Blizzard rieši problém: World of Warcraft stratil ďalší milión a pol hráčov

Blizzard rieši problém: World of Warcraft stratil ďalší milión a pol hráčov

 

Blizzard zverejnil štvrťročné správy a jedna z informácií, na ktorú boli všetci zvedaví, je počet aktívnych hráčov World of Warcraft. Naposledy, v máji, bolo toto číslo 7,1 milónov. Dnes je ale počet ľudí, ktorí majú WoW subscription, nižší ešte o 1,5 milióna.

5,6 milión aktívnych hráčov je stále veľa, je to ale najnižší počet hráčov za niekoľko rokov. Napriek tomu sa ale Blizzardu darí, a to hlavne vďaka príjmom z titulov Diablo, Hearthstone a Heroes of the Storm. Vzniká ale otázka - ako to bude ďalej s WoW?

Odkedy hra vyšla ubehlo vyše 10 rokov. Takáto doba je dosť dlhá na to, aby pochovala mnoho nádejných titul, WoW však stále pretrváva. Najnovší datadisk Warlords of Draenor priniesol do hry mnoho starých hráčov, ale stalo sa to, čo každý datadisk. Po prvotnom návale mnoho hráčov titul aj opustilo. Nižší počet subscriberov je tak bežný, ale tentokrát klesol viac než zvyčajne.

Dôvodov môže byť viacero. Po 10 rokoch možno už hráčov začína unavovať cyklus tohto giganta. V každom datadisku totiž existuje fáza trvajúca približne jeden rok, keď do hry viac-menej nie je pridávaný žiaden nový obsah. Hráči tak začnú hru opúšťať a do vydania novej expanzie si dajú pauzu. Tentokrát to ale robia skôr. Či už je to aktuálnou podobou hry alebo sa im čakanie proste zunovalo je otázne. Navyše majú teraz hráči oveľa viac možností rôznych iných kúskov, či už MMORPG alebo iných, než napríklad pred 5 rokmi, a tak je ťažšie udržať si stabilnú hráčsku základňu.

Nastáva tak otázka, ako si môže Blizzard získať hráčov späť? Už dlho sa hovorí, že Blizzard chce produkovať obsah pre World of Warcraft rýchlejšie, že chce vydávať datadisky častejšie než raz za 2 roky. Hovorí sa to ale už dlho a hráči sa nedočkali. Možno je ale dnešok dňom, keď sa to zmení. Blizzard si v rámci Gamescom 2015 prichystal oznámenie o novom rozšírení pre WoW a dočkáme sa ho už zajtra, 6. 8., o 18:00.

O tom, čo by mohlo rozšírenie priniesť, existuje mnoho teórií. V konečnom dôsledku ale možno nebude takú veľkú rolu hrať obsah datadisku (i keď aj ten bude musieť veľmi zaujať), ako skôr dátum vydania.

Zdroj: kotaku.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk