Dell XPS 13 ako 13-palcový notebook s rozmermi 11-palcového

 

Ani americká spoločnosť Dell, ktorá sa dlhodobo trápi so zmenšujúcim sa podielom na trhu osobných počítačov, nezaháľala a na veľtrhu CES, v Las Vegas, predstavila inovovanú verziu notebooku Dell XPS 13. Ten oproti staršej generácii spoznáte jednoducho. Nový Dell XPS 13 má rám okolo displeja hrubý len 5.2 mm, čo ho robí prakticky neviditeľným. Čo okrem toho novinka ponúka?

Začali sme rámčekom okolo displeja a pokračovať budeme samotným panelom, ktorý používa úspornú technológiu IGZO od spoločnosti Sharp. Ten môže ponúknuť rozlíšenie až 3200 x 1800 pixelov a taktiež aj dotykovú vrstvu pre ovládanie prstami. Displej je ale lesklý, a tak bude slúžiť nielen na zobrazovanie informácií, ale aj ako magnet na odtlačky prstov. Ako výkonové jednotky Dell zvolil procesory Intel Core piatej generácie, ktorým bude sekundovať operačná pamäť o veľkosti 4 GB alebo 8 GB. 

Dell XPS 13 je vďaka ultra-tenkému rámčeku okolo displeja aj veľmi malý. Jeho rozmermi nepripomína klasické 13.3-palcové noteboky ale skôr 11.6-palcové zariadenia. Je teda úctyhodné, že XPS 13, podľa Dellu, dokáže byť napájaný z batérie až 15 hodín. Tento údaj ale platí iba pre typ s FullHD displejom bez podpory dotykového ovládania. Dell tvrdí, že takúto výdrž je možné dosiahnuť vďaka použitiu úsporných procesorov Core piatej generácie a úsporného IGZO panelu.

Najlacnejší model s procesorom Core i3, 4 GB operačnej pamäte a FullHD displejom bez podpory dotykového ovládania sa na druhej strane oceánu začal predávať už dnes za 799 amerických dolárov. O dostupnosti modelu na európskom trhu sa výrobca nezmienil, no začiatok predaja by mal nastať v priebehu nasledujúcich mesiacov. 

Zdroj:  theverge.com

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk