Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Martina

Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami: Martina

 

Vítame vás pri šestnástom pokračovaní rozhovorov s hráčkami. Dnes sme sa porozprávali s Martinou, pre ktorú sú brutálne a hororové hry oddychom, svoj notebook miluje a rada by niekomu poslúžila ako model pre cosplay, len sama nevie šiť.

Ahoj Martinka, môžeš sa nám prosím trochu predstaviť? Kto si, čo robíš a aký je tvoj vzťah k hrám?

Ahoj. Volám sa Maťa, mám 24 rokov a študujem právo na vysokej škole. Počítačové hry hrávam odkedy si pamätám, a vyrastala som na klasických hrách z 90tych rokov. Dnes už mám samozrejme modernejšiu techniku a hrávam hry, ktoré majú inú kvalitu. Hrávam všetky hry čo ma zaujmú, využívam tak skoro všetok svoj voľný čas, je to pre mňa ten najlepši relax.

Tvoja platforma je PC?

Áno, mám notebook Alienware M14x, ktorý mám rada ako vlastné dieťa. Nikdy som nemala konzolu, avšak keď mám príležitosť, zahrám si na akejkoľvek platforme.

Wow, tak ty do toho dávaš naozaj srdce. To sa mi páči! Máš aj nejaký svoj obľúbený žáner, či hráš krížom-krážom čo príde?

Vyslovene obľúbený žáner nemám, skôr hrám to čo ma zaujme či už grafikou, ale predovšetkým príbehom. Zahrám si ale takmer všetko okrem športových hier.


Tento rozhovor máš už prečítaný? : Zuzka


Aby sme položili aj klasické otázky - ako vnímaš ženy v úlohe postáv v hrách? Keď má postava príliš dobrú postavu, neirituje ťa to? Narážam na príliš sexualizujúce zobrazenie...

Práveže to vôbec nevnímam ako negatívum. Ja sama si rada vytváram veľmi pohľadné ženské postavy. Skôr mám pocit, že je tých ženských postáv veľmi málo... hlavne čo sa týka FPS žánru. Som rada keď sa môžem s hrdinkou za ktorú hrám stotožniť, a vôbec mi pritom nevadí, že dobre vyzerá. (smiech)

Ak je niekto z vás dobrý v tvorbe cosplayov a potrebuje modelku, Martinka by sa na to rada podujala. Zhodli sme sa na tom, že by z nej bola dobrá Yennefer.

Tak napríklad v MMORPG si ženskú postavu môžeš vytvoriť vždy, hráš aj takéto hry?

Áno, hrávam, práve preto vravím, že si také postavy rada vytváram. Častejšie ale hrávam single player hry.

Vedela by si teda zostaviť svoj rebríček top 5 hier?

Vybrať z nich len päť je naozaj ťažké, ale skúsim hry, čo mi najviac prirástli k srdcu. Dead Space, Far Cry, Witcher, Skyrim, Portal.

Teraz asi naštvem fanúšikov, ale čo je dobré na Dead Space alias Mŕtvom Medzerníku?

Asi sranduješ však? Úplne všetko. Vesmír. Oživené mŕtvoly. Strach. Hrôza. Psycho. Milujem celú sériu, spolu s animovanými filmami a knihami, ktoré k Dead Space-u vyšli. Tretia hra už samozrejme nie je to, čo to bývalo, ale je tam skvelá co-op.


Prečítaj si aj tento rozhovor: Andrea


Nie, nesrandujem, mňa to nebavilo, narozdiel od ostatných sérií, čo si menovala. Takže sa rada bojíš?

Áno, mám veľmi rada hororový žáner, či už v hrách, filmoch alebo knihách. Práve pri hrách ako je Dead Space alebo Amnézia sa viem najlepšie zrelaxovať.Takže je asi zbytočné sa ťa pýtať, či ti vadia odseknuté hlavičky, vyťahané črievka a iné násilie v hrách ...

Práveže to si na hrách najviac užívam. Samozrejme, že nehrám len také hry, ale vizuálne ma vedia prehnane naturalistické scény veľmi potešiť.

A čo také aktivity ako je cosplay? Zaujímaš sa aj o témy, ktoré nesúvisia s hrami celkom priamo?

No, chodím po Conoch a veľmi rada sa na cosplaye pozerám, veľmi rada by som si aj nejaký vyrobila, ale bohužiaľ som v tomto absolútne nezručná. Po každom festivale si sľubujem, že si skúsim nabudúce aspoň niečo ľahké pripraviť, ale nakoniec nikdy nenazbieram odvahu a čas. Čo sa týka vecí, ktoré súvisia s hrami, zbieram figúrky, herné, komiksové, seriálové...

Tak po vyjasnení, že si pravá nefalšovaná hráčka musí nasledovať otázka - máš priateľa?

Áno, mám.

Tiež je hráč? Zoznámili ste sa v hre?

Áno, je hráč. Nezoznámili sme sa pri hre, ale často spolu hrávame. Každý Silvester napríklad trávime pri nezdravom jedle a nejakej dobrej co-op hre.To je krásne! Ale ešte jednu vec som sa chcel spýtať v súvislosti s hrami online. Prezradíš o sebe hráčom, že si žena, alebo si to nechávaš radšej pre seba?

Vždy hrám za ženu a vždy sa k tomu aj hlásim, či mi ale aj veria, to neviem a nechávam to na nich.

Stretla si sa stým, že by ťa šikanovali, alebo naopak zvýhodňovali?

Nie, nevšimla som si nič také. Podľa mňa to je v tom, že naozaj za tým počítačom môže sedieť ktokoľvek.


Tento rozhovor bol tiež zaujímavý: Natália


Zaujímavé. Dajme si tradične jednu otázku od veci - hrdina z hry, ktorú si hrala ako poslednú bude stáť proti tebe v boji... ako zle si na tom?

Hm... to bude asi môj Dragonborn, tak by sa nado mnou mohla zmilovať, nakoľko nie som drak a nič zlé nerobím. Ale pokiaľ by sa naozaj nenechala po dobrom prehovoriť, tak som asi pekne v keli.Hehe, kreatívna odpoveď. Tak ešte na záver - chcela by si odkázať niečo naším čitateľom, alebo herným tvorcom?

Odjakživa mi všetci z okolia tvrdili, že hranie hier je strata času a keď s tým neskončím, v živote nič nedosiahnem. Zatiaľ sa mi však potvrdilo len to, že hry mi pomáhajú zvládnuť nahromadené napätie a rozvíjajú moju kreativitu. Nikdy sa nenechajte odradiť. Hranie hier je napokon predsa len koníček ako každý iný, len oveľa lepší.

*Potláča slzu dojatia*... presne tak! To by som podpísal! Ďakujem za skvelý rozhovor, Maťka!

Aj ja ďakujem, veľmi pekne.

Aj vy poznáte zaujímavú hráčku? Dajte nám o nej vedieť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo na našej fanpage na Facebooku. Radi budeme tiež, ak zareagujete na výzvu a pomôžete Martinke s tvorbou cosplay-u.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk