Nové sci-fi FPS od Blizzardu narazilo na problémy

 

Overwatch LogoZdá sa, že nový počin z pera Blizzardu sa stretáva s menšími problémami. Nová sci-fi FPS v štýle Team Fortress s menom Overwatch bola oznámená ešte na minuloročnom BlizzCone a fanúšikovské srdcia pri jej ohlásení plesali. Prvé ohlasy šťastlivcov, ktorý mali šancu si Overwatch zahrať, boli prevažne pozitívne a je jasné, že keď príde oficiálne vydanie, tak budú ešte lepšie.

Pýtate sa, kde je teda ten problém? Nejde o nič tragické, keďže hra beží tak ako má, a hráčom sa páči, ale kameňom úrazu je samotný názov hry. Blizzard si ešte v apríli minulého roku dal názov Overwatch zaregistrovať pod ochrannú známku, ale americký úrad pre patenty a ochranné známky spoločnosti Blizzard oznámil, že už skôr o rovnakú ochrannú známku (názov Overwatch) požiadala už firma Innovis Labs, Inc.

Teraz to vyzerá tak, že schvaľovanie oboch žiadostí bolo pozastavené, a obom spoločnostiam bola daná možnosť dohodnúť sa, či jedna alebo druhá svoju žiadosť nestiahne. Blizzard sa k tomuto problému ešte oficiálne nevyjadril, ale v najhoršom prípade budú musieť meno svojej nadchádzajúcej hry zmeniť. Názov Overwatch v nás evokuje celkom príjemné očakávania a myslíme si, že sa k takejto hre hodí, ale určite existuje aj množstvo iných možností. Ak vás napadá lepší názov pre túto hru, určite nám dajte vedieť v komentároch pod článkom.

Zdroj:  vg247.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk