Vytvorte si svoj vlastný Zelda level, kým sa to dá

Vytvorte si svoj vlastný Zelda level, kým sa to dá

 

Hra Mario Maker je medzi fanúšikmi série bezpochyby veľmi populárny titul. Mnohí fanúšikovia dúfajú, že takéhoto Makera dostanú aj iné série, napríklad The Legend of Zelda. Jeden šikovný fanúšik sa ale vykašľal na čakanie a vzal osud do vlastných rúk.

Justin Sink vytvoril editor na tvorbu levelov v štýle starších The Legend of Zelda hier. Tento projekt je inšpirovaný aj už spomenutou hrou Mario Maker. Tvorca ale vraví, že chce na projekte veľa vecí zmeniť. Každý totiž pozná, že Nintendo takého projekty nenechva dlho online a je iba otázkou času, kedy bude musieť aj The Legend of Zelda Maker zmiznúť z internetu.

Justin by chcel Zelda Maker prerobiť tak, aby sa legálnym komplikáciám vyhol. Chce zmeniť herné sprity a takisto pridať do mechaník niekoľko noviniek, ktoré podľa neho v pôvodných tituloch chýbajú. Iba čas ale ukáže, či to bude stačiť na to, aby projekt prežil online, alebo bude musieť byť z webu zmazaný. Súčasná verzia Zelda Makeru je vo veľmi skorej alfa fáze vývoja a bude sa meniť. Ak ste si ale niekedy túžili urobiť vlastný Zelda level a chcete popupustiť uzdu svojej kreativite, môžete si editor stiahnuť z linku, ktorý je v popise nasledujúceho videa.

Zdroj: pcgamer.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk