RECENZIA: Genesis Nitro 720 - Ergonomická herná stolička

RECENZIA: Genesis Nitro 720 - Ergonomická herná stolička

 

Ak trávite veľa svojho času za počítačom, určite je skvelým nápadom investovať do kvalitnej stoličky. Pri správnom type stoličky si dokážete nielen spríjemniť dlhé hodiny hrania vašich obľúbených titulov, ale zároveň si šetríte aj vašu chrbticu, s ktorou má množstvo hráčov problémy. Pri výbere stoličky sú najdôležitejšie aspekty: jej určenie, typ a najmä komfort a kvalita spracovania, čo zohráva dôležitú úlohu pri jej výdrži a vašom pohodlí. Kvalitné stoličky sa dajú kategorizovať na herné a kancelárske, pričom ich výber je častokrát celkom zložitý. V dnešnej recenzii sa pozrieme na hernú stoličku od spoločnosti Genesis s modelovým označením 720 z radu Nitro.

SPRACOVANIE

Nitro 720 by som spracovaním považoval za priemer v danej cenovej kategórii. Spodnú časť – základ, na ktorej je celé kreslo postavené, tvorí kov, čo zaručuje väčšiu odolnosť a nosnosť. Kolieska sú zväčša plastové, resp. nylonové so špeciálnym CareGlide pokrytím, vďaka ktorému pôsobia vcelku odolne a nebál by som sa prípadného opotrebenia aj pri horšom zaobchádzaní. Zároveň CareGlide zabezpečuje, že kolieska nepoškodia podlahu, resp. povrch po ktorom sa pohybujú.

Sedacia časť a zvyšok kresla sú pokryté ekologickou kožou, ktorá pôsobí naozaj odolne a oproti klasickým materiálom sa čistí o niečo ľahšie. Samotný povrch je príjemný na dotyk a pôsobí kvalitne. Veľké plus je, že rovnakým materiálom sú pokryté aj pridané vankúše na spodný chrbát a za krk. Okrem ekokože nájdeme na produkte aj plastové prvky, a to na pripájacom zariadení medzi sedacou časťou a opieracou časťou. Plastové vyhotovenie nájdeme aj na operadlách na ruky, ktoré sú naozaj jemné a navyše aj polohovateľné až v troch smeroch. Nastaviť sa dá ich výška, natočenie do strán a taktiež poloha dopredu/dozadu.

DIZAJN

Z hľadiska dizajnu je toto herné kreslo naozaj vydareným kúskom. Ide o nepriamu napodobeninu známych DXRacer stoličiek, avšak za nižšiu cenu. Tým nevravím, že ich zámerom bolo vytvoriť podobný produkt spomínanej firmy. Ide o ich vlastný produkt, na ktorý treba brať ohľad ako na unikát. Stolička mi na recenziu prišla v ružovo-čiernej farebnej kombinácii, ktorú pravdepodobne skôr ocenia hráčky ako hráči. Spomenúť musím vkusné rozloženie čiernych pruhov a logo firmy, ktoré sa nachádzajú po celom produkte a dodávajú mu na elegancii. Celkovo je dizajn produktu na vysokej úrovni.

KOMFORT A CELKOVÝ DOJEM

Počas testovania produktu som si nevšimol žiadnu zásadnú chybu, ale ak by som musel vytknúť aspoň jednu vec, ktorá vo mne vzbudzovala mierne pochybnosti, tak by šlo o lakťové opierky. Tie, či už to je následkom 3D polohovateľnosti alebo spracovania, sa mi zdali trochu voľnejšie a pôsobili menej kvalitne oproti zvyšku kresla. Ale okrem toho som žiadne iné zásadné mínus nezaregistroval.

Na Nitro 720 sa sedelo naozaj pohodlne, čo sa týka komfortu, som maximálne spokojný. Oceňujem aj dvojicu vankúšov určených za krk a na spodný chrbát, ktoré ergonomicky napomáhajú správnemu držaniu tela počas sedenia a zamedzujú vzniku zdravotných ťažkostí spojených s nesprávnym sedením. Chrbát som mal po celý čas uvoľnený a ani po viacerých hodinách sedenia som nepociťoval nepríjemnosti či bolesť. Príjemne ma tiež potešila možnosť náklonu zadnej časti. Zadné operadlo je možné nakloniť úplne dozadu a vytvára to dojem, akoby ste na kresle ležali. Možnosť nastavenia výšky fungovala naozaj dobre a odpor náklonu konštrukcie mi vyhovoval aj bez zásadného dodatočného nastavovania.

Čo sa týka skladania produktu, tak to bolo dosť jednoduché. V balení sa nachádzali jednoduchý obrázkový manuál a všetky potrebné skrutky, vrátane kľúča na ich pripevnenie. Skladanie produktu teda aj tým menej skúseným zbehne naozaj rýchlo a ani sa pri tom nezapotíte.

Naše hodnotenie

Genesis si so svojím kreslom Nitro 720 dal naozaj záležať natoľko, aby si ho dokázal postaviť každý, kto si ho zakúpi. Komfort, čo je určite pri tomto type produktu najdôležitejšia vlastnosť, je na vysokej úrovni, vďaka čomu musím konštatovať, že suma, ktorá je na stránke výrobcu 239 eur je zaslúžená.

Klady

  • kvalita spracovania
  • komfort
  • dizajn

Zápory

  • kvalita opierok na ruky

Informácie o produkte

Genesis Nitro 720

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: ružová, čierna
  • Orientačná cena: 239 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Nataša Bôžiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk