Bude nová hra Half-Life odhalená v utorok?

Bude nová hra Half-Life odhalená v utorok?

Half-Life 2: Episode 3 alebo rovno Half-Life 3, to sú pravdepodobne najžiadanejšie FPS hry súčasnosti, s ktorými Valve tak dlho otáľa, až sa dá povedať, že je to vlastne čakanie na Godota. Zabudnime ale teraz na Valve a spomeňme si na Black Mesa, remake prvého Half-Lifeu, ktorý v roku 2012 priviedli k životu obyčajní nadšenci a vydali úplne zadarmo. Ak zalovíte v pamäti, tak si zrazu uvedomíte, že títo vývojári celú hru v podstate ani nedokončili.

Remake Black Mesa obsahoval totiž len tú časť odohrávajúcu sa od úplného začiatku až po Gordonovu púť na Xen. Tvorcovia svojho času prizvukovali, že záverečné úrovne na spomínanej mimozemskej planéte nielenže rovnako zremakujú, oni dokonca do hry pridajú svoje vlastne nápady, levely, nepriateľov a podobne. Všetci vieme, že záver na Xene patril v pôvodnej hre medzi jej najslabšie chvíľky, preto ich v remaku chcú vylepšiť.

Týmto nachádzame gro celej novinky. Zdá sa, že sa ľady rokov úplného ticha konečne pohli, pretože sa na oficiálnych stránkach remaku objavilo záhadné odpočítavanie. Zatiaľ nie je jasné, čo sa pod týmto skákajúcim monoskopom skrýva, no jedno je isté, G-Man v tom bude mať opäť prsty. Je možné, že autori už skutočne dokončili Xen? Možné to je, no vzhľadom na "reklamnú kampaň" prvého dielu by bolo veľmi zvláštne, keby druhú vydali bez podobného humbuku. Ak to teda nie je druhá časť Black Mesy, môže potom ísť o vyladenú a úplne dokončenú verziu prvej časti. Keby sme ale uzdu popustili fantázii ešte viac, mohli by sme očakávať úplne novú hru v univerze Half-Life.

Všetko sa dozvieme v utorok, 5. mája.

Zdroj:  VG247, blackmesasource.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk