripravené jedlo

RECENZIA: Lauben Sous Vide Stick SV01 - Jednoducho dokonale pripravené jedlo

Technológie sa na ľudí tlačia z každého možného smeru. Čo v dnešnej dobe nie je „smart”, akoby nebolo dostatočne prémiové. A hoci pri niektorých produktoch, alebo skôr „vychytávkach”, je zámerne pridaná inteligentnosť, pripojiteľnosť či možnosť obsluhy na diaľku skôr na príťaž, sú stále odvetvia, kde by ste možno „smart” zariadenia nečakali. Produkt, respektíve dvojica produktov, ktoré k nám do redakcie zavítali, nie sú v kruhoch znalcov ani náročných používateľov žiadnou novinkou, no osobne neviem o tom, že by boli podobní pomocníci na Slovensku veľmi rozšírení.

 
RECENZIA: HP OMEN Citadel - Kráľovské posedenie

RECENZIA: HP OMEN Citadel - Kráľovské posedenie

Všetko zlé je na niečo dobré. Všetky tie odreté kolená, vyvrtnuté členky a narazené zadky v konečnom dôsledku posilnia vašu predvídavosť. A kým sa takto zbernica skúseností plní ako upchatá vaňa s výlevkou plnou vlasov po milujúcej manželke, vaše vrásky na čele nie sú odrazom mučivých starostí, ale naopak životných skúseností (nehanbite sa za ne a noste ich ako medailu). Preto sám neberiem súčasnú karanténu a stále prebiehajúcu globálnu pandémiu ako nejakú rezolútnu stopku sociálnemu životu. Práve naopak, otvára sa mi oveľa širšia škála možností. Samozrejme je to preto, že sa živím písaním, nech už to vyznieva akokoľvek elitársky. Za celé tie roky a v takej krátkej dobe, som totižto nikdy nemal šancu testovať taký vysoký počet herných stoličiek, ako práve v tomto podivnom období prvej polovice roku 2020. A presne na základe tejto skutočnosti vám dnes môžem s plnou vážnosťou predviesť suverénne najlepšie herné náradie pre celé vašej telo a tak trocha aj ducha, teda HP OMEN Citadel.

 
RECENZIA: TrueLife FitScale W3 - Dostupná inteligentná váha

RECENZIA: TrueLife FitScale W3 - Dostupná inteligentná váha

Do redakcie nám dorazila ďalšia osobná váha od spoločnosti truelife, tentokrát je to lacnejší model FitScale W3. Ide o inteligentnú diagnostickú váhu, ktorá je na základe bioelektrickej impedančnej analýzy schopná merať sedem indexov - hmotnosť, BMI, telesný tuk, telesnú vodu, svalovú hmotu, kostnú hmotu a analýzu kalórií.

 
RECENZIA: TrueLife SonicBrush UV, keď nestačia iba čisté zuby, ale aj čisté kefky

RECENZIA: TrueLife SonicBrush UV, keď nestačia iba čisté zuby, ale aj čisté kefky

Keď sa v našej redakcii rozdeľujú produkty na testovanie, v diskusii väčšinou lietajú slová ako grafická karta, najnovší procesor, monitor s rýchlou odozvou či mechanické spínače. Zrazu sa pri poslednej debate objavilo slovné spojenie „zubná kefka”. A hoci nie vždy má recenzent či redaktor posledné slovo v tom, čo bude a nebude testovať, skočil som na možnosť vyskúšať si, ako fungujú moderné sonické kefky. Samozrejme, za týmto rozhodnutím bol jeden tajný, respektíve nie až tak verejný dôvod. V každom prípade som možnosť otestovať produkt s názvom TrueLife SonicBrush UV uvítal a pilne som ho testoval posledné dva aj niečo týždňa.

 
Gigabyte Aorus AMP 300, AMP 500, AMP 900 - Recenzia

Gigabyte Aorus AMP 300, AMP 500, AMP 900 - Recenzia

Zaobstaranie si kvalitnej podložky je už dlho problémom, ktorý trápi množstvo hráčov, keďže musia brať do úvahy materiál, veľkosť, dizajn a v neposlednom rade aj cenu a značku. Navyše, kvalitné podložky sú v obchodoch i v e-shopoch takmer nedostupné. S výberom to dnešní hráči teda naozaj nemajú jednoduché. Gigabyte však prišiel s prepracovanými riešeniami, presnejšie, ich herné oddelenie Aorus Gaming vytvorilo podložky AMP 300, 500 a 900 a nasledujúca recenzia bude práve o nich.

 

Ďalšie články...

  • 1
  • 2
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk