Microsoft chce, aby Steam fungoval na Windows 10 bezchybne... Zatiaľ.

Microsoft chce, aby Steam fungoval na Windows 10 bezchybne... Zatiaľ.

Existuje niekoľko spojení slov alebo fráz, ktoré dokážu nahnať počítačovým hráčom naozaj nefalšovaný des. Jedným z najdesivejších slovných spojení posledných rokov musí byť určite "Games for Windows Live".

Systém DRM ochrany, ktorý takmer všetkým vývojárom ukázal, kadiaľ cesta nevedie, je ale našťastie už iba minulosťou a my naň tak môžeme s jemnou nostalgiou spomínať vždy, keď si potrebujeme vyvolať zimomriavky alebo grimasu odporu na tvári. Preto nás celkom zaujal rozhovor, ktorý pre portál PCGamer.com poskytol priamo z vedenia Microsoftu Kevin Unangst, riaditeľ PC segmentu skupiny Xbox. V samotnom rozhovore sa z jeho strany objavilo viacero úprimných priznaní, v ktorých zhrnul neefektívnosť tejto služby a jej zlyhania. Viacero zahraničných portálov si ale nemohlo nevšimnúť akúsi iróniu, ktorá sa objavila v jeho vyjadreniach voči momentálnemu prístupu spoločnosti Microsoft ku gigantovi na poli elektronickej distribúcie, službe Steam.

Slovami Unangsta "Neplánujeme súťažiť so Steamom. Práve naopak, chceme, aby bol Steam ešte obľúbenejší - urobili veľké veci pre PC hráčov z hľadiska existencie jedného obchodu."

Pravda, toto zatiaľ nie je veľmi zábavné, Unangst ale pokračoval: "Chceli by sme časom zlákať viac vývojárov, aby prešli do nášho obchodu a ponúkali svoje produkty zároveň so Steamom? Absolútne. Je konkurencia dobrá pre ľudí? Absolútne. Náš cieľ ale v tejto chvíli nie je nič iné ako podporovať Steam a zaručiť, že bude na platforme Windows 10 fungovať bezchybne."

GFWL DEAD

Tak ako asi aj veľa iných hráčov teraz krútime hlavou a s úsmevom na perách si uvedomujeme, že spoločnosť a ľudia, ktorí stáli za vznikom Games for Windows Live, synonyme pre dysfunkčnú a odmietanú PC DRM ochranu, chcú teraz pomáhať spoločnosti Valve, ktorá stojí za asi jedinou PC DRM službou, ktorá hráčom nelezie na nervy a nerobí zo života peklo.

Koniec koncov sme ale radi, že sa aj taká veľká spoločnosť ako Microsoft dokáže riadiť heslom "Lepšie neskoro ako nikdy.". Uvidíme, čo pre hráčov prinesie avizovaná spolupráca so službou Steam a sme veľmi zvedaví, ako sa Microsoftu podarí uskutočniť svoje plány do budúcnosti s ich vlastným herným obchodom.

Zdroj: kotaku.com, pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk