Podpora služby Gmail skončí na prehliadačoch Chrome pre Windows XP a Windows Vista

Podpora služby Gmail skončí na prehliadačoch Chrome pre Windows XP a Windows Vista

 

Ak stále ešte používate operačný systém Windows XP, alebo Vista, možno je práve čas na to, aby ste ich už konečne vymenili za novšie.

Ako sa píše na blogu G Suite Update Alerts, počnúc dňom 8. februára, sa bude v hornej lište aplikácie Gmail ukazovať banner s informáciou pre používateľov, ktorí stále používajú verziu Google Chrome v53, aby si svoj prehliadač aktualizovali na najnovší, teda na verziu v55. Najnovšia aktualizácia bude obsahovať niekoľko zabezpečení, ktoré Google odporúča mať. Používatelia Gmailu, ktorí stále používajú Windows XP a Windows Vista budú mať však smolu, nakoľko verzia v49 bola pre ich operačné systémy poslednou. Tieto operačné systémy už nie sú oficiálne udržiavané Microsoftom a Google odporúča prejsť na novšie a bezpečnejšie verzie.

Čo vás bude čakať, ak sa rozhodnete tieto varovania ignorovať a ostanete pri starej verzií v53? Aplikácia Gmail vám síce bude naďalej fungovať v prehliadači Chrome v53 avšak len do konca roka 2017. Neskôr (začiatkom decembra 2017) budete však už len presmerovaný na základnú HTML verziu Gmail.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk