Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Ivka

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Ivka

 

Mnohí z vás vedia, že existujú, no nestretávajú ich, alebo pri stretnutí pochybujú, či ide naozaj o osoby ženského pohlavia. Ak ich aj v hre stretnete, nemáte čas sa pýtať. Určite by vás zaujímalo, ako sa na hry pozerajú ony – a zaujíma to aj nás, a tak sa pýtame, zatiaľ čo hráčky odpovedajú.

Asi poznáte to známe „Na internete, muži sú muži, ženy sú muži a deti sú agenti FBI.". Budeme pre vás pripravovať rozhovory so skutočnými dievčatami, ktoré skutočne hrajú hry. Vy nám dajte v komentároch vedieť, či sa vám rozhovor páčil a chcete, aby sme pre vás vyspovedali aj ďalšie „gamerky“.

Ahoj! Prezraď nám na úvod zopár základných informácií o sebe. Ako sa voláš a akú prezývku používaš v hrách?

Volám sa Ivka, prezývku si volím vždy inú. Rada si vyberám obľúbené postavy z kníh, alebo to nechám na generátor mien. Ak sa mi k postave hodí, tak prečo nie? Mám 23 a hry hrám od 2,5 roka, odkedy babka z roboty priniesla 486-ku a ujo nám zohnal hry (Arkanoid, Supaplex, Dyna blaster, Duke nukem 3D a milión hier od Segy). :D

Ako by si sa opísala, ako hráčka, jednou vetou?

Asi dôkladná, snažím sa prejsť 100% hry, preskúmať všetky chodby, nájsť všetky bonusy a mám rada výzvy aj čo sa týka ťažších bossov alebo hádaniek. Ale ak sa mi dlhšie nedarí, tak ragequit. :D

Aký herný žáner ťa najviac baví?

Ťažko povedať, baví ma takmer všetko pútavé, čo má dobrý dej alebo je situované do zaujímavého prostredia... Teda skoro všetko, s výnimkou športových hier ako FIFA, NHL... od adventúr, pretekárskych hier, cez RPG-čka až po (ťahové) stratégie.

Máš svoj rebríček TOP 5 hier?

Ja som hrala skôr staršie hry, kvôli technickým a neskôr aj časovým dôvodom, napríklad Warcraft 2,3, Heroes Of Might And Magic 3, Gothic (1,2 + datadisk), God of War séria, Half-Life 2, Halo, Mafia, Prince of Persia (Warrior Within)... Ešte mi ich veľa napadá, no nedá sa to obmedziť len na päť. K väčšine hier, čo som hrala, sa rada vraciam a zahrám si odznova a veľa hier som ešte ani nehrala, takže rebríček nie je na 100% hotový.

Ak hráš MMO tituly, prezradíš okoliu, že si žena?

Z MMO som hrala len WoW a neprezradila som. Vedeli to len v gilde, ale inak som písala o sebe v mužskom rode, na Team Speaku som nerozprávala a hrala som za Taurena „bejka" (logicky, kedže som nechcela byť krava) :D Sem-tam som sa prekecla v ženskom rode, ale hodila som to na preklep.

Prinieslo ti takéto prezradenie niekedy problémy alebo výhody?

Myslím si, že mi to prinieslo hlavne tú výhodu, že sa mi nikto nevtieral a mala som pokoj. Brali ma rovnocenne, ako každého iného nooba. :D Takže sa našli slušní aj neslušní. Najviac ma tešilo, keď som si našla kamaráta z opačnej frakcie, lebo som bola silno proti PvP.

Pripadajú ti niektoré hry urážlivé pre ženy či sexistické? Máš pocit, že je herných hrdiniek, žien, v hrách málo?

Nemám pocit, že herných hrdiniek je málo, zahrám si za hocijakú postavu, keď má zaujímavý charakter. Na ženských hrdinkách sa mi páči a zároveň aj nepáči, že majú úplne nádherné postavy, tváre a navyše nejaké špeciálne schopnosti. Dobre sa na ne pozerá, ale človek (žena) si chce pri hre oddýchnuť a namiesto toho sa cíti menejcenne a má komplexy. Napr. Lara Croft, okrem toho, že tak dobre vyzerá, ešte robí saltá na štyri metre do každej strany, má nekonečnú muníciu, ktorú ani neviem odkiaľ ťahá a ja sedím na riti pred hrou a tlačím pizzu do hlavy. Mám aspoň motiváciu cvičiť, ale aj tak je to nereálny štandard. Zaujímalo by ma, či aj chlapci niekedy takto rozmýšľajú a porovnávajú sa s hernými hrdinami.

Mal by sa podľa teba viac brať ohľad na to, že aj ženy hrajú hry? Napr. násilie, krv... prekáža?

To je sexistické, ľudia majú určitú povahu nezávisle na pohlaví. Ja osobne mám rada násilné a krvavé hry, ale aj skákačky. Nevadí mi to, práve naopak, rada sa odreagujem po ťažkom dni a posekám zopár nepriateľov... Popravde, ani si neviem spomenúť na hru, v ktorej sa nebojuje, aj keď možno to nie je tak grafické. Ešte aj Spyro alebo Simba v podstate "zabíjajú" nepriateľov.

Máš priateľa? Ak áno, spoznali ste sa online? Veríš v lásku na „prvý multiplayer“?

Mám priateľa a poznáme sa vďaka WoWku. :) Multiplayer sme spolu hrali len Left 4 Dead, ale bolo veľmi romantické, keď na mňa obetoval lekárničku. :D No, na druhú stranu mal u riti, keď ma Smoker ťahal cez pol mapy, takže láska má veľa podôb... Osudový chlap to je, wish me luck. :D

Sleduješ Gamesite.sk? Čo vravíš na obsah z tvojho pohľadu?

Sledujem pomenej, hlavne ma zaujímajú hry. Od technických noviniek sa držím radšej ďalej, ale aj tak nemám čas hrať nové tituly. Takže viac-menej si len spisujem zoznam, pozerám trailery, sem-tam aj gameplaye a čakám na svoj deň.

Ktorý je tvoj obľúbený redaktor Gamesite.sk?

Hiro, lebo ho poznám najdlhšie a mám ho najradšej. :D A hneď za ním si ty, samozrejme.

(túto otázku sme chceli vypustiť, ale druhé miesto je ešte OK a Hiro je Hiro – pozn. red.)

Vyznáš sa aj v technike, alebo si len spustíš hru a hráš?

S technikou sa vzájomne nenávidíme, ale čosi viem porobiť aj ja (nielen zlého), aby sa nepovedalo.

Čo je podľa teba najlepšia herná platforma – PC, konzoly, smarftóny?

PC aj konzoly, aj keď väčšinu života som konzolu nemala, ale niektoré hry sa na tom hrajú bohovsky. Na druhú stranu tie, kde treba mieriť zbraňou, by som radšej hrala na PC. Smartfóny nie, v žiadnom prípade, na tom sa nič poriadne hrať nedá.

Chceš odkázať niečo našim čitateľom? Prípadne tvorcom hier?

Hráčom - stay awesome! ^^ A nereskillujte lowky, lebo karma vám to vráti.
Tvorcom hier - hľadám prácu v oblasti testovania hier, bol to vždy môj sen (len nie FIFA). :D Viem uvariť aj kávu, takže neváhajte, SMS-kujte, faxujte :D

Ďakujem za rozhovor. Ži dlho a prosperuj!

Verím, že mnohých z vás potešilo zistenie, že skvelé baby, ktoré hrajú hry, nie sú mýtus a naozaj existujú. Ba dokonca ich môžete stretnúť bez toho, aby ste zdvihli zadok so sedačky. Stačí hrať nejakú MMO a pýtať sa svojich spoluhráčov, či náhodou nie sú žena, ktorá tají svoje pohlavie. Pravdepodobne narazíte aj na pár transsexuálov a trollov, ktorí odpovedia kladne, ale to už je „riziko podnikania".

Ako bonus vám prinášame Ivkinu fotku, ktorú poskytla len pod prísľubom, že budete upozornení, že neloví pozornosť a keby som ju nebol dlho presviedčal, tak by tu žiadna fotka nebola. Nemáte za čo! :)

Ivka

Ak máte nejaké otázky, návrhy, pripomienky, vecné dary, alebo ste gamerka a máte nám čo povedať v taktomto rozhovore, dajte mi vedieť na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. . Budem sa tešiť! Do zgejmenia, priatelia! :)

Zdroj:  Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk