Seriálový Zaklínač bude skôr horor než fantasy, jedným z dôvodov je aj praktickosť

Seriálový Zaklínač bude skôr horor než fantasy, jedným z dôvodov je aj praktickosť

 

Seriálový špecialista na vizuálne efekty Julian Parry prezradil, že Zaklínač na Netflixe bude skôr hororový než fantasy. Dôvody sú hneď dva, jeden z toho je rýdzo praktický.

Podľa Parryho bude v Zaklínačovi prevládať skôr horor, najmä preto to, že Sapkowského svet je plný hrôz. Fantasy prvky – mágia, veľkolepé bitky ako v Hre o tróny či Pánovi prsteňov – sú navyše dosť náročné, a tak je pre štáb logicky oveľa ľahšie upriamiť pozornosť na Geraltovo pretĺkanie sa životom a osobný príbeh. „Fantasy sme škrtli, teda, sú tam aj tieto prvky, ale skôr v takom hororovom ponímaní,“ prezradil Julian pre magazín SFX. „Potom tu máme armády, nilfgaardske a temerijské, viac než desaťtisíc vojakov, ktorí reálne na mieste nakrúcania nemôžu existovať,“ citoval ho portál PC Gamer s odvolaním sa na SFX.

Vyzerá to tak, že to nebude veľkolepé (v tom pravom slova zmysle), ale poriadne temné – čo určite neznie zle.

V spojení s predchádzajúcimi informáciami o tom, že Zaklínač bude z veľkej časti rozprávať príbeh Yennefer a Ciri, sa nám už slušne začína rysovať obraz o novom seriáli. Nebude to žiadne „Sapkowského Game of Thrones“, ale skôr komornejšie rozprávanie príbehov jednotlivých postáv a následne opis ich spoločnej cesty. Navyše už dlho vieme, že prvá séria bude čerpať najmä z poviedok, a nebude sa tam, napríklad, vyskytovať typická postava hlavného „záporáka“.

Čo si o týchto nových informáciách myslíte vy? Prekvapilo vás niečo z toho, tešíte sa menej alebo, naopak, ste čoraz viac a viac nabudení?

Premiéra Zaklínača je stanovená na 20. december, dovtedy sa však o ňom nepochybne dozvieme ďalšie zaujímavosti. A my vás o nich budeme informovať.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk