Už zajtra sa spúšťa nový portál Youtube Gaming

Už zajtra sa spúšťa nový portál Youtube Gaming

 

Youtube Gaming, portál na streamovanie herných videí, ktorým plánuje spoločnosť Google konkurovať obľúbenej službe Twitch, plánuje svoje brány otvoriť už vo štvrtok, 27. augusta.

Už pred pár mesiacmi sme sa dozvedeli prvé informácie, ktorými spoločnosť Google potvrdila plány novej streamovacej služby. Na ňu by radi dotiahli obľúbených hráčov streamujúcich svoje videá naživo. Doteraz mali tieto internetové celebrity možnosť zdielať svoje úspechy len cez portál Twitch.com, ak nerátame množstvo takmer neznámych alternatív. Od zajtra už ale budú môcť skúsiť živé vysielanie aj cez Youtube Gaming. Prvé informácie si môžete prezrieť v tomto článku.

Hlavným ťahákom pre hráčov a divákov má byť hlavne podpora streamovania vo formáte 60fps a takisto jednoduchá možnosť automaticky konvertovať a archivovať živé vysielanie do bežných youtube videí. Svoje dedikované stránky by malo mať hneď po spustení až 25 tisíc hier a funkcionalita vyhladávania by mala byť na mieru šitá hernému segmentu. Po vyhľadaní slova Call by teda na vás nemala vyskočiť chytľavá pesnička od Carly Rae Jepsen, ale videá so sériou Call of Duty. Záujemcov by mala potešiť aj aplikácia pre zariadenia na platformou Android a iOS, vďaka ktorej, ako hovorí Google, budú aj mobilní pužívatelia "stále v obraze".

YG Gif

Google o svojich dlhodobejších plánoch pre službu Youtube Gaming plánuje viac prezradiť v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch, a to hlavne počas festivalu TwitchCon. Myslíme však, že základná funkcionalita, vzhľad a dojmy budú na internete známe už počas týždňa. Pokiaľ sa náhodou nemôžete dočkať zajtrajška, odporúčame vám navštíviť samotnú stránku Youtube Gaming, ktorá vám minimálne na päť minút ponúkne celkom zaujímavú interaktívnu zábavu.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk