Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Natália

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Natália

 

Vitajte pri trinástom pokračovaní Rozhovorov s naozajstnými hráčkami. Dnes sme vyspovedali Natáliu, ktorá má rada sci-fi a hrám sa venuje tak dlho, že ani nevie, kedy s nimi začala.

Ahoj, Natália, môžeš nám v krátkosti povedať niečo o sebe - kto si a čím sa zaoberáš?

Mám 21 rokov, študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského, zaujímam sa o hudbu, film, literatúru a taktiež aj o počítačové hry.

V akom veku si zistila, že ťa bavia hry? Spomenieš si na svoju prvú hru?

Presným vekom si nie som istá, no bolo to niekedy na základnej škole. Jedna z prvých hier, na ktorú si teraz spomínam, bude asi Neighbours from Hell.

To nepoznám. O čom to bolo?

V hre šlo o to, že hráč musel znepríjemniť život svojmu susedovi za pomoci rôznych predmetov, ktoré našiel v dome.Podarené. A to bolo na PC či niečo iné?

Áno, na PC.


Aj tento rozhovor bol zaujímavý: SandraA zostávaš PC dodnes verná, alebo ťa lákajú aj konzoly?

Konzolu nevlastním, sem-tam si zahrám na Xboxe alebo na PS u známych, no preferujem PC.

A žánrovo? Čo ťa najviac baví? Príbehovo zamerané hry, či môžu byť sem-tam aj nejaké tie useknuté hlavičky?

Ak sa v hre sekajú hlavy a má aj zaujímavý príbeh, vtedy ju považujem za dobrú, takže asi nejaká kombinácia oboch. Čo sa týka žánru, mám veľmi rada sci-fi.Tak skús zoradiť svoje osobné top 5. Najlepšie hry, aké si kedy hrala. Tipnem si - bude tam Mass Effect?

Mass Effect trilógia je moja srdcovka, takže si uhádol. Hádam je v poriadku, že dávam všetky tri hry na jednu priečku. Potom to bude StarCraft, Dragon Age Inquisition, Bioshock Infinite... Veľmi rada by som sem zaradila Life is Strange, no finále ma dosť sklamalo, takže na piatom mieste bude Skyrim, v ktorom som strávila veľa času.


Prečítaj si aj tento špeciálny rozhovor: Baty AlquawenPekný rebríček. Hrávaš či hrávala si aj nejaké masové online hry?

K online hrám ma to nikdy veľmi neťahalo, takže nie. Možno sa to v budúcnosti zmení.

No, konečne tu máme výnimku. Poďme na tému ženy v hrách ako postavy. Často sú zobrazované dosť,povedzme, sporo odeté aj do boja. Štve ťa to, alebo je to podľa teba OK?

Nedá sa povedať, že by ma to vyslovene štvalo, no ak je to už nevkusné, tak mi to prekáža. Páči sa mi, keď je žena v boji odetá rovnako ako aj muž, ak už nič iné, vyzerá to realistickejšie.

Čo ženy ako hráčky? Myslíš si, že hrajú iné žánre, alebo vyhľadávajú iný obsah v hrách ako muži?

Myslím, že toto je individuálne u každej osoby bez ohľadu na pohlavie.

Tak ešte nám niečo prezraď niečo zo svojho súkromia. Máš priateľa?

Áno, mám.Hrávate hry spolu?

Lásku k hrám zdieľame obaja. Hrávame spolu tak, že každý máme zapnuté na svojom PC niečo iné, no v tej istej miestnosti, takže aj to sa hádam počíta.

Takto nie je veľmi romantické, ale dobre. Ešte nám povedz, či sleduješ Gamesite.sk.

Sem-tam si prečítam nejakú vašu recenziu.


Nenechaj si ujsť ani tento rozhovor: Lenka


No... to je takmer odpoveď, ktorú som čakal (niečo na štýl "Gamesite is love, Gamesite is life"). Nebudem sa teda pýtať na tvojho obľúbeného redaktora, každý si prečíta v závere článku podpis. :) Posledná otázka - chcela by si niečo odkázať tvorcom hier alebo hráčom - čitateľom?

Live long and prosper.Indeed. Ďakujem za rozhovor!

Aj ja ďakujem.

Ak aj vy máte kamarátku či známu, ktorá je hráčkou, dajte nám o nej vedieť. Tiež budeme veľmi radi, ak vyjadríte svoje názory na seriál v komentároch pod článkom. Dá sa to aj bez registrácie. Jednoducho nám dajte vedieť, či sa vám rubrika páči, nepáči alebo by ste chceli niečo zmeniť. Dopredu varujeme, že telefónne čísla na respondentky nedávame ;) Ak vám nevyhovuje komentovanie, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Ďakujeme!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk