RECENZIA: Natec Mussel - Clam - Turtle - Nenápadné, no ochránia to dôležité

RECENZIA: Natec Mussel - Clam - Turtle - Nenápadné, no ochránia to dôležité

 

Vlastniť notebook alebo tablet nie je v dnešnej dobe až tak netradičné, no nie každý sa o svoje mobilné zariadenia dostatočne stará aj pri tej najháklivejšej činnosti, ktorú môžu zariadenia zažiť, teda samotnej mobilite. Dobrá notebooková taška, či batoh so špeciálnou priehradkou na bezpečnejšie uloženie zariadení sú síce fajn, no pridať jednu vrstvu ochrany navyše predsa nikdy nemôže uškodiť. Hlavne, ak táto ochrana nemusí byť ani príliš drahá a zvládne zabezpečiť bezproblémové prenášanie násobne drahších produktov. V redakcii sa nám zastavila trojica puzdier pre notebooky a tablety značky Natec a nám neostávalo nič iné, ako sa im pozrieť na zúbok.

Na produkty spoločnosti Natec ešte starší hráči (aj nehráči) môžu pamätať ako herne ladené a cielené na mladšie generácie, no takto zamerané výrobky sa už pred pár rokmi presunuli pod krídla značky Genesis. Natec sa teraz nachádza skôr v sfére kancelárskych produktov, zameraných viac na bežnejších zákazníkov. To však neznamená, že ide o nezaujímavé produkty. Trojica obalov, ktorá k nám zavítala, sa nelíšila iba menom, ale aj použitými materiálmi, vnútorným a vonkajším rozložením a celkovým zameraním na iné skupiny zákazníkov.

Obal a jeho obsah

Tentokrát toho asi nemôžem veľa napísať o balení produktov, nakoľko všetky tri obaly dorazili v odhalenej forme, prekrytej len prúžkom kartónu, na ktorom sa nachádzali základné informácie o použití, kompatibilite s veľkosťami zariadení a rozložení.

Prvý testovaný obal menom CLAM (slovensky škebľa) pojme zariadenia s maximálnou uhlopriečkou 14,1 palca, druhý, MUSSEL (mušľa) o niečo menšie produkty do uhlopriečky 13,3 palca a do tretice TURTLE (korytnačka) tiež pojme maximálne 13,3 palcové notebooky a tablety. Natec tieto obaly ponúka aj v iných rozmeroch, preto netreba zúfať ak sa vám zapáčia, avšak vaše zariadenia sú väčšie, či menšie.

Prvé dojmy a spracovanie

Na prvý pohľad tieto obaly zaujmú nezaujímavosťou. Sú ako také šedé myšky, ktoré je ľahké prehliadnuť. To však počítam ako plusový bod, nakoľko mne osobne je vždy príjemnejšie prenášať drahé zariadenia (firemný notebook s cenou nad 1 800 eur, či Apple tablet mojej drahej polovičky) v nevýraznom obale, ktorému chtivé oči nevenujú druhý pohľad.

Všetky tri obaly pôsobia kvalitne a nevšimol som si na nich žiadne očividné defekty, ktoré často hneď z výroby sprevádzajú niektoré masovo vyrábané lacnejšie produkty.

Vizuál, materiál a rozvrhnutie

Každý z obalov ponúka iné rozloženie a výhody, ako už bolo spomenuté v prvej časti článku. Clam a Mussel ponúkajú naozaj mäkké vystlanie, ktoré by malo ochrániť zariadenia pred nechcenými ťukancami, a textilný povrch.

Turtle ponúka nielen formu ochrany vo forme vnútorného vystlania, jeho vonkajšok je z tvrdšieho (hoci stále ohybného) materiálu, ktorý by mal odolať aj nárazom na špicatejšie predmety, ako napríklad rohy stolov, či nebodaj kamene. Po stránke rozloženia je Turtle asi najjednoduchší, nakoľko ide len o dve polovice spojené zipsom, v ktorých sa nachádza jedna sieťovaná priehradka na dokumenty, alebo menšie komponenty a otvorená časť s gumenými páskami spojiteľnými vďaka suchému zipsu. Turtle je primárne určený na prenášanie v batohoch/taškách, pretože síce disponuje rúčkami na prenášanie, no tie sú skryté vnútri a pri ich používaní nemôže byť obal plne uzavretý zipsom. To isté sa týka aj obalu s menom Clam, no ten okrem vnútorných priečinkov ponúka aj vonkajšie vrecko so zipsom.

Najpraktickejším z tejto trojice obalov bol bez debaty Mussel, nakoľko ponúkal nielen dva vnútorné priečinky, pre jednoduché uloženie dokumentov a notebooku/tabletu, a trojicu vonkajších vreciek, každé so zipsom, do ktorých sa mi pri jeho používaní bez problémov zmestili mobily, peňaženka aj kľúče. Navyše, Mussel ponúka aj praktickú rúčku na jednej z kratších strán, vďaka čomu je možné ho používať na prenos aj bez iných obalov, tašky, či batohu.

Naše hodnotenie

Obaly Natec Clam, Mussel a Turtle nevyzerajú príliš výnimočne, neukrývajú žiadne skryté bonusové funkcie a nevyhrajú asi žiadne top dizajnérske ceny. Avšak ich nenápadný, no moderný dizajn, spojený s veľmi dobrou funkcionalitou a takmer smiešne nízkou cenou sú všetko dôvody, prečo tieto obaly môžeme celým srdcom odporúčať. Zainvestovať len trochu viac ako 10 eur a pridať tak ďalšiu vrstvu ochrany pre zariadenia v hodnote stoviek až tisícok eur predsa dáva zmysel.

Klady

 • moderný a nenápadný dizajn
 • skvelá cena
 • rôzne ponuky rozloženia
 • praktickosť (najmä Mussel)

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

Natec Mussel - Clam - Turtle

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 265 - 270 - 260 mm
 • Výška: 25 - 20 - 35 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 350 - 380 - 360 mm
 • Hmotnosť: 250 - 229 - 427 g
 • Farba: Čierna/Šedá
 • Orientačná cena: 9-12 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk