Ďalšie skvelé JRPG prichádza na Steam, tentokrát z Dreamcastu

Ďalšie skvelé JRPG prichádza na Steam, tentokrát z Dreamcastu

 

Na Steam prichádza ďalšie JRPG, tentokrát Grandia II, ktorá pôvodne vyšla na Sega Dreamcast v roku 2000. Hra, ktorá svojho času dostala od IGN 9,2/10, od Famitsu 35/40 či od GameSpotu 7,9/10, bude obsahovať vytunený HD vizuál, plnú podporu myši a klávesnice, achievementy a kartičky.

Toto ale nie je priemiéra hry na PC, hra sem totižto už prišla v roku 2002. Pravdepodobne aj preto si tvorcovia z GungHo vybrali ako prvú hru z ich katalógu práve Grandia II. Pred časom na internete koloval dotazník zisťujúci záujem PC hráčov o porty hier série Grandia a Lunar na Steam a tak sa zdá, že to na niečo predsa len bolo. Prezident spoločnosti Jun Ivasaki predniesol múdre slová o tom, že vzhľadom na rozmach digitálnej distribúcie hier je dôležité, aby klasické hry ostávali dostupné v nejakej forme.

Grandia II bolo podľa jeho slov vybrané preto, pretože najlepšie reprezentuje sériu Grandia a zároveň príklad ako skvelé môžu JRPG byť. Zo Steam verzie neboli zatiaľ prezentované žiadne obrázky, tak si zatiaľ pre predstavu ako hra vyzerá, môžete zatiaľ pozrieť trailer z verzie pre PlayStation 2.

Zdroj:  GameSpot, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk