Predobjednávka XCOM 2 v Austrálii už nestojí horibilnú sumu, bol to vraj iba preklep

Predobjednávka XCOM 2 v Austrálii už nestojí horibilnú sumu, bol to vraj iba preklep

 

Ešte v piatok sme vás informovali, že austrálski fanúšikovia série XCOM majú z avizovanej ceny nadchádzajúceho dielu XCOM 2 hlavy v smútku. Na Steam stránke sa totiž objavila cena za predobjednanie 89,95 dolárov.

Už toto číslo samotné dokáže vzbudiť rešpekt, ale v prepočte na austrálske doláre sa táto suma vyšplhala až na číslovku 127. Množstvo hráčov aj novinárov kontaktovalo austrálsku pobočku štúdia 2K Games, ktoré za touto hrou stojí a žiadali vysvetlenie, prečo nastavili cenu tak vysoko.

Tento príbeh má našťastie aký-taký happyend. Štúdio 2K Games sa počas víkendu vyjadrilo a celú situáciu vysvetlilo ako preklep. Steam stránka hry XCOM 2 už bola opravená a nová cena pre Austrálčanov je 59,99 dolárov, čo znamená tesne pod 85 dolárov v lokálnej mene. Stále ide o celkom slušnú čiastku, ale rozdiel 40 dolárov hráčov určite poteší. Austrália je pritom jednou z krajín, ktoré sú známe striktnejším prístupom k hernému priemyslu a vyššími daňami na hry, stále to ale nie je také zlé ako v niektorých krajinách Latinskej Ameriky, menovite Brazílii, kde vás napríklad konzola Playstation 4 príde na slušných 1700 dolárov.

Zdroj: steampowered.com, pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk