Indie survival Novus Inceptio z rúk českého štúdia McMagic prichádza na Steam

Indie survival Novus Inceptio z rúk českého štúdia McMagic prichádza na Steam

 

So survival titulmi sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece. Indie titul Novus Inceptio, ktorý je na prvý pohľad iba jeden z mnohých, vás určite zaujme. Nielenže sa pokúša priniesť nový pohľad na survival žáner, ale navyše je tvorený štúdiom McMagic z Českej Republiky.

Novus Inceptio prinesie hráčov do neobývaného sveta, v ktorom sa pokúsia získať všetko potrebné k prežitiu. Venovať sa môžu staviteľstvu, poľnohospodárstvu, lovu, tvorbe nástrojov a podobne, pričom môžu medzi sebou suroviny a na Steame výtvory vymieňať pomocov obchodu. Život na ostrove hráčom okrem klasických chorôb a tvorov bude aj ďalší zaujímavý prvok. Hráči budú totiž čeliť aj starobe. 

Časom bude postava hráča starnúť, čím sa bude pomaly približovať k úmrtiu. To je ale možné pomocou rôznych predmetov odddialiť alebo sa mu úplne vyhnúť "presunutím mysle" spolu so schopnosťami a inventárom do novej postavy.

Novus Inceptio je už 14 dní dostupný na Steame, počas ktorých ale nebol propagovaný, lebo v týchto dňoch bolo v hre opravovaných veľa bugov a chýb, ktorými McMagic nechceli kaziť hráčom zážitok z hry. Po uplynutí tejto dobe sú už ale pripravení predstaviť hráčom funkčnú Early Access verziu titulu. Tá demonštruje všetky základné mechaniky, ktoré ale hráči budú zatiaľ musieť objavovať sami, pretože singleplayer, takzvaná "ghost" verzia je zatiaľ jediná dostupná. Multiplayer bude do Novus Inceptio pridaný priebežne. 

Avšak hráči aj nepriek tomuto nezostanú úplne odrezaní ostatných, a to vďaka zaujímavej funkcii - aj napriek tomu že sa neuvidia, môžu stále komunikovať pomocou chatu a obchodovať.

Novus Inceptio sa na Steame na svoje pomery najozaj veľmi dobre. Už vyše 6000 ľudí je v steam skupine a ďalších 15 000 má túto hru na zozname prianí, čo je pri takmer nulovej propagácii pre malé české štúdio naozaj úspech. Cena Novus Inceptio je 24,99 amerických dolárov.

McMagic majú pred sebou ešte veľmi dlhú cestu. Netaja sa privysokou náročnosťou na hardvér, nedokončenými mechanikami a zásadnými bugmi. Ale aj napriek tomu tento projekt vyzerá zaujímavo a my talentovanému štúdiu držíme palce.

Zdroj: youtube.com, TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk