RECENZIA: TrueLife FitScale W3 - Dostupná inteligentná váha

RECENZIA: TrueLife FitScale W3 - Dostupná inteligentná váha

 

Do redakcie nám dorazila ďalšia osobná váha od spoločnosti truelife, tentokrát je to lacnejší model FitScale W3. Ide o inteligentnú diagnostickú váhu, ktorá je na základe bioelektrickej impedančnej analýzy schopná merať sedem indexov - hmotnosť, BMI, telesný tuk, telesnú vodu, svalovú hmotu, kostnú hmotu a analýzu kalórií.

Obal a jeho obsah

Váha prichádza zabalená v jednoduchej kartónovej krabici, ktorá je, ako sme si už pri produktoch tejto značky zvykli, dizajnovo pekná, pričom zákazníka informuje o schopnostiach váhy. Vnútro škatule obsahuje samotné zariadenie (na mieste ho držia papierové výplne), návod na použitie a produktovú dokumentáciu. Balenie pôsobí oproti svojmu drahšiemu bratovi FitScale W5 lacnejším dojmom.

Prvé dojmy a spracovanie

Vrchnú časť váhy tvorí panel z tvrdeného skla a dotykový LCD displej s tromi tlačidlami, ktorými sú vľavo, SET a vpravo. Spodná časť je tvorená plastovou konštrukciou krytu elektroniky, ktorá je spojená s nožičkami. Tie sú vybavené protišmykovou gumovou plochou. Na tejto časti sa nachádza iba jedno ovládacie tlačidlo, ktoré slúži na prepínanie jednotiek z imperiálnych na metrické, a kryt batérie. Váha je napájaná tromi AAA batériami. Predinštalované batérie značky Kendal sú od kontaktov na váhe izolované umelohmotným pásikom, ktorý je potrebné pred prvým uvedením do prevádzky vytiahnuť. K spracovaniu váhy nemáme žiadne výhrady, vo svojej cenovej triede je primerané.

Používanie

Váha disponuje možnosťou vytvoriť osem používateľských profilov, môže ju teda používať osem rôznych osôb. Profily obsahujú nastavenie výšky, veku, pohlavia a požadovaného cieľa. Po vytvorení profilu sa môže používateľ postaviť bosými nohami na váhu a po asi desaťsekundovom meraní sa na displeji zobrazia namerané hodnoty. Oproti drahšej FitScale W5 BT táto nie je vybavená technológiou Bluetooth, čiže všetky údaje sa zobrazujú priamo na LCD displeji a nie je možné ju spárovať so žiadnym iným zariadením.

Teší nás, že váha je presná a namerané hodnoty sú takmer rovnaké ako v prípade merania s drahším bratom tejto váhy. Veľmi užitočnou pomôckou pre aktívne športujúcich ľudí je tzv. athlete mód, ktorý má používateľovi pomôcť efektívnejšie dosahovanie stanoveného cieľa využívajúc upravené algoritmy pri meraní. Na záver je treba spomenúť, že tejto váhe neprekáža ani špliechajúca voda a môže byť pokojne umiestnená aj v kúpeľni.

Naše hodnotenie

Váha truelife FitScale W3 je ideálna pre tých, ktorí si nepotrpia na spárovanie smart váhy so smartfónom. Kvalitou vypracovania a presnosťou meraní je na veľmi dobrej úrovni. Vo svojej cenovej kategórii však má minimálne jedného konkurenta, ktorý ponúka aj možnosť spárovania so smartfónom.

Klady

  • presnosť merania
  • priaznivá cena

Zápory

  • balenie pôsobí lacnejším dojmom

Informácie o produkte

TrueLife FitScale W3

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: biela
  • Orientačná cena: 50 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TrueLife

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk