Twitch zakázal streamovanie hier pre dospelých: Môže za to Hatred?

Twitch zakázal streamovanie hier pre dospelých: Môže za to Hatred?

 

Známa streamovacia služba Twitch sa rozhodla zakázať vysielanie prenosov z hier označených hodnotením AO, čo je skratka pre Adults Only - Len pre dospelých. Toto rozhodnutie padlo v rovnaký deň, kedy sa na Steame začal predávať kontroverzný titul Hatred. Náhoda?

To asi ťažko, hoci oficiálne nebolo nič potvrdené a spoločnosť sa k tomu nevyjadrila. Hatred dostala nálepku AO v januári tohoto roka, už od svojho oznámenia však bola vystavená značnej kritike kvôli možnému neblahému vplyvu na hráčov. Tí sa v nej totiž zhostia úlohy psychopatického vraha, ktorý sa svoju nenávisť voči tomuto svetu a ľudstvu rozhodol dokázať pozabíjaním čo najvačšieho množstva bezbranných civilistov a mužov zákona, ktorí mu vzdorujú.

Autori hry si z toho ale ťažkú hlavu určite robiť nebudú, antikampaň proti ich produktu im zabezpečila výbornú reklamu a záujem množstva ľudí, čo sa jednoznačne prejavilo na predajoch, kde na Steame predbehla dokonca aj giganta, akým je Zaklínač 3.

Mimochodom, hodnotenie AO udeľuje organizácia ESRB (Entertainment Software Rating Board) a rozhodne nejde o častý titul. Zo známejších hier ním boli "ocenené"  kúsky Manhunt 2, necenzurovaná verzia Fahrenheit (v USA Indigo Prophecy) a na istú dobu aj GTA: San Andreas.

Zdroj: mcvuk.com

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk