RECENZIA: TP-Link Tapo L920-5 - Svetlo v duši

RECENZIA: TP-Link Tapo L920-5 - Svetlo v duši

 

Spoločnosť TP-Link, ktorá sa zaoberá výrobou produktov spadajúcich do sekcie inteligentnej domácnosti, si opäť rozšírila svoje už tak bohaté portfólio v rámci ekosystému Tapo a najnovšie ponúka špeciálne LED pásiky. V tejto súvislosti by som vás teraz rád privítal u našej recenzie Smart Wi-Fi LED pásika s názvom Tapo L920-5, ktorý môžeme hodiť do už uvedeného vreca domácich zariadení ovládaných pomocou jednej aplikácie. Tentokrát však nejde o bezpečnostnú kameru alebo inteligentnú zásuvku, ale skôr o dizajnový doplnok, ktorý má potešiť nielen vaše oko, ale aj ľudí vo vašom okolí (ach, tie moje slovné hračky).

Už samotná číslovka päť na konci celého kódového označenia tohto špecifického hardvéru predpovedá celkovú dĺžku samotného LED pásika. Za sumu necelých päťdesiat eur si tak môžete zakúpiť päť metrov dlhý pás, ktorý je vybavený celkovo 150 diódami a má na sebe špeciálnu povrchovú úpravu. Tá zabraňuje nechcenej degradácii pod vplyvom slnka (pásik je navyše plne vode odolný). V balení sa nachádza aj trojmetrová lepiaca páska, ktorá je súčasťou zadnej strany hlavnej hviezdy tohto článku. Lepidlo vám pomôže produkt umiestniť tam, kam si zmyslíte, hoci ja by som neodporúčal pásik dávať na prašnú omietku či iné nestabilné povrchy. Poviete si: „A načo je mi päť metrov dlhý pás, keď potrebujem niečo menšie?“ V tomto prípade je možné Tapo L920-5 skrátiť nožnicami v miestach, ktoré sú na to určené (graficky je to znázornené viac ako prehľadne a nemáte sa prečo pomýliť). V momente, keď budete mať všetko pripravené a rozstrihané podľa osobných preferencií, pásik stačí nalepiť na požadované miesto a vniesť tak ducha skutočnej rumunskej diskotéky aj do svojej domácnosti. Podpora šestnástich miliónov farieb je v tomto prípade úplnou samozrejmosťou.

Pre milovníkov RGB

Je pochopiteľné, že na trhu sa v súčasnosti nachádza obrovské množstvo podobne koncipovaných doplnkov do modernej domácnosti, avšak z toho, čo som mal možnosť vypozorovať a pri pátraní na internete aj pochopiť, je predmetný pásik právom radený k špičke. Spoločnosť TP-Link začlenila Tapo L920-5 do svojho bohatého portfólia ovládaného cez jednu aplikáciu, preto vám stačí len zobrať pribalený adaptér, pásik spárovať s vašou lokálnou Wi-Fi sieťou (len 2,4 GHz) a pripojiť sa na toľko proklamovanú aplikáciu Tapo. Uvedený adaptér má k sebe pripojený aj fyzický prepínač aktivity, ktorý počas prvého spustenia budete rozhodne potrebovať. Následne je všetko už vyložene rutinou a keď si svoje osvetlenie patrične pomenujete, môžete sa začať hrať na pána kolotočov. Upravovať a nastavovať sa tu dá toľko vecí, až vám z toho pôjde hlava do vývrtky, v každom prípade okrem podrobného špecifikovania farieb pre všetkých päťdesiat samostatných zón si môžete voliť z rôznych animácií. Dokonca si viete navrhnúť svoje vlastné efektné „prskanie“ a „lámanie“ a neviem čo ešte. Opäť by tu mohla padnúť otázka, že na čo je toto celé vlastne dobré, ale hoci nemám RGB osvetlenie v súvislosti s herným hardvérom až tak v láske a nie vždy mi tento doplnok príde zaujímavý a nutný, tak nápad zakomponovať jemné svetlá do pozadia nábytku nemusí byť automaticky na škodu. Ostatne, nedávno som recenzoval jeden prémiový televízor, ktorý mal na zadnej strane priamo aplikované LED svetlá a v praxi mu to počas premietania len a len prospelo.

Kvalita farieb sprostredkovaná cez krásne žiariace LED diódy je na vysokej úrovni a ani po mesiaci intenzívneho používania som nezaznamenal žiadnu degradáciu všetkých tých efektov, ktoré pulzovali do rytmu hudby. Prečo hudby? Tapo L920-5 sa dokáže pomocou aplikácie vo vašom mobile synchronizovať s okolitým ruchom, pričom keď zacíti živú konverzáciu alebo hrajúcu skladbu na pozadí, roztočí svoje LED zóny ako o dušu. Predmetná funkcia je však využiteľná len čiastočne a skôr v komornejšom duchu, keďže v momente, keď mikrofón v telefóne zaznamená viacero zdrojov inšpirácie do tanca, svetlá začnú nekontrolovateľne a nesúrodo blikať. Neočakávajte preto žiadnu čistú harmóniu počas nejakej domácej oslavy s kričiacimi hosťami. Synchronizácia s hudbou je teda skôr doplnok, ktorý možno nikdy nevyužijete - na rozdiel od možnosti nastavovania časových harmonogramov pre jednotlivé dni (ideálne, ak ste na dovolenke a chcete odradiť zlodejov), prípadne ovládania prostredníctvom hlasového asistenta od Amazonu a Googlu. Regulácia cez softvér v telefóne fungovala počas testu bez jediného zaváhania, za čo musím dať autorom jeden svietiaci palec hore.

Za predpokladu, že by ste dostali chuť vylepšiť si svoje obývacie izby alebo pracovne pomocou kvalitnej sady LED pásikov značky TP-Link, vyššie opisovaný produkt je rozhodne správnou voľbou, ktorou nič nepokazíte.

Naše hodnotenie

Spoľahlivý LED pásik s jednoduchou obsluhou.

Klady

  • jednoduchá inštalácia
  • spoľahlivosť
  • obsluha
  • krásna RGB kulisa kdekoľvek

Zápory

  • synchronizácia so zvukom

Informácie o produkte

TP-Link Tapo L920-5

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: 50 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TP-Link

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk