Nová sezóna zmení League of Legends od základov

Nová sezóna zmení League of Legends od základov

 

League of Legends je MOBA hra, ktorá vyšla v októbri 2009. Odvtedy sa vyvíja a prešla mnohými zmenami, tá nadchádzajúca bude ale hádam tá najväčšia.

Titul čaká v rámci prechodu na season 6 mnoho zmien, ktoré si tu trochu opíšeme. Pôjde ako o zmeny týkajúce sa hrateľnosti, tak aj o zmeny v rámci sociálnych funkcií hry a dokonca sa dočkáme aj nového klienta!

Najbližšie sa hráčov dotknú preseason updaty, ktoré sa zameriavajú na hneď niekoľko rôznych oblastí a celkovo majú za cieľ to, aby urobili každú hru pre hráča viac unikátnou. Veľkých zmien sa dočkajú hrdinovia na diaľku ako Miss Fortune, Quinn, Graves, Corki a podobne. Napríklad Quinn bude zmenená na najrýchlejšieho šampióna a tak zároveň na najsilnejšiu odvetu voči split-push taktikám. Každý z týchto šampiónov by mal mať špecifickejšie vlastnosti, ktorými bude vedieť odpovedať na nejakú z herných taktík, a tak sa stane hlavným bodom, na ktorom sa bude skladať taktika tímu. Zmien sa, samozrejme, dočkajú aj predmety a masteries, ktoré tieto postavy používajú. Niektoré budú zmenené, mnohé iné pridané.

Aby sa hráči na top lane necítili tak osamelo a izolovane od zvyšku tímu, Riot sa rozhodol pridať hornej časti mapy na dôležitosti pred tým, než sa tam objaví Baron. To docieli pridaním príšery The Rift Herald. Za jej zdolanie dostane hráč single target buff, ktorý je zameraný na posilnenie schopnosti potlačiť lajnu.

Ak vás niekedy hnevalo, že ste nevedeli určiť miesta, na ktoré dávajú nepriatelia wardy, nasledujúca zmena je pre vás. Po novom totiž wardy, ktorým uplynula životnosť, za sebou ponechajú pozostatky. Premeny sa dočkajú aj potiony. Mana potion bude z hry odstránený a nahradia ho 3 obnoviteľné potiony, ktoré budú liečiť hrdinu, pridávať bonusový magický dmg a budú liečiť hp aj manu a nabíjať sa počas zabíjania príšer v hernej džungli.

Súťaživých hráčov potešia zmeny týkajúce sa ranked hier. Hádam najdôležitejšou sú dynamické groupy – hráči budú môcť vstúpiť do ranked hier sami alebo s ľubovoľným počtom kamarátov. Čiže už to nebude iba solo a duo, ale aj skupiny troch, štyroch alebo piatich hráčov. Skupinky hráčov, ktorí spolu hrajú, budú dostávať aj bonus k IP. Zvyšuje sa aj rozsah celkového MMR, čo by malo zabezpečiť rýchlejšie nájdenie hry. Ranked Team hry ale nikam nemiznú a hráči budú mať stále možnosť zvoliť si hru v tomto móde. A ak sa vám niekedy v ranked stalo, že ste sa nevedeli dostať cez promo hry ani na x-tý pokus, Promo Helper vám s týmto problémom pomôže. Hráči, ktorým sa nepodarí postúpiť cez promo hry, ale sa dostanú do promo opätovne, začnú túto sériu postupových hier s jednou výhrou na konte. Toto ale bude fungovať iba po rank Gold 1.

Zlepšenie tímovej spolupráce zabezpečí nový champion select systém. Zatiaľ nie je presne nadizajnovaný, približne bude fungovať nasledovne. Hráč si zvolí dve role, za ktoré chce hrať. Tieto voľby budú vidieť spoluhráči už v úvodnej obrazovke a tak sa budú môcť lepšie skoordinovať. Následne pred banovaciou fázou si budú môcť hráči zakliknúť šampiónov, za ktorých by chceli hrať. Samotné banovanie bude upravené, banovať budú poslední traja hráči v každom tíme po jednom bane.

Zaujímavou novinkou bude Hextech Crafting. Hráči budú mať šancu získať za výhru Kľúče alebo ich fragmenty. Hranie s kamarátmi zvýši množstvo kľúčov, ktoré sa dajú za výhru získať. Hráči budú mať šancu získať aj Mastery Chesty alias truhlice so záhadným obsahom, ktoré sa budú dať otvoriť spomínanými kľúčmi. Chesty budú odmeňované hráčom na základe ich solo a tímového výkonu po hre. Presné čísla zatiaľ Riot nezverejnil, keďže je to všetko iba v skorom vývoji. Ak ale hráči nebudú chcieť všetko nechať na náhodu, budú si môcť Mastery Chestu kúpiť za reálne peniaze. V truhliciach môže byť hocaká odmena od 7-dňových IP boostov až po šampiónov a skiny. Navyše, ak hráč nebude spokojný s odmenou, môže 3 odmeny náhodne zmeniť za iné alebo ich rozbiť a zmeniť na esencie, ktoré bude môcť použiť na vytvorenie nových odmien.

Do hry sa dostane aj kopa sociálnych zmien. Jednou z nich sú kluby, ktoré si budú môcť hráči vytvoriť a združovať sa v nich. Čo konkrétne budú predstavovať bude na hráčoch. Kluby ponúknu hráčom permanentný chat pre klub, možnosť organizovať hry s členmi a všelijaké iné organizačné pomôcky. Hráči budú môcť byť členmi viacerých klubov. League Friends App je aplikácie pre mobilné zariadenia, ktorá umožní spojiť sa s kamarátmi z League of Legends hocikedy a hocikde, pomôže organizovať hry s pomocou rôznych upozornení a bude synchronizovať chat medzi PC klientom a aplikáciou.

Keď už sme spomenuli klienta, aj ten sa dočká vynovenia a konečne poriadneho. Bude totiž prerobený od základov a založený na nových technológiách. Hráči sa môžu prihlásiť do alfa testovania, ale počet miest je obmedzený a ak si to chcete vyskúšať, poponáhľajte sa.

Zmien je naozaj veľa a toho je iba ich stručný prehľad. Ak chcete vidieť podrobnosti, nájdete ich na oficiálnej League of Legends stránke.

Zdroj: leagueoflegends.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk