Český kyberpunk Dex sa po 2 rokoch dostáva do predaja

Český kyberpunk Dex sa po 2 rokoch dostáva do predaja

 

Zaujímavo štylizované kyberpunkové RPG Dex od našich českých bratov zo štúdia Dreadlocks sa po 2 rokoch vývoja, vrátane času strávenom v Early Access, konečne dostalo na imaginárne pulty obchodu Steam. Hra stojí 19,99 €, no momentálne sa dá kúpiť s 10 % zľavou za 17,99 €. Dex je zatiaľ dostupné len na PC (Windows, OS X, Linux), no neskôr by sa táto zaujímavá hra mala dostať aj na Nintendo Wii U.

Neónové svetlá len sporo osvetľujú špinou a korupciou prehnané temné zákutia mesta Harbor Prime, ktorého spoločenské vrstvy oddeľujú vplyvy technických výdobytkov moderného sveta. Užívanie tvrdých drog je jedným z najobľúbenejších spôsobov ako prežiť v tomto meste, a preto je ich pašovanie výnosným biznisom. Cirkev naberá na sile a svoje ovečky si vďaka lžiam drží pri sebe, čím stále viac zväčšuje svoju oblasť pôsobenia. Dex je temná hra s mýtickým presahom.

Hra je na akčné RPG pojatá netradične v 2D perspektíve a so systémom súbojov, známe z automatových bojoviek 90. rokov, sa snaží vybočovať zo stereotypu. Nechýba tu viacero cestičiek ako sa dostať k cieľu, výber odpovedí pri konverzáciách, nelineárna príbehová kampaň s množstvom vedľajších úloh a otvorený svet pre hlboký prieskum. Recenzie na Steame hru na jednej strane väčšinou chvália za štýl grafiky či súbojový systém, no veľkým problémom sú bugy alebo niektoré nevyvážené prvky ako stealth, vďaka čomu má priemer recenzií označenie "spíše kladné".

Zdroj:  Steam, dex-rpg.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk