Pripravovaný Windows 10 ukrýva Xbox App a Cortanu

Windows 10 logoVyzerá to tak, že spoločnoti Microsoft zase raz uniklo niečo, čo nemalo. Špecificky ide o rozpracovanú verziu nového operačného systému, ktorý sa bude, po nie veľmi obľúbenom Windows 8, úplne logicky nazývať Windows 10. Keďže ide o softvér, tak v ňom začali okamžite šikovný obyvatelia internetu hľadať všetko nové, čo nám prinesie a takmer ihneď objavili novú súčasť Windows 10 s názvom Xbox App.

Podľa portálu The Verge ide o aplikáciu ponúkajúcu náhľad do celého XBOX ekosystému - achievementy, zoznamy priateľov, updaty aktivity, atď. Mal toto na mysli Phil Spencer z Microsoftu, keď minulý týždeň vydal prehlásenie, že je čas sa začať baviť o hraní na Windows 10? Bolo by nám veľmi ľúto, kebyže bol postoj tohoto softvérového giganta zameraný iba na aplikáciu, ktorá by ukazovala, čo sa deje vo svete Xboxu.

Xbox App

Jednou, trochu lepšou správou pre tých, čo premýšlajú nad prechodom na nový operačný systém je, že do Windows 10 je podľa dostupných (uniknutých) informácií zabudovaná hlasovo ovládaná pomocníčka Cortana, ktorá sa už objavila v telefónoch s OS Windows Mobile a má byť odpoveďou na Siri od spoločnosti Apple. Samozrejme, že Cortanu poznajú hráči hlavne s hernej série Halo, ale zdá sa, že sa tejto modrej umelej inteligencii darí aj mimo sveta Spartanov.

Xbox App 2

Zdroj:  pcgamer.com, theverge.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk