Windows 10 dokáže znemožniť užívanie pirátskeho softvéru, aj hier

Windows 10 dokáže znemožniť užívanie pirátskeho softvéru, aj hier

 

Portál Wired.co.uk na svojich stránkach informoval o tom, že nový Windows 10 dokáže znefunkčniť používanie pirátskych kópií videohier, ale aj iného nelegálne držaného softvéru.

Každý, kto chce nový operačný systém od Microsoftu používať, musí súhlasiť s licenčnými podmienkami spoločnosti. Ich súčasťou je aj klauzula s označením Sekcia 7b, ktorá znie nasledovne:

Automaticky môžeme kontrolovať vašu verziu softvéru a sťahovať aktualizácie či konfiguračné zmeny, vrátane takých, ktoré vám môžu znemožniť prístup k službám, hranie pirátskych hier či využívanie neautorizovaných hardvérových periférnych zariadení.

Túto informáciu medializoval, ako prvý, technologicky zameraný web Alphr. Zaujímavosťou teda je, že Windows môže bez vášho bdelého vedomia skenovať váš počítač, a vyradiť nielen nelegálne obdržaný softvér, ale aj hacknutý alebo zmenený hardvér, píše Wired.co.uk.


Neprehliadnite: Windows 10 a jeho úspech: 1500 inštalácií každú sekundu


Používateľská zmluva medzi firmou Microsoft a vami sa však vzťahuje len na produkty samotného Microsoftu: Windows 10, Windows Phone, Xbox 360 a Xbox One.

Zdroj: Wired.co.uk, Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk