Nová hra od tvorcov Castlevanie vyzbierala za deň vyše milión dolárov

Nová hra od tvorcov Castlevanie vyzbierala za deň vyše milión dolárov

 

Pamätáte na kultovú akčnú hru Castlevania: Symphony of a Night? Táto pre mnohých najposvätnejšia modla štýlu "metroidvania" dostáva voľné pokračovanie od tých istých tvorcov, aj keď tomuto slovu sa vývojári v prezentovaní hry radšej vyhýbajú. Každopádne, inšpirácia touto hrou musí byť každému jasná, t.j. veľký hrad na prieskum, levelovanie, otvorené prostredie a 2.5D perspektíva. Pripomína vám to vyššie menovanú hru? Omyl, tentokrát ide o Bloodstained: Ritual of the Night!

Hra zaznamenala na Kickstarteri doslova raketový štart, kde počas prvého dňa vyzbierala vyše 1 milión dolárov, čo je viac ako dvojnásobok požadovanej sumy. Bloodstained bude goticky zamerná akčná plošinovka s exploračným zameraním a vyjde začiatkom roku 2017 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. O hudbu sa postará slávna skladateľka Mičinu Jamane, ktorá sa svojho času postarala aj o soundtrack pre Symphony of a Night.

Bloodstained bude obsahovať množstvo bossov, tajných zákutí, warpovacie miestnosti eliminujúce ťažký backstracking, možnosť craftovania zbraní, alchýmiu, alebo aj kooperáciu pre 2 hráčov. Čím viac peňazí sa hre sype na účet, tým sa objavujú stále nové a nové ciele. Doteraz boli odomknuté tieto - hardcore obtiažnosť, druhá hrateľná postava, kooperácia, herec David Hayter ako dabér (hlas Solida Snakea) a cheaty.

Zdroj:  GameSpot, Kickstarter, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk