Honba za autentickosťou v Elite: Dangerous

Elite Dangerous LogoVývojái hier, či už sú to obrovské herné megaštúdiá alebo samotárski tvorcovia indie hier, často vkladajú do svojich hier až nebezpečné množstvo snahy a chorobne dbajú na každý jeden detail. Občas takéto hodiny driny, skryté tajomstvá alebo jemné narážky hráčom ujdú, ale v dnešných dobách internetu stačí, aby niečo ocenil alebo našiel jeden hráč a už o tom môžu vedieť všetci na svete.

Najnovší prípad, ktorý sa môže popýšiť dôrazom na každý detail sa teraz podarilo hráčom objaviť v pripravovanom titule Elite: Dangerous. Ide o vesmírne MMO so zameraním na obchodovanie a súboje, z pohľadu prvej osoby a štúdio Frontier Developments sa ho snažilo vydať už dlhšiu dobu. Po odmietnutí viacerými vydavateľstvami sa nakoniec rozhodli vypomôcť si sami, alebo teda požiadať o výpomoc svojich fanúšikov pomocou stránky Kickstarter. A čuduj sa svet, vyzbieranie viac ako 2 miliónov eur potvrdilo, že o túto hru je naozaj záujem. Stačí si pozrieť herný trailer a už máme chuť sadnúť do pilotného kresla.

A čo teda hráči v hre objavili? Keďže ide o vesmírnu lietačku a strieľačku po galaxií, zasadilo do nej štúdio aj naše obľúbené Slnko a aj kolísku ľudstva, našu Zem. A zo Zeme v predošlích rokoch odštartovalo množstvo vesmírnych sond alebo plavidiel, z ktorých najvzdialenejšia, ale stále nie zabudnutá, je sonda Voyager 2. A keďže v herných štúdiách pracujú poväčšinou šikovní ľudia s technickými znalosťami, tak sa im nelenilo vypočítať v akej vzdialenosti od zeme sa práve Voyager 2 nachádza a rovno ho do herného sveta zakomponovali. Tomu teda hovoríme snaha o autentickosť.

Voyager 2

Dátum vydania Elite: Dangerous je už 16. decembra na PC a o tri mesiace neskôr aj na MAC OS X.

Zdroj:  vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk