Cena XCOM 2 na Steame je škaredým prekvapením pre austrálskych hráčov

Cena XCOM 2 na Steame je škaredým prekvapením pre austrálskych hráčov

 

Ste fanúšikom série XCOM? Tešíte sa na pripravovaný diel Xcom 2? Tak môžete byť naozaj šťastný, že nežijete v Austrálií.

Na Slovensku sme zvyknutí, že najnovšie AAA tituly stoja v predobjednávke okolo 40 až 60 eur. Ako sa ale teraz asi cítia Austrálčania, keď sa na stránkach Steamu objavil XCOM 2 v predobjednávkovej cene 89,95 amerických dolárov. Táto suma ale ešte stále nie je smerodajná, pretože v prepočte na austrálsku menu je to až 127,31 dolárov.

Pokiaľ si myslíte si, že táto cena je za nejakú špeciálnu, limitovanú a mega nabúchanú edíciu, musíme vás hneď zastaviť. 127 dolárov si podľa všetkého Austrálčania zaplatia za úplne bežný titul. Keď sme sa pozreli na európsku cenu, tá si sedí na 49,99 eur, čo je v prepočte "iba" 80 austrálskych dolárov. Tento prípad ale nie je prvým, keď sa hra od spoločnosti 2K Games objavila v Austrálii s takým veľký cenovým rozdielom oproti zvyšku sveta. Portál games.on.net ešte minulý rok priniesol správu, že cena titulu Civilization: Beyond Earth, bola v austrálskom Steam obchode zo dňa na deň zvýšená z 50 dolárov na 90 dolárov.

Porovnanie cien

Viacero novinárov, aj hráčov teraz od austrálskej pobočky 2K Games žiada vyjadrenie a vysvetlenie tejto nelogickej ceny. Žiadne oficiálne informácie sa ale zatiaľ neobjavili.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk