Sega plánuje na PC priniesť celú plejádu hviezdnych konzolových titulov

Sega plánuje na PC priniesť celú plejádu hviezdnych konzolových titulov

Z tejto platformy sa pomaly stáva univerzálny herný systém pre všetkých.

Po tom, čo Sega vydala na PC plošinovku Sonic: Lost Worlds, sa spoločnosť vo svojej tlačovej správe nechala počuť, že najbližšie mesiace a roky budú patriť vysokokvalitným PC portom ich hier. Tak sa zdá, že to neboli len slová do vetra, pretože webu TSSZ News sa podarilo od svojho dobre informovaného zdroja získať portfólio najpravdepodobnejšie portnutých titulov. Zdroj sa zároveň vyjadril, že PC platforma má byť v roku 2016 tou najkľúčovejšou hernou platformou. Tak o aké kúsky ide?

Yakuza 0

Zatiaľ najnovší diel, ktorý je zároveň prequelom celej série, vyšiel zatiaľ len v Japonsku na PlayStation 4. Ak táto hra na PC vyjde, bude to prvý diel vôbec a jeho úspech by mohol dať prípadný základ pre portovanie starších dielov, prípade v tomto roku vydanej šiestej časti. Séria Yakuza patrí medzi výkladnú skriňu svojských, no herne prepracovaných titulov konzol PlayStation. "Nultý" diel ale zatiaľ ešte nebol definitívne pre PC odklepnutý, a to hlavne kvôli veľkosti hry a licenčným záležitostiam.

Vanquish

Šesť rokov stará akčná scifi strieľačka z tretieho pohľadu od štúdia Platinum Games je zatiaľ dostupná len na PlayStation 3 a Xbox 360, no už o nejaký čas by sa mohla dostať aj na PC. Za hrou stojí otec moderného survival hororu Shindži Mikami (séria Resident Evil), ktorý dokázal vytvoriť explozívnu a vysokooktánovú zábavú plnú robotov, inovácií a akcie nadpriemernej kvality. Jedinou chybou tejto striktne singleplayerovej hry bola brutálna krátkosť. Niektorí hráči ňou dokázali prefrčať aj za 4 hodiny.

Resonance of Fate

Nielenže si toto JRPG odnášalo v recenziách vysokánske známky, oceniť ju dokázala aj širšia hráčska komunita. Resonance of Fate je dieťa štúdia tri-Ace (Star Ocean, Valkyrie Profile), ktoré pred šiestimi rokmi inovovalo žáner hlavne skvelým súbojovým systémom tri-Attack. Ten kombinoval ťahové a realtimové prvky s voľným pohybom po bojovom poli, no s obmedzeným počtom ťahov počas neho vykonaným. Resonance of Fate bodovalo aj príbehom a zasadením do sveta kombinujúceho sci-fi a steampunk.

Hatsune Miku: Project DIVA

Sega plánuje na PC priniesť aj sériu rytmický hier Hatsune Miku, ktoré patria v rámci svojho žánru o tie najkvalitnejšie tituly. Hry sa nesú vo výraznom japonskom štýle, čiže u nás by ocenil asi len nanajvýš úzky okruh hráčov, no svojich fanúšikov by si určite našli. Doteraz vyšlo vyše 10 titulov naprieč rôznymi platformami, od PSP, cez PS3 až po PS4 a Nintendo 3DS.

Virtua Fighter 5

Piaty diel obľúbenej bojovkovej série Virtua Fighter vyšiel pôvodne už takmer pred desiatimi rokmi na PlayStation 3 a Xbox 360. Aj táto časť si dokázala udržať vysokú kvalitu, ktorú od série čakajú fanúšikovia a tak sa zaslúžene stala jednou z najlepších hier daného roku. A tou sa stala aj napriek drvivému útoku večného rivala Tekken, ktorý s Tekken 5: Dark Resurrection v tom čase naberal druhý dych.

Valkyria: Azure Revolution

Na PC už jeden diel série Valkyria vyšiel, ktorým bola strategická nádhera Valkyria Chronicles. Tá sa do PC análov navždy zapísala ako jeden z najlepších portov konzolových hier všetkých čias a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa jej na Steame tak darilo. Ďalším bol, samozrejme, skvelý komixový feeling a bohatá hrateľnosť kombinujúca real-time pohyb po bojisku s prvkami ťahovej stratégie. Azure Revolution je úplne najnovšia hra, ktorá vyšla zatiaľ len v Japonsku, a to na PlayStation 4.

Sonic Colors

Ako posledná hra z portfólia bola určená plošinovka z Wii Sonic Colors, ktorá vyšla pred piatimi rokmi. Bez nejakých pochybností môžeme povedať, že táto hra patrila k tomu najlepšiemu, čo dokázala Sega v súčasnosti s týmto naspídovaným modrým ježkom priniesť. Sonic Colors oplýva jednou z najlepších grafík na Wii a hrateľnostne ponúkla prepracovaný a inteligentný level dizajn s presným ovládaním, ktoré ku kvalitným plošinovkám patrí. Ak by na PC skutočne vyšla, bola by solídnou náplasťou po tak trocha fádnejšom Sonic: Lost Worlds.

Zdroj: TSSZ News, Gamerankings, Wiki

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk