Ubisoft čelí veľkej kritike: Škandál s kolektorkou Might & Magic: Heroes VII!

Ubisoft čelí veľkej kritike: Škandál s kolektorkou Might & Magic: Heroes VII!

 

Nielenže sa na samotný nový diel legendárnej Heroes série zniesla vlna kritiky zo strany niektorých fanúšikov, Ubisoft do toho prilial trochu viac ohňa hlavne hráčom v Spojených štátoch. Objednali ste si zberateľskú edíciu s úmyslom, že si titul aj zahráte? Smola.

Nepríjemné zistenie čakalo hráčov, ktorí si zakúpili zberateľskú edíciu najnovšieho dielu Might and Magic: Heroes VII. Ubisoft, ktorý vývoj a distribúciu hry zabezpečuje, tak nejak do týchto edícií nepribalil samotnú hru. Na všetkých reklamných fotkách, videách či plagátoch je vyslovene vyznačené, že zberateľská edícia, akoby to malo byť aj samozrejmosťou, obsahuje aj fyzickú kópiu hru. Ubisoft má na to ale očividne iný názor.

Oficiálny Ubisoft obchod odkazuje na zahrnutie DVD s hrou vo svojej zberateľskej edícii aj pri objednaní hry:

 

Samotný obsah edície dokonca sami na živo rozbaľovali prostredníctvom Twitchu a hru z krabice zástupcovia Ubisoftu vytiahli:

Kde sa teda zo zberateľských edícií podeli DVD s hrou? To nikto netuší a Ubisoft sa k situácii nevyjadril. Isté je jediné, že problém majú iba hráči, ktorí si hru predobjednali v USA. Podľa ďalšieho obrázku sa navyše zdá, že s krabicou sa manipulovalo. Nahnevaný hráč pripojil obrázok, na ktorom vidno prázdne miesto, kde pôvodne mala byť aj krabička s hrou. Ubisoft mu údajne po jeho reklamácii odmietol vrátiť peniaze. Ako dočasné riešenie (možno aj ako trvalé, zatiaľ nikto nevie) poskytuje Ubisoft podporu pre hráčov, ktorým hra v ich edícii chýbala tak, že tým, ktorí sa preukážu zakúpením tejto edície, bude titul digitálne pridaný do ich Uplay knižnice.

Čo sa týka situácie na Slovensku a v Českej republike, spoločnosť Playman distribúciu nezanedbala a podľa všetkého prebieha podľa plánov.

Bohužiaľ, toto nie je pre Ubisoft prvý a pravdepodobne ani posledný škandál podobného rozmeru. Jedno je však isté, boj o najviac nenávidenú spoločnosť roka, ktorý každoročne prebieha na internete, pravdepodobne pozná jedného zo svojich favoritov.

Čo sa týka situácie na Slovensku a v Českej republike, spoločnosť Playman distribúciu nezanedbala a podľa všetkého prebieha podľa plánov.
Zdroj: reddit.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk