RECENZIA: GENESIS CARBON 400 XXL - Jednoduchá herná podložka

RECENZIA: GENESIS CARBON 400 XXL - Jednoduchá herná podložka

 

Spoločnosť Genesis disponuje obrovským portfóliom rôznych výrobkov, presnejšie počítačových doplnkov a periférií. Jednou z ich najrozšírenejších kategórií produktov sú pritom látkové podložky pod najzákladnejšie periférie, teda klávesnicu a myš. V dnešnej recenzii sa pozrieme na podložku zo série Carbon, konkrétne na nižší, lacnejší rad 400 vo veľkosti XXL, ktorý pokryje ako klávesnicu, tak aj myš.

VYHOTOVENIE, VZHĽAD A POUŽÍVANIE

So spracovaním produktu si Genesis aj napriek tomu, že ide o lacnejší produkt daného modelového radu, dal naozaj záležať. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že kombinácia gumy na spodnej časti a látky na povrchu je akýmsi štandardom, nie je to úplne tak. Spodok podložky je tvorený špeciálnou protišmykovou gumou, ktorá drží na akomkoľvek povrchu naozaj poriadne, vrch je kvalitatívne spracovaný obstojne, ide o jemnú látku, vďaka ktorej sa myšou pohybuje naozaj presne a navyše je aj vode odolná, čo je taktiež značné plus. Aby toho nebolo málo, obe vrstvy sú spolu po bokoch prešité, takže sa nemusíte obávať o prípadné oddelenie, či rozpadnutie produktu. Všetko totiž nasvedčuje vysokej životnosti. Ešte by som rád spomenul aj rozmery, ktoré sú 800 x 300 mm a výška produktu je približne 3 mm, takže ide o kombinovanú podložku pod myš aj klávesnicu s veľkosťou dostatočnou aj na rozsiahlejšie pohyby.

Z hľadiska dizajnu ide predovšetkým o jednoduchosť, keďže podložka na sebe nemá žiadne zložité vzory, akurát iba logo na ľavej spodnej strane a jeho zväčšenú podobu na priestore pre myš. Carbon 400 XXL je ponúkaná v bielej farbe, kvôli ktorej mám trochu obavy, že vplyvom času a používania mierne zožltne, no pravidelnou údržbou sa dá tento proces oddialiť aj o niekoľko rokov.

Moje skúsenosti z používania tohto produktu sú viac-menej len kladné. Naozaj som sa nestretol so žiadnym negatívom, či už hovoríme o vzhľade, spracovaní, no takisto aj o používaní. Myš sa ani pri rýchlejších pohyboch nešmýkala a vždy som mal pocit, že ju dokážem dokonale a presne ovládať. Klávesnica na nej držala pevne a nepohybovala sa. A dizajn, aj keď nejde o nič špeciálne, je jednoduchý, elegantný a určite neurazí.

Naše hodnotenie

Carbon 400 XXL Logo edition je jednoduchá a hlavne lacná podložka, vhodná na hry, ale aj kancelársku prácu. Spracovanie je niečo, na čom pri podložke najviac záleží a je vidieť, že Genesis sa aj pri cenovke 12 eur dostatočne snažil.

Klady

  • cena
  • spracovanie

Zápory

  • nič

Informácie o produkte

GENESIS CARBON 400 XXL 2022

  • Kategória: Ostatné
  • Šírka: 800 mm
  • Výška: 300 mm
  • Hĺbka/hrúbka: 3 mm
  • Orientačná cena: 12 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk