RECENZIA: Genesis Tellur 500 - Herné koberce?

RECENZIA: Genesis Tellur 500 - Herné koberce?

 

Ó, áno! Herné príslušenstvo nepozná hranice a v prípade tohto stále sa rozširujúceho segmentu čoraz viac rastú aj možnosti, pomocou ktorých si môžete doplniť svoju výbavu, prípadne ju napr. ochrániť pred poškodením. Predstavte si nasledujúcu hypotetickú situáciu. Po urputnom boji s bankami sa vám podarí získať dostatok financií na stavbu novej kancelárie, alebo si počas prechádzky so psom všimnete, že z dodávky na rohu ulice nedopatrením vypadol balík plávajúcej podlahy. Na konci toho či onoho scenára máte vo svojej pracovni razom chuť buchnúť šampanské a pokrstiť tak tú vôňu novoty. Vaše papučky cupitajú po novej dlážke, herný stôl do nej však začína vyrývať prvé známky svojej prítomnosti a plastové kolieska na hernom kresle sa mu okamžite snažia zdatne konkurovať. Ak by ste túto situáciu podcenili už v úvode, počas mesiaca by vám predmetné kreslo do pôvodne novej dlážky doslova vybrúsilo niečo, z čoho by si priemerne nadaný konšpirátor mohol vyveštiť ďalšie svetové sprisahanie. Našťastie, aj tu existuje záchrana a riešenie – a to v podobe nákupu herného koberca značky Genesis, po ktorom som sa posledné štyri týždne doslova vozil.

Uvedený poľský výrobca herného hardvéru za prijateľnú sumu nie je v produkcii podobných ochranných pokrývok, ktoré sú určené na zem, nejakým nováčikom. Jeho rad Tellur totiž ponúka dva veľkostné varianty Tellur 300 (100 cm) a Tellur 500 (110 cm). Druhá menovaná verzia dorazila aj do našej redakcie, a to vo farebnom prevedení simulujúcom karbónový vzor a s veľkým logom výrobcu priamo v strede – ak by sa vám táto grafická forma nepozdávala, Genesis ponúka ďalšie štyri náhrady, z nich sa mi ale nepáčila ani jedna. To, ako koberček vyzerá, je však asi menej podstatné ako to, ako kvalitný sám o sebe je a čo stvára pri kontakte s ťažkým kreslom.

Aby ste mi teraz dobre rozumeli, Tellur 500 nebol vôbec prvý podobne koncipovaný pomocník do domácnosti, ktorého som mal možnosť vidieť v akcii. Ten predchádzajúci, ktorý zakúpite v istej nemenovanej sieti predajcu nábytkov, kde vás okrem nekonečného chodenia v kruhu nakŕmia ako v závodnej kuchyni, nedokázal ani náhodou naplniť moje očakávania. Preto som bol nesmierne zvedavý, či sa výrobok od Poliakov, ktorý je prezentovaný ako rýdza herná pomôcka, dokáže v tomto smere osvedčiť lepšie. Po mesiaci a bez nejakého vykrúcania vám môžem teraz rovno povedať, že Tellur 500 v zmysle funkčnosti nakopal predajcu mäsových guličiek rovno do jeho severského sedacieho svalu.

Drží na mieste

Podložka má kruhový tvar a ako uvádzam vyššie, v priemere má viac než jeden meter. Po stránke materiálu ide o kombináciu textilu a gumy, kde je spodná strana, pochopiteľne, potiahnutá onou gumou, pričom tá má za úlohu držať koberec na mieste tak, aby sa nepohol ani o milimeter. Práve pohyb podložky, ako aj schopnosť koliesok kĺzať po jej textilnom povrchu patrili medzi hlavné aspekty, ktoré som počas testu bedlivo sledoval. Vyššie spomínaná konkurenčná rohož sa pod ťarchou kresla krútila ako uterák v rukách tínedžera po vyhranom futbalovom zápase na americkej strednej škole. V tomto ohľade však dokázala predmetná vzorka s logom Genesisu obstáť bez akýchkoľvek problémov, a to aj na základe dostatočne mäkkého povrchu, po ktorom kolieska behali ako to pretekárske auto po dráhe. Testoval som nielen herné kreslo od spoločnosti Genesis, ale, samozrejme, aj mnou v minulosti preferované a milované HP Omen a v oboch prípadoch bol proces pohybu plynulý a bez limitov. Tellur 500 tak zvláda nielen pevne stáť na mieste, ale súčasne neobmedzuje ani v pohybe, čo je pri takto koncipovanom výrobku rovnako dôležitá vec. Textilná časť je, navyše, vode odolná, ak sa vám preto stane menšia nehoda (narážam teraz na vyliatie nápoja podľa vašej chuti), nemusíte s daným kobercom okamžite bežať do práčovne.

Neviem, či ste si niekedy spočítali, koľkokrát sa počas sedenia na kancelárskej alebo inej stoličke pohnete rôznymi smermi bez toho, aby tento akt mal nejaký cielený zmysel. Sú ľudia, čo so svojím kreslom počas práce za PC robia kúsky, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani svojho času slávny BMX šampión Mat Hoffman a hoci tu, logicky, máme sortu konzumentov bez talentu na šialené jazdenie okolo stola, aj oni sa vo finále sem-tam musia pohnúť. Ak sa hýbu napr. po drevenej podlahe bez akejkoľvek ochrany, skôr či neskôr si do nej vyryjú mimozemskú abecedu, pričom práve tomuto sa dá zabrániť nákupom kvalitnej rohože. Tá, s ktorou som mal posledné týždne možnosť „pracovať“, vás príde na sumu necelých 35 eur, čo je viac ako adekvátne – najmä ak si uvedomíme, koľko starostí a dodatočných investícií vám môže ušetriť.

Naše hodnotenie

Praktický pomocník určený nielen do herného kútika, ale aj klasickej kancelárie.

Klady

  • veľkosť 110 cm
  • vode odolnosť
  • drží na mieste ako prikovaný

Zápory

  • nič

Informácie o produkte

Genesis Tellur 500

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: 35 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk