RECENZIA: SPC Gear SR300F V2 GY SPG171 - Kreslo pre tých pravých hráčov

RECENZIA: SPC Gear SR300F V2 GY SPG171 - Kreslo pre tých pravých hráčov

 

Hráčska stolička, alebo lepšie povedané hráčske kreslo, je vec, ktorú riešim neustále dokola. Mal som už niekoľko veľmi lacných, aj takú tú super drahú, no ani jedna nebola nezničiteľná a po čase proste niečo ruplo, takže bola potrebná výmena. Tentokrát som sa rozhodol vyskúšať kreslo strednej triedy, čiže ani drahé, ani úplne lacné, no hlavne - hráčske.

SPC Gear SR300F V2 GY SPG171 je kreslo pre hráčov, čo je presne to, čo potrebujem. Jeho konštrukcia sľubuje dostatočnú pevnosť, ale aj pohodlie, pretože je anatomicky tvarované a má veľmi solídne možnosti ergonómie, resp. polohovania. Od hernej stoličky čakám, že poskytne pevnú oporu pre chrbát, pohodlie pre zadok a tú správnu oporu pre lakte. Samozrejme, v kresle chcem nielen sedieť, ale aj oddychovať a preto si chcem večer pri hraní, či pozeraní filmov/seriálov, sklopiť operadlo a uložiť sa do tej správnej relaxačnej polohy. Táto možnosť nechýba ani pri tom testovanom a leží sa v ňom ako v bavlnke.

Ide o mierne inovovaný veľmi populárny model SR350, kde písmeno F v modelovom označení znamená, že kreslo má látkový poťah. Úmyselne som nevolil kožu, pretože pri tejto cene by som dostal akurát tak tú umelú „EKO-kožu“ a s ňou nemám najlepšie skúsenosti. Látka má navyše jednu veľkú výhodu a tou je, že je priedušná. V letných horúčavách, no aj v zime, keď mi izbu vykuruje výkonný hráčsky počítač, sa proste nechcem potiť do nepriedušnej kože. Látkový povrch je oveľa príjemnejší a teda v tomto prípade musím pochváliť výrobcu, ktorý zvolil jemnú a na dotyk mimoriadne príjemnú textíliu, ktorú dizajnovo dopĺňajú semišové prvky. Spolu to perfektne ladí a aj vyzerá, ale o tom sa môžete presvedčiť sami na fotografiách.

Kreslo je dodávané s malým vankúšikom pod hlavu, ktorý sa prichytí pomocou trojice popruhov a vytvorí veľmi dobrú oporu pre váš krk, alebo hlavu – podľa toho, čo preferujete. Druhý dodávaný vankúš je určený pre oporu chrbtice v spodnej časti chrbta, no osobne mi nesadol a preto ho ani nepoužívam.

Sedadlo má šírku 56 cm a hĺbku 48 cm. Operadlo je vysoké 93 cm, takže poskytuje solídnu oporu pre celé telo. Vnútorná konštrukcia sedadla a operadla sú vystužené kovom. Pre moju postavu je toto kreslo priam ideálne. Nie je stavané pre priveľmi obéznych, avšak, keďže má nosnosť do 120 kg, priemerného človeka unesie úplne bez problémov, aj keby mal miernu nadváhu. Vyššia nosnosť je dôležitá aj keď máte menej kíl, pretože hráči v takomto kresle trávia viac času v rôznych polohách a ničím výnimočným nie je poskakovanie, alebo pohupovanie sa v zápale hry, takže je naozaj dôležité, aby bolo kreslo čo najpevnejšie – teda, ak má vydržať čo najdlhšie. Rezerva sa skrátka hodí.

Samotné kreslo váži bez pol kila 20 kg. Dodáva sa v úplne bežnom balení - v krabici, v rozloženom stave. Jeho montáž je veľmi jednoduchá. V podstate sa v ničom nelíši od iných podobných kresiel, či kancelárskych stoličiek. Montáž zvládne asi každý – je to pekne popísané v manuáli, všetko je samostatne zabalené, aby sa nič nestratilo a celý proces zaberie len pár minút a trochu skrutkovania. Podstavec má 5 ramien s kolieskami, ktoré stačí „nacvaknúť“. Kolieska sa dobre pohybujú aj na tvrdšom koberci, takže nepotrebujete dokupovať tie tuhé plastové podložky.

Samotná opierka svojím tvarom pripomína kreslo pretekárskeho auta, no tento vzhľad ponúka väčšina „hráčskych“ kresiel na trhu. Príjemnou vlastnosťou je už spomínaná možnosť sklopiť operadlo až do uhla 170°, čím sa dostane kreslo takmer do vodorovnej polohy, v ktorej sa výborne relaxuje (najmä v noci). Uhol sa nastavuje a fixuje pomocou páky na boku, ktorá dotvára prirodzený dizajn kresla.

Opierky na ruky sú výškovo nastaviteľné. Ich nosník je kovový a pevne priskrutkovaný k sedadlu. Samotné opierky sú potiahnuté plastom s veľmi jemným čalúnením pre príjemnejší kontakt s pokožkou rúk. Na dotyk je to trochu tvrdšie, ale osobne mi to vyhovuje o trošku viac ako mäkké vankúšiky.

Nosný piest sedadla je úplne bežný – je výškovo nastaviteľný, má mechanizmus na reguláciu tuhosti a nechýba ani „hojdacia“ poistka.

Naše hodnotenie

Kreslo SPC Gear SR300F V2 GY SPG171 ponúka solídny posed pre dlhé herné seansy alebo celodenné pracovné vysedávanie pred počítačom. Dizajn je vec subjektívna, no mne osobne sa kreslo veľmi páči a vy si urobte názor aspoň z fotografií. Konštrukčne je kreslo veľmi rozumne dizajnované s určitým náznakom ergonómie. Veľkým plus je látkový poťah z odolnej priedušnej tkaniny, na ktorej sa nebudete zbytočne potiť a naopak, v chladnejších dňoch vás príjemne zahreje. Celkovo ide o solídne hráčske kreslo, ktoré by podľa všetkého mohlo vydržať aj trochu dlhšie.

Klady

  • solídna pevná konštrukcia
  • príjemný dizajn
  • látkový poťah
  • možnosti nastavovania

Zápory

  • nič

Informácie o produkte

SPC Gear SR300F V2 GY SPG171

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: 235 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SPC GEAR

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk