Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Zuzka

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Zuzka

 

Vítame vás v prvom rozhovore s hráčkou v tomto roku! Nezabudli sme na vás, ale mali sme veľa práce. To viete, Zaklínač 3, Fallout 4 a iné povinnosti. Tentokrát sme vyspovedali Zuzku, ktorá neholduje online hrám, zriedkavo jej pri hrách tečú nervy a bavili sme sa aj o prsiach a sprchovaní. Tak si to nenechajte ujsť.

Zdravím ťa, Zuzka. Mohla by si sa našim čitateľom predstaviť? Kto si a aký je tvoj vzťah k hrám?

Volám sa Zuzka a až na pár hier mám veľmi pozitívny vzťah k hrám. Mám 23 rokov a študujem právo na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave.

Tak to by si nám mala vysvetliť. Ktorých pár hier ťa vie odpudiť?

No, žiaľ, sú to hry, ktoré v mojich očiach nemajú žiadny cieľ. Napríklad je to World of Warcraft a League of Legends. Aj keď LoL je istá výnimka, tam si občas pozriem stream.

Svetrík na tejto fotke je červený...alebo oranžový? Aký vidíte vy?

Takže zrejme MMORPG nehrávaš vôbec.

Nie, viackrát som skúšala hrať, ale keďže sa dej nijako nevyvíja, prestane ma to baviť.


Prečítajte si aj tento rozhovor: Andrea


Čiže si skôr zameraná na singleplayer hry, ktoré majú silný príbeh?

Áno, singleplayer hry sú niečo pre mňa, i keď si nemyslím, že mnohé majú silný príbeh. Ale singleplayer ma proste baví, môžem nerušene hrať.

A čo staršie, retro hry? Hrávala si odmalička?

Samozrejme, už odmalička sme hrávali Super Maria, neskôr nám (mne a bratovi) kúpili rodičia PlayStation 1 a naň Crasha Bandicoota a iné hry. Vtedy sme sa predbiehali, kto bude hrať skôr.


Tento rozhovor bol tiež zaujímavý: Natália


Zostala si PlayStation verná, alebo si presedlala na PC?

Neskôr som presedlala na PC, tam sa totiž dali hrať aj iné hry. Takže PlayStation novšie nemám, i keď by som chcela. Momentálne hrávam skôr na Nintende.

Keby si mala zostaviť rebríček top 5 hier podľa teba, ktoré by to boli?

Top 5? Pre mňa je to naozaj ťažké. Určite by som tam zaradila Crasha Bandicoota, Pokémona, Diablo. Tiež sa mi páčil Max Payne, ale to sú niektoré hry, ktoré som hrala, keď som bola mladšia. Teraz ma zaujala hra Persona, či už na Playstation 2 alebo Nintendo. No nemyslím si, že sa dajú presne zoradiť. Pokémona som hrala aj teraz, ale z detstva mi zostala láska k nemu.

OK, máme predstavu. Teraz obligátna otázka - aký máš názor na ženské postavy v hrách, ktoré majú tak objemné hrudníky, že človek čaká, kedy sa im zlomí chrbtica na polovicu?

Tak mne toto nevadí. Považujem to za súčasť marketingu. Myslím, že pre veľa hier sú cieľovou skupinou práve muži a ľahšie sa predáva hra, kde ženské postavy majú veľké poprsie a sú sporo odeté. Pre mňa je dôležité, aby taká postava nemala kvôli svojim prednostiam problém s pohybom.

Aha, že by narážala do stien a potkýnala sa? To mi nenapadlo... hehe. A čo vravíš na násilie, krv? Prekáža či nie?

Niežeby behala pomalšie, napríklad. Nevadí mi ani násilie ani krv. Ak narážaš na to, že deti by mali byť násilnejšie kvôli násiliu v hrách, myslím si, že veľa tu zohráva výchova rodičov a vysvetlenie, že je to len virtuálna realita. Že sa to v našom či "bežnom" svete nerobí.

Takže si vlastne volíš rovnaké hry ako muži a hráš rovnaké hry ako muži, nerobíš rozdiely... máš svojho muža, ktorý by s tebou mužne hral mužné hry?

No, priateľa mám, ale keďže hrávam singleplayer hry a, žiaľ, v hraní je lepší ako ja, nehrávam s ním veľa hier. Zvykneme sa striedať pri hraní PlayStation 2, ale veľmi spolu nehrávame. No zvyčajne hrávame rovnaké hry. Do tímu v LoLku by ma nevzal po tom, ako ma u brata na konte zabili niekoľkokrát creepy a tá veža.

Hm, takže moja ochranná známka "Láska na prvý multiplayer" v tomto prípade neplatí. Evidentne ste sa nespoznali v hre...

Nie, spoznali sme na jednom stretnutí fanúšikov anime, mangy a japonska, na Otaku stretku.

Aj to sa počíta! Je tam súvislosť. OK, teraz si potešila fanúšikov anime a takýchto eventov. Ďalšia otázka - keď sa sprchuješ, si pri tom celkom nahá?

Whaaaaaaaaaaaaaaat????

Prepáč, ehm, to bola otázka z úplne iného rozhovoru pre úplne iný portál...

No, určite nemám okolo seba štvorčeky ako v Simse.

Dobrá odpoveď. (Dôkazové fotografie nám neboli poskytnuté. - pozn. red.) Sleduješ Gamesite.sk?

Áno, občas si tam niečo prečítam. Keď hľadám informácie o elektronike alebo ma zaujme článok. Moje hranie v neskoršom veku odštartovalo práve Gamesite. Vyhrala som na Comics Salone hru Binary Domain. Odvtedy som sa rozohrala.

To je super! Kto je tvoj obľúbený GS redaktor? Ak je to zase Hiro, tak povedz radšej iba "no comment".

Ja nemám obľubeného redaktora. Je pravda, že ja ani nesledujem, kto článok napísal. Dúfam, že svojou odpoveďou nikoho nezraním, ale ja kliknem na článok kvôli obsahu, nie redaktorovi.

Oh, right in the feels... dajme si teda poslednú otázku a ja sa pôjdem vyplakať. Teraz môžeš poslať odkaz naším čitateľom, ale aj tvorcom hier. Čo by si im odkázala?

Odkázala by som im, nech hrajú hry, kým je čas a nech pri nich nemajú nervy, ako zvyknem mať ja. Ale nech nezabúdajú: vzdelanie je prvoradé! Týmto krédom sa riadim aj ja a teda hrám iba vo voľnom čase. Vývojárom by som odkázala (ale neviem, či sa ich to týka) nech sú tie hry lacnejšie.


Ušiel ti tento rozhovor? : Sandra


Krásne odkazy. Ďakujem ti za rozhovor, Zuzi!

Ďakujem aj ja.

Ešte pikoška na záver, ktorú nám Zuzka poskytla mimo rozhovoru:

Počas hrania Diablo III sa mi v nervoch podarilo rozbiť 5-eurovú (dovtedy nerozbitnú) myšku. Ja sa pri hraní občas hnevám, keď sa zažeriem do hry.

 

Tak to vidíte, priatelia, opäť sa potvrdilo, že množstvo hráčiek má rovnaké herné chute ako hráči a dokonca aj to občasné rozbíjanie herného príslušenstva nie je iba doménou mužského pokolenia! Ak aj vy máte kamarátku, ktorá je zaujímavou hráčkou, dajte nám o nej vedieť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Za všetky tipy ďakujeme!

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk