Sean Bean v novej hre vás prevedie hororom inšpirovaným skutočnou udalosťou

Slávny hollywoodsky herec Sean Bean, ktorého môžete poznať napríklad ako Boromira z fantasy Pán Prsteňov či Neda Starka zo seriálu Game of Thrones, bude hlavným uvádzačom, alebo, ak chcete, rozprávačom pripravovanej hororovej adventúry s názvom Kholat. Hra sa necháva inšpirovať skutočnými udalosťami z doposiaľ nevyriešenej záhady známej aj ako The Dyatlov Pass incident, respektíve Zánik Daytlovovej výpravy.

Tá dodnes nedáva spávať všetkým konšpirátorom, odborníkom a vyšetrovateľom. 2. februára 1959 došlo na úbočí hory Cholat Sjachyl (Hora mŕtvych) v pohorí Ural k nevysvetlenej udalosti, pri ktorej zahynula 9-členná turistická výprava, ktorej velil Igor Djatlovov.

Záchranná výprava našla na mieste nešťastia len zničený stan, ktorý bol rozrezraný zvnútra. O niekoľko desiatok metrov smerom k neďalekému lesu našli prvé obete, z ktorých dve boli len v spodnom prádle a úplne bosé (v tú noc klesla teplota na hranicu - 30 C). Na okraji a vo vnútri lesa našli ďalších členov, ktorí už boli ale oblečení. Niektorí z nich nemali očné buľvy či jazyk.

Oficiálne stanovisko vyšetrovania znelo, že za ich smrťou stála spontánna sila, ktorú neboli schopní prekonať. Keďže sa túto záhadu nikdy nepodarilo vyriešiť a často predkladané závery, že za príčinou stojí lavína alebo hladný medveď mali v sebe až priveľa trhlín, časom prišli na svet konšpirácie rôzneho druhu ako napríklad, že za ich smrťou stojí sovietská vláda, medzikontinentálne balistické rakety R7 vystrelené z neďalekého Bajkonuru, doposiaľ neznámy druh zvieraťa, mimozemšťania alebo ojedinelé prírodné úkazy ako plazomoid či infrazvuk.

Ale späť k samotnej hre. Tá nás zavedie priamo na úbočie Uralu, kde sa budeme snažiť prísť záhade na koreň. Čím sa ale viac budeme do prípadu dostávať, tým viac otáznikov sa pred nami zjaví. Uvidíme, ako sa k nesmierne zaujímavej téme postavia tvorcovia, či sa nechajú inšpirovať známymi konšpiračnými teóriami, alebo predložia svoju vlastnú. Kholat vyjde na PC a Mac v priebehu budúceho roka.

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk