RECENZIA: Truelife SonicBrush - kefky pre celú rodinu

RECENZIA: Truelife SonicBrush - kefky pre celú rodinu

 

Bola doba, nebolo to až tak dávno, kedy som nemal dieťa, manželku a na budúcnosť som nazeral pomerne skepticky. Rodinný život som si jednoducho nevedel ani len predstaviť, nieto ešte aby som sa pokúšal ho nejako zrealizovať a rovnako tak som sa ja sám považoval za také nedorastené decko, aj keď mi už údaje v občianskom preukaze umožňovali dávno páchať čokoľvek, ako sa povie, zodpovedne nezodpovedné. Nebojím sa vám to teraz priznať, veď nie sme klony jednej identickej existencie konajúce ako cez šablónu, moje dospievanie neskončilo osemnástym rokom života. Ešte dlhý čas po tomto medzníku mnohých z vás som sa správal ako krátkozraký hlupák. Všetko má však svoje začiatky a konce, ja sám som pod tlakom presýpacích hodín plných zrniek nakoniec musel začať sledovať onen trochu zhrdzavený kompas, ktorý som do tej doby nechával robiť čo sa mu len zachcelo. Iste, pomohla mi v tom osudová láska, no rovnako mi v tom pomohli aj tragické osobné momenty. Vôbec najväčšou motiváciou, v zmysle komplexnejšieho starania sa o seba ale aj o svojich najbližších, mi je dnes moja vlastná dcérka, pre ktorú som schopný akýchkoľvek šialených vecí – pokojne by som si pre ňu vypočul aj súčasnú slovenskú populárnu hudbu a skombinoval to s kázňou nejakého lokálneho televízneho evanjelistu. Ako nám tak Nelka rastie pred očami a ja sám sa snažím, aby jej vývoj v zmysle nasávania nových životných skúseností bol čo najpestrejší, uvedomujem si, aké chyby som v jej veku (minimálne čo si pamätám a viem domyslieť) robil ja sám. Narážam teraz konkrétne na čistenie zubov, čo je akt, ktorý som už od detstva považoval za nudný a otravný. Dnes už viem, že vlastniť, s prepáčením, hubu plnú vlastných zubov, je luxus v každom ohľade a preto chcem, aby aj moja dcéra raz docenila našu snahu donútiť ju starať sa o svoj chrup a súčasne to brať ako prirodzenú samozrejmosť. Spoločnosť Truelife mi nedávno zaslala na test duo zubných kefiek radu SonicBrush, kde na jednej strane išlo o prémiovú verziu sady pre dospelých a na tej druhej o detský variant s roztomilým dizajnom. Neváhal som preto ani minútu a oba produkty si na mesiac nasťahoval do kúpeľne s tým, že si pre vás spolu s dcérkou pripravíme súhrn ich kvalít – ona všetko zhodnotí svojou nemilosrdnou úprimnosťou a ja do toho skúsim dostať trocha toho skúseného nadhľadu a praxe. Nachystajte si preto kvalitné švajčiarskej zubné pasty, synchrónny zvuk dua vibrujúcich kefiek práve započal svoju šou.

Začneme detskou kefkou SonicBrush Baby G v hodnote len 15 Eur (tu je treba brať do úvahy, že nie každý predajca ide takto nízko), ktorá vás zaujme už len svojím dizajnom. Keďže sa tu budeme rozprávať o detskej sonickej kefke, jej rozmery sú pochopiteľne oveľa menšie než u bežných zubných pomocníkov pre dospelých (28 mm × 135 mm × 25 mm). Baby G kefka vyzerá už na prvý pohľad ako ideálna vec do detských ručičiek, čo umocňuje jej hrubá a oblá rúčka prechádzajúca do tenkej, ba až miniatúrnej špičky s malými štetinkami (ide o vymeniteľné nadstavce tak, ako u klasickej verzii a v balení nájdete celkovo tri kusy nástavcov). Už pri rozbaľovaní si rodičia so svojimi potomkami užijú dostatok zábavy a to predovšetkým vďaka pribaleným a kvalitným samolepkám, ktoré sa Nelka rozhodla okamžite vyslať na dobrodružstvo po našom nábytku. Akonáhle všetky našli svoje miesto, paradoxne sústredené na extrémne malej ploche, mohli sme sa konečne zamerať na to podstatnejšie. Kefka nie je nabíjateľná a poháňa ju jedna pribalená AAA batéria, ktorá je chránená pogumovaným povrchom kefky samotnej a jednoduchým, no účinným systémom otvárania cez závit. Výrobca tu udáva certifikát IPX7 zabraňujúci vode v preniknutí do inak plne plastového šasi.

Z toho, čo sme mali možnosť aj s Nelkou vyskúšať, tak kefku môžete pokojne ponoriť pod prúd tečúcej vody a nemusíte sa báť, že by do nej nejaká tekutina zaliezla. Jej celková gramáž je len 24 gramov a tak sa počas používania váš potomok nebude sťažovať na bolesti ramienka. Hlavná časť je plne gumová, pri mokrých dlaniach sa nestane, aby kefka vypadla na zem a rozbila sa tak o kachličky – sám som ju skúšal hodiť z jedného metra na tvrdú zem a nič sa nestalo, avšak pochopiteľne vám nič takéto doma skúšať neodporúčam. Na tele sa nachádza jeden jediný spínač s celkovo dvomi funkciami. Prvým zapnutím sa rozsvieti integrovaná LED dióda, ktorá krásne presvetlí transparentný plast nadstavca kefky – pre deti je práve toto veľkým lákadlom a doslova chcú, aby ich kefka svietila ako čarovná palička. Za tento nápad dávam autorom veľký palec smerom hore. Druhým stlačením sa spustí čistiaci proces. Ide o vibrovanie pomocou tradičnej techniky kmitočtov, kde Truelife uvádza 32 000 kmitov za jednu minútu čo je pre detské zúbky dostatočné.

Doktor žralok

Úlohou dieťaťa je len jemne prechádzať kefkou po všetkých stranách zúbkov a ako hovorím vždy ja sám Nelke: nezabúdaj na stoličky, ale nie , na ktorých sedíme. Celý proces čistenia trvá vždy len dve minúty. Kefka sama po tridsiatich sekundách dvakrát zavibruje ako znamenie zmeny pozície – či si toto dieťa samo všimne je otázne, každopádne ho môžete aspoň inštruovať pri tejto funkcii a časom sa možno do tempa pravidelnej zmeny pozície dostane. Správnosť čistenia dokáže v danom prípade demonštrovať zrejme lepšie animovaný žralok než zodpovedný otec, a tak sa výrobca rozhodol jedného takého virtuálneho lekára povolať do služby. Na krabičke od kefky nájdete QR kód, ktorým ste schopný sa prepracovať k detskému výukovému videu – to môžete svojej ratolesti počas čistenia vždy pustiť. Z mojej skúsenosti pozorovateľa však vyplynulo, že Nelka ignorovala aj pána žraloka, išla si vlastnú a jemne anarchistickú metódu očisty svojho mliečneho chrupu. Aby som ju citoval a podtrhol tak vyššie spomínanú detskú úprimnosť: ten žralok aj tak vôbec nevie, ako sa majú čistiť zúbky!

SonicBrush Baby G je sonická kefka určená pre deti od 3 do 6 rokov, ktorá dokáže vášho potomka zaujať svojím dizajnom a lákavou funkciou svietenia. Jej váha je ideálna aj na opakované čistenie, dieťa sa pri ňom môže zabaviť po boku tancujúcej ryby s žiarivým chrupom. Ak máte doma ratolesť, čo si nerada čistí tie svoje perličky, práve tento spôsob motivácie by to mohol zmeniť. A aj keby nie, tak za skúšku v hodnote jednej väčšej pizze to predsa stojí, nie? Veď čo by sme neurobili pre vlastné ratolesti.

Pokračujeme verziou pre dospelých s názvom SonicBrush GL UV, ktorej finálna cenovka bola v čase písania tohto textu niekde na hranici 60 Eur – záleží od predajcu, každopádne zopár obchodov ju predávalo dvakrát tak drahšie. Na rozdiel od detského variantu sa tento pochopiteľne dobíja už pomocou elektrickej siete. Tu musím strojcov trocha pokarhať, keďže proces dopĺňania energie je pomerne zdĺhavý, hovoríme takmer o 24 hodinách a následná výdrž nepresiahne desať dní pri klasickom rannom a večernom čistení chrupu. Ak je v niečom verzia GL UV vyložene štedrá, tak je to v obsahu balenia. Okrem kefky ako takej na vás čaká praktické cestovné puzdro s možnosťou pribalenia dvoch vymeniteľných nadstavcov. Ak už spomínam práve vymeniteľné hlavice, tak v tomto prípade ich v balení môžete nájsť celkovo štyri a to aj s rozličným typom štetín (štandard, senzitívna, pre biele zuby a pre deti). Súčasťou je rovnako praktický sklenený pohár pre odkladanie samotnej kefky, ktorý je možné postaviť na špeciálnu nabíjaciu stanicu v kruhovom tvare a zariadenie tak dobíjať len jeho postavením doň – presne to, čím disponuje drvivá väčšina inak početnej konkurencie. Ale to stále nie je všetko. Súčasťou je rovnako malá USB komôrka s UV svetlom určená na sterilizáciu jedného nástavca (proces trvá desať minút), ktorú môžete pripevniť na stenu alebo nechať povaľovať kdekoľvek vám to bude vyhovovať. Tu by som si pôvodne chcel trocha zanadávať, keďže nutnosť pripájať kábel do niečoho takto malého považujem za nie zrovna praktické, avšak neskôr som zistil, že komôrka je nabíjateľná (v mojich očiach tým okamžite stúpla na atraktivite).

Po stránke dizajnu ide SonicBrush od Truelife cestou jednoduchosti. Telo inak dobre vyváženej kefky je potiahnuté matným plastom tak, aby sa komfortne držalo v rukách. Výmena nadstavcov sa realizuje klasickým nasúvaním. Priestor medzi vibrujúcou kovovou konzolou a samotnou kefkou je vyplnený gumou, takže ju môžete pokojne ponoriť pod vodu a nemusíte sa báť, že do jej tela vnikne voda (to isté, čo v prípade detskej verzie). Spustíte ju pomocou hlavného spínača, pod ktorým nájdete tlačidlo na voľbu jedného zo štyroch čistiacich programov – nie je nutné zapínať žiadnu aplikáciu na telefóne tak, ako je to v prípade drahšej konkurencie, ktorú sme pre vás rovnako recenzovali. Páčil sa mi štvrtý režim určený na masáž ďasien a bolo zaujímavé sledovať, ako sa tento na vibrácie oveľa náročnejší program popasuje s takmer vybitou batériou v kefke. Prekvapivo to zvládol pomerne s gráciou a počas chodu neznižoval intenzitu kmitočtov aj cez skutočnosť, že indikátor stavu batérie už hlásil, ako sa povie, klinickú smrť. SonicBrush v tejto verzii pre dospelých a dospievajúcich zvláda kmitočet na úrovni 80 000 a tak ide o seriózny nástroj na odstraňovanie zubného povlaku a zastavenie šírenia baktérií. Dvojminútový cyklus s pravidelným upozornením na zmenu strán po tridsiatich sekundách vám ubehne ako voda, ak dostanete chuť si ten tanec plný vibrácií zopakovať, vaše zuby vám len poďakujú – nezabúdajte však, že všetkého s mierou. Pribalené náhradné hlavice sú pomerne ľahko identifikovateľné na základe krúžkov vo svojej dolnej časti, čo mi ale prišlo celkom prehnané, boli ich proporčné vlastnosti. Veľkosť týchto hlavíc je o niečo objemnejšia než u iných kefiek a preto si nie som úplne istý, či sa počas čistenia nebudú v menších ústach cítiť stiesnene, respektíve, či konzument pri čistení nebude pociťovať istý stupeň nepohodlia.

Čistí celá rodina

V súčasnosti by ste na trhu našli obrovské množstvo podobne koncipovaných zubných pomocníkov snažiacich sa odďaľovať akékoľvek rapídne zásahy zo strany vášho zubára, avšak len málokto v tom výbere vidí zásadný rozdiel. Zubné kefky značky Truelife, či už je reč o detskom alebo dospelom variante, ponúkajú za málo peňazí veľa muziky a v zmysle kvality nijako nezaostávajú za oveľa drahšou konkurenciou.

Posledné štyri týždne, zatiaľ čo sme v našej rodine rad SonicBrush využívali na zubnú hygienu, som osobne nespozoroval žiadne negatívne dopady vyššie opisovaných produktov na zdravie celej našej rodiny. Nelka sa naopak tešila vždy, keď sa jej detská kefka rozsvietila ako vianočný stromček a ja som sa pri čistení testovanou vzorkou naopak tešil, že nie som pod kontrolou umelej inteligencie a môžem si svoje zuby drhnúť podľa vlastnej metódy – moja vlastná kefka ma niekedy trocha štve, hlavne ak mnou realizovaný spôsob ústnej hygieny neustále komentuje a koriguje. Pri kúpe oboch produktov sa nedostanete cez hranicu osemdesiat eur a vďaka bohatej výbave a s tým spojenej ponuke vymeniteľných hlavíc ste schopný si za túto sumu čistiť zuby ako jedna svorná rodinka. Prekážať by vám mohli, v prípade verzie pre dospelých, trocha objemnejšie nadstavce a rovnako prehnane dlhý proces dobíjania energie.

Naše hodnotenie

Obe sonické kefky od Truelife splnili moje očakávania.

Klady

  • jednoduchosť
  • obsah balenia
  • splní svoj účel
  • deti budú Baby G milovať
  • kefky pre celú rodinu

Zápory

  • u GL UV dlhé nabíjanie
  • u GL UV rozmery nadstavcov

Informácie o produkte

Truelife SonicBrush

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: Baby G - 15 €, GL UV - 60 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť:  TrueLife

Zobraziť viac

Korekcia: Michaela Hudecová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk