Free-to-play model pre Survarium priblížený

Free-to-play model pre Survarium priblížený

 

Tvorcovia z Vostok Games priblížili prvé detaily free-to-play modelu ich survival MMORPG/FPS hry Survarium. Tento model bude normálnym herným módom, ktorý skombinuje prvky príbehu, prvky boja medzi hráčmi a okolitým herným svetom. Na hráčov tu čakajú rôzne úlohy, ktoré budú plniť pre niektorú z miestnych frakcií, budú sa môcť zúčastňovať na eventoch alebo sa vydať na prieskum s cieľom získať niečo cenné.

S týmto módom, samozrejme, prichádzajú aj výrazné obmedzenia. Prvým z nich je ten, že hráč bude mať len jeden jediný život, čo znamená, že ak zomriete (a zomierať sa bude podľa všetkého často), okamžite sa ocitnete v hernom lobby. Časovo nebude hranie na jednotlivých mapách síce obmedzené, no bude sa tu nachádzať akýsi limit, počet, koľko hráčov môže byť v danom momente v oblasti.

Mapy budú vo free-to-play omnoho väčšie ako normálne PvP arény, no na začiatku sa nedostanete všade. Nie, že by vám v tom bránila nejaká prekážka či neviditeľná stena, vtip je v tom, že niekde sú nepriatelia omnoho silnejší a so základnou výzbrojou sa pre nich stanete akurát tak vhodným pokrmom na obed. Každý event bude prepchatý vedľajšími úlohami a v závislosti na tom, do akých frakcií sa budú ľudia najviac pridávať, sa bude meniť a upravovať náročnosť príbehových misií.

Taktiež tu bude každé 2 hodiny prítomná búrka, počas ktorej sa nebudú môcť ďalší hráči pripájať do hry, a tí, ktorí práve hrajú, si budú musieť nájsť nejaký úkryt, inak ich čaká rýchla smrť. Približne 15 minút pred každou dostanú hráči varovanie, lobby sa uzavrie a začne sa skutočný boj o holý krk. Po jej skončení sa vo svete na 10 minút objavia rôzne cenné vecičky, ktoré až nestihnete zozbierať, budú zničené.

Free-to-play ponúkne 3 typy questov, a to príbehové - tie sa budú dať získať v lobby, budú prítomné len v tomto móde a budú logicky posúvať príbeh vpred, sekundárne - questy vyplývajúce z frakcií, do ktorých sa pridáte. A nakoniec náhodné - tieto sa budú získavať náhodne počas hrania. Hra ponúkne taktiež aj tzv. "counter contacs", čo je featúrka zobrazujúca všetkých hráčov v približne 150 metrovom okolí.

K tomu všetkému bude v tomto móde prítomná aj karma, ktorá bude odrážať vaše počínanie v hre. Budete ochotný samaritán pomáhajúci a šíriaci dobro? Vaša karma sa bude zvyšovať. Chcete byť ale naopak zlým chlapcom, ktorému ide hlavne len o vlastný zisk? Karma sa vám bude samozrejme znižovať. Ak to budete ale preháňať, môže byť na vašu hlavu vypísaná odmena a tak sa z lovca stane okamžite lovený. Neznie to úžasne?

Zdroj:  DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk