Novinky o Zaklínačovi 3: Ako pokročila optimalizácia?

Novinky o Zaklínačovi 3: Ako pokročila optimalizácia?

 

Novinky o novom Zaklínačovi 3 sa len hrnú. Nemecký server Gamestar, ktorého redaktorovi vývojári z CD Projektu RED dovolili si hru zahrať na dva dni bez akýchkoľvek obmedzení (to mu mohol závidieť nejeden človek), uverejnil novinku, ktorá poteší takmer každého hráča. Optimalizácia hry prebieha nadmieru dobre. Hra na testovacom PC šla na ultra detailoch v rozlíšení 1080p pri 60 fps.

To by bolo vcelku uspokojivé, no v danom počítači bola grafická karta od NVIDIA, a to GTX 980 (+ Intel i7-4790 a 16GB RAM). Zaklínač vraj nie je veľmi zabugovaný, hrá sa príjemne a pri nastavení grafiky na ultra (tráva, textúry, tiene, voda, detaily) šla hra skvelo. Nakoľko bola grafika od NVIDIA, tak bolo možné zapnúť aj Nvidia Hairworks. Výsledoch je vraj dychberúci. Na Geraltovi je vidieť každý pór a jeho vo vetre vejúce vlasy dodávajú hre na realistickosti. Najdôležitejšie z danej správy bolo, že hra bez problémov išla v rozlíšení 1080p pri 60 fps oveľa lepšie než na predchádzajúcich gameplay záberoch, ktoré poľské štúdio ukázalo. Odklad teda hre vôbec neuškodil, práve naopak. Hra ide plynulo, nenachádza sa v nej veľké množstvo bugov (aspoň nie tie, ktoré by hráča dráždili a od hrania odrádzali).

Šepkalo sa aj o zle vyriešenému vykresľovaniu prostredia a o jeho veľmi malej vzdialenosti. Podľa všetkého ide optimalizácia veľmi dobre, keďže vývojári nemajú v pláne pridať podporu DX12. Vývojári sa taktiež snažia spolu s hrou vydať aj módovacie nástroje, na ktoré sme si v predchádzajúcej časti museli hodnú chvíľu počkať. Jeden z fanúšikov na fóre CD Projektu uviedol, že ešte nevidel žiadny screenshot v rozlíšení 4K. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, nakoľko už vyšiel aj prvý 4K screenshot, ktorý si v plnom rozlíšení môžete vychutnať tu.

 

Zdroj:  facebook.com/zaklinac3,gamestar.de,dsogaming.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk