Square Enix ponúka PC verziu Final Fantasy Type-0 HD v pochybnej kvalite

Square Enix ponúka PC verziu Final Fantasy Type-0 HD v pochybnej kvalite

 

Herný gigant, ktorý robí stále prešmyky začínajúceho štúdia.

Asi takto by sa dalo opísať štúdio Square Enix, ktorému sa snáď odhliadnuc od MMORPG titulov ešte ani nepodarilo priniesť na PC hru série Final Fantasy v požadovanej kvalite. Final Fantasy III, Final Fantasy IV, Final Fantasy IV: The After Years, Final Fantasy VII, Final Fantasy VIII, Final Fantasy XIII a Final Fantasy XIII-2, každá z nich trpela viac či menej závažnými problémami.

Včera vydané akčné RPG Final Fantasy Type-0 HD nie je výnimkou. Aj napriek tomu, že sa na stránkach píše o podpore rozlíšení pre high-end stroje, v skutočnosti ponúka len rozlíšenia v 720p a 1080p. Hra je uzamknutá na 30 fps, hoci predpokladáme, že sa ani nenašiel nikto, kto by veril v zázrak menom 60 fps.

Ak si chcete hru užiť na PC ako sa patrí, teda s myši a klávesnicou, zatiaľ si ju moc neužijete. Nevedno, či ide o bug alebo Square Enix skutočne odbilo záležitosť, no ovládanie myšou nie je podporované. Čaká vás tak nostalgický návrat do polovice 90. rokov minulého storočia, kedy sa ovládalo výhradne klávesnicou.  Niektorí užívatelia reportujú problém so zvukom a nemožnosťou hrať v plnom fullscreene.

Čerešničkou na torte sú nezmyselne vysoké požiadavky vzhľadom na grafickú úroveň hry, ktorej textúry pamätajú ešte doby PlayStation 2. Priemer recenzií používateľov momentálne vykazuje stav "smíšené". Ak sa chcete dozvedieť, čo si o hre myslíme my, prečítajte si našu recenziu verzie pre Xbox One (Final Fantasy Type-0 HD - Recenzia).

ParameterMinimálne požiadavkyOdporúčané požiadavky
Operačný systém  Windows 7, 8, 8.1 64bit, 10  Windows 7, 8, 8.1 64bit, 10
Procesor  CPU Core i3 2.5GHz  CPU Core i5 2.7GHz
RAM  4 GB  9 GB
Grafika  GTX560Ti or AMD Radeon 7790 mp4 [H.264]  GTX750 mp4 [H.264]
DirectX  11  11
HDD  30 GB  30 GB
Zdroj: Steam, Dark Side of Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk