Vydanie Zaklínača 3 opäť odložené: Finálnym dátum má byť tento mesiac

CD Projekt ohlasuje, že očakávané open-world RPG The Witcher III: Wild Hunt nevyjde v plánovanom dátume, v dátume, ktorý už majú mnohí z nás zakrúžkovaný červenou fixou. Vydanie sa totiž posúva o 3 mesiace, čiže po novom platí, že hra vyjde 19. mája 2015. Tvorcovia zverejnili na svojich stránkach otvorený list s vrúcnym ospravedlnením.

Rozhodne by nemalo zmysel ho tu celý prekladať do slovenčiny, a tak teda len v skratke - vývojári berú The Witcher 3 ako hru svojho života a preto si chcú byť čo najviac istí, že vydajú plne funkčnú a kompletnú hru. Pridané tri mesiace budú predovšetkým slúžiť na vychytanie chýb a bugov. Nakoniec priznávajú, že sú stále ešte neskúsení, a z toho dôvodu sa pri stanovení prvého dátumu vydania školácky unáhlili.

Do tretieho dobrodružstva bieleho vlka Geralta mnohí z nás vkladajú nemalé nádeje, a aj preto sa dá tento krok poľského vývojárskeho štúdia označiť ako rozumný. Veď ani nemusíme dlho rozmýšľať, aby sme si uvedomili, aká AAA hra len nedávno trápila hráčov svojou evidentnou nedokončenosťou.

Zdroj:  PC Gamer

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk