Na indiegogo prichádza 2D bojová hra od autorky My Little Pony: Friendship is Magic

Na indiegogo prichádza 2D bojová hra od autorky My Little Pony: Friendship is Magic

 

Či už máte kreslených poníkov radi alebo nie, nedá sa poprieť fakt, že ide o celosvetový fenomén. Ako to pri populárnych veciach býva, fanúšikovia sa aj pri MLP inšpirovali a rozhodli vytvoriť vlastnú hru inšpirovanú animovaným seriálom. Čakala ich ale dlhá cesta.

V marci 2013 sa skupina fanúšikov pod názvom Mane6 rozhodla vytvoriť 2D bojovku, v ktorej by hráči bojovali s postavami zo seriálu MLP. Všetko to vyzeralo celkom sľubne, až pokiaľ sa držiteľ práv na MLP, spoločnosť Hasbro, nerozhodla celú túto zábavku s menom Fighting is Magic zatrhnúť aj napriek tomu, že išlo o neziskový projekt, ktorý mal mnoho fanúšikov.

Odvtedy prešlo niečo vyše dvoch rokov a Manee6 sa vracajú na čele s autorkou My Little Pony: Friendship is Magic, aby hráčom priniesli zaujímavú 2D bojovku, ktorá už neskončí v čiernej diere legálnych naťahovačiek.

Táto hra má názov Them's Fighting Herds a jej financovanie je plánované prostredníctvom indiegogo. Hra bude využívať engine z hry Skullgrils. Skullgirls je hra vyvinutá štúdiom Labzero, ale dovolili Mane6 použiť ich engine pre túto novú hru. Ostáva teda zafinancovať všetko ostatné - grafiku a dizajn, administratívne poplatky, programovanie hry a všetko ostatné, čo je spojené s hrou. Cieľom kampane je vyzbierať 436 tisíc dolárov, čo by malo postačovať na platenie zamestnancov a všetkých nákladov na dobu 18 mesiacov, čo je plánovaná doba vývoju Them's Fighting Herds.

Vieme teda, čo je potrebné na vznik hry, o čom ale bude a čo ponúkne hráčom? Them's Fighting Herds bude 2D bojovka a nasledovník Fighting is Magic. Nebude v sebe mať ale žiadne postavy z MLP, ale bude používať novo vytvorený svet a charaktery, ktoré navrhne Lauren Faust. Hráči sa tu tak nedočkajú iba poníkov, ale aj iných štvornohých stvorení ako lamy, psy, medvede, srnky a iné.

Z hľadiska hrateľnosti sa dočkáme 4-tlačidlového bojového systému - light, medium a heavy útoky a mágia. Systém mágie bude odzrkadľovať jedinečné schopnosti každej postavy a to, že má vyhradené samostatné tlačítko by malo viesť k dobrému hraniu. Hra bude, samozrejm,e ako správna bojovka obsahovať kombá a nepriatelia sa budú počas komba stávať ťažšími, ale iba po tom, čo sa naplní ukazovateľ juggle decay. To by malo riadiť dĺžku kômb, ale neobmedzovať ju príliš. Enhanced Super Attack je systém, ktorý pridá do hry ukazovateľ, ktorý bude ovplyvňovať hlavné útoky charakterov a odlišovať ich od ostatných postáv.

Súčasťou hry bude Visual Lobby - online priestor, kde sa budú môcť hráči stretávať prostredníctvom svojich postáv a preskúmavať prostredie herného sveta Fœnum. Takisto tu bude možné vyzvať ostatných hráčov k súboju, pozorovať súboje iných hráčov alebo iba bezpečne chatovať.

Pre hru je vyvíjaný Dynamic Music System, vďaka ktorému bude hudba reagovať na kombá a všetko ostatné, čo sa bude diať. Malú ukážku tohto systému môžeme vidieť v nasledujúcom videu.

V čase písania má hra vyzbieraná už 112 685 dolárov, čiže 26% zo svojho cieľa. Dá sa tak predpokladať, že počas zvyšných 29 dní dokáže svoj cieľ naplniť. Popularite pomáha hlavne fakt, že na projekt dizajnuje Lauren Faust a samotné MLP má ohromné množstvo fanúšikov. Ale aj bez znalosti tohto fenoménu hra pôsobí celkom zaujímavo, hlavne po grafickej stránke, nakoľko Lauren má na svojom konte niekoľko úspešných projektov a veľkých ocenení za animovanú tvorbu. Viac o Them's Fightin' Herds môžete dozvedieť na stránke kampane.

 

Zdroj: indiegogo.com, youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk