RECENZIA: King C. Gillette Style Master - Skrotenie pandemického strniska

RECENZIA: King C. Gillette Style Master - Skrotenie pandemického strniska

 

Hneď na úvod tejto recenzie uznám, že produkt, ktorý som mal možnosť testovať, nepatrí medzi tradičné technologické vymoženosti, teda aspoň v spojení s hráčmi či počítačovými nadšencami. Grafické karty, monitory, základné dosky alebo notebooky, to je také moje bežné testovaníčko. No recenzoval som už aj menej počítačovo zamerané produkty, plus som si len nedávno pri pohľade do zrkadla uvedomil určité nedostatky v oblasti mojej tváre, a preto nebude ani elektrický zastrihávač fúzov úplne z cesty. A keď už to má byť zastrihávač, tak od známej značky, preto King C. Gillette.

Značka King C. Gillette vznikla ako nová kolekcia nielen žiletiek, ale aj zastrihávačov, kozmetiky a pomôcok, vďaka ktorým by mala byť starostlivosť o mužské strnisko a pleť oveľa jednoduchšia. Produkty od Gillette pozná určite prevažná väčšina pánov, možno aj dám, a preto ju asi netreba príliš predstavovať.

Obal a jeho obsah

Zastrihávač na fúzy sa môže pýšiť menom King C. Gillette Style Master a je dodávaný v moderne vyzerajúcom obale tmavomodrej farby so zlatými detailami. Už na prvý pohľad evokuje pocity prémiového modelového radu. Vnútri obalu sa nachádza telo samotného zastrihávača, tri nadstavce, manuál a nabíjačka. Pri čítaní manuálu ma vcelku pobavilo, že som na stránke so slovenským textom zrazu čítal vetu o otrokoch: „Otroci, stari 8 let in več, ter osebe z zmanjšanimi telesnimi…“ Išlo však iba o vtipný preklep a prehodenie časti textu v slovinčine do slovenskej časti manuálu (hups!).

Čo ma však pobavilo menej, bol fakt, že v balení chýba úchyt alebo základňa, do ktorej by sa dal zastrihávač odložiť, či v ktorej by sa mohol dokonca nabíjať, ale musím uznať, že takto je produkt mobilnejší a skladnejší. Čo sa nadstavcov týka, tie ponúkajú tri dĺžky strihania, 1 mm, 3 mm a 5 mm, hoci osobne by som uprednostnil skôr dĺžky 3 – 5 – 10.

Vizuál, materiál a ergonómia

Telo zastrihávača sa skladá z oddeliteľnej hlavy s čepieľkami, vrchnej časti so soft-touch pogumovaným povrchom a spodkom v lesklom plastovom prevedení. Gillette sa pri tomto produkte spojil so spoločnosťou Braun, ktorá má s výrobou spotrebiteľskej elektroniky naozaj bohaté skúsenosti, a preto logo tejto značky v spodnej časti absolútne neprekáža.

Zastrihávač má len jeden LED indikátor, ktorý ukazuje stav nabitia batérie, a tlačidlo na vypnutie/zapnutie, čo je pri tomto type produktu absolútne postačujúce. Telo zastrihávača pasuje do ruky naozaj dobre a vďaka vrchnej pogumovanej časti s miernym ryhovaním som sa ho nebál používať aj s mokrými rukami.

Parametre a schopnosti

King C. Gillette Style Master disponuje batériou s výdržou až 45 minút holenia, možnosťou použitia strojčeka aj v sprche alebo pod vodou a takzvanými 4D čepieľkami, ktoré holia v každom smere, sú vyrobené z vysokokvalitnej ocele a mali by vydržať až 6 mesiacov používania. Batéria v zastrihávači sa doplna nabije za dlhých 10 hodín, ale málokto asi bude potrebovať holiť fúzy (a iné veci) častejšie ako raz či dvakrát denne.

Style Master ďalej ponúka naozaj precízne zastrihávanie a hladké oholenie bez nutnosti používať žiletku alebo britvu, čo ocení každý, kto nerád míňa peniaze na nové čepieľky, a tiež tí, ktorí dbajú na životné prostredie a radšej raz za pol roka vymenia hlavu na zastrihávači, ako každý mesiac vyhodia čepeľ, nedajbože celú jednorazovú žiletku.

Skúsenosti s používaním

Bradu a fúzy som nosil aj skôr, ako prišla pandémia, a ako-tak som sa o ne staral. Po príchode home-office som však nechal všetko na tvári rásť, ako sa tomu zachcelo, a iba z času na čas som si zastrihol fúzy – keď som ich už mal viac v ústach ako len na tvári. Za tento stav musím poďakovať nielen momentálnemu stavu sveta, ale aj mojej partnerke, ktorej sa prekvapivo fúzy a brada páčia a ktorá mi dokonca zakázala ostrihať a oholiť sa.

Keď však prišla reč na možnosť testovania Style Mastera, uznala, že by možno nebolo na škodu vidieť, ako by som vyzeral s kratším strniskom a oholenými lícami. Vďaka 5 mm nadstavcu som urobil rýchly proces s fúzami a čepieľka sa jednoducho vysporiadala s odstránením bokombrád a zastrihnutím brady do stále huňatého, no upraveného stavu. Kvalitu oholenia som mohol porovnať so zastrihávačom, ktorý mám doma už nejaký ten piatok, a musím priznať, že ten by túto prácu zvládol podobne kvalitne, avšak musel by som na ňom minimálne trikrát vymeniť nadstavce, aby sa vyrovnal King C. Gillette Style Masteru.

K testovaniu zastrihávača boli tiež pribalené holiaci gél a krém na bradu a fúzy. Gél som pri používaní Style Mastera takmer ani nepotreboval, hoci môj otec si ho pochvaľuje, no krém si vďaka príjemnej vôni a účinku na pleť vyslúžil stabilné miesto v mojej skrinke s drogériou. Za mňa aj partnerku teda spokojnosť, hoci prichádza zima, takže asi opäť nechám zmohutnieť porast pre lepšiu tepelnú izoláciu.

Naše hodnotenie

Neholiť sa je možnosť. Niektorí ľudia dokonca dokážu aj vyzerať dobre s neupravenými fúzami, bradou a inými oblasťami. No pre tých, čo majú radšej skrotené strnisko, upravené presne podľa svojich predstáv, bude King C. Gillette Style Master naozaj skvelá pomôcka. Prečo predsa míňať peniaze na žiletky alebo zaťažovať životné prostredie žiletkami jednorazovými, keď tento šikovný zastrihávač stojí menej ako 30 eur.

Klady

 • prémiový vzhľad
 • kvalitné čepieľky
 • tri nadstavce pre rôznu dĺžku zostrihu
 • vodeodolné telo
 • dlhá výdrž batérie
 • holí vo všetkých smeroch

Zápory

 • hodil by sa 10 mm nadstavec
 • absencia základne na odkladanie
 • mierne vyššia cena

Informácie o produkte

King C. Gillette Style Master 2021

 • Kategória: Ostatné
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 28 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: King C. Gillette

Zobraziť viac

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk