Pokračovanie sci-fi strieľačky Consortium sľubuje výnimočný herný zážitok

Pokračovanie sci-fi strieľačky Consortium sľubuje výnimočný herný zážitok

 

Nie príliš úspešná akcia z pred dvoch rokov dostane ambiciózne pokračovanie.

Consortium: The Tower (predtým známe ako The Tower Prophecy) prichádza na Kickstarter, aby nás znova uvítala do dystopickej budúcnosti vylepšujúc každý aspekt pôvodnej hry. Za titulom stoja tí istí tvorcovia zo štúdia Interdimensional Games, ktorí pokračujú v pôvodnom pláne priniesť celú trilógiu z toho univerza. The Tower sa bude odohrávať v roku 2042 v jednej hypermodernej budove zvanej Churchill Tower, ktorá bola z väčšej časti evakuovaná kvôli zlyhávaniu systémov. Pre lepšiu predstavu o mechanikách hry si predstavte mix prvého Deus Ex a dnes už zabudnutého titulu Project Eden od Core Design.

Hra bude plne v rukách hráča a jeho zážitok nebudú prereušovať žiadne cutscény. Prostredie bude úplne otvorené a bude tak dávajať vyniknúť rôznym štýlom hrateľnosti, či už pohybu, reči a akcie, nebudú žiadne umelé zábrany alebo hranice. Na ceste za vyriešením záhady prečo systémy budovy zlyhávajú budeme môcť použiť rôzne štýly hrania ako diplomaciu, čiže hovorené slovo, stealth a zakrádanie sa, alebo proste dáme bez zbytočných slov radšej prehovoriť naše búchačky. A tie nikdy nevyjednávajú.

Druhý diel Consortium toho sľubuje skutočne veľa a ak to tvorcovia aj všetko splnia, nepochybujeme, že sa dočkáme výnimočného herného zážitku. Ten nebude formovať hra, ale my ako hráči a naše rozhodnutia. Tie budú mať dopad na to, čo sa bude diať potom a my na to budeme musieť okamžite reagovať. Zhostíme sa úlohy dôstojníka Bishopa Six a budeme nadväzovať vzťahy s rôznymi postavami a taktiež aj frakciami. Bude len na nás, komu budeme veriť a koho budeme upodozrievať, ku komu sa pridáme a proti komu budeme bojovať.

Ako hra vyzerá po vizuálnej stránke môžete vidieť z videa a obrázkov (viac nájdete na stránke Kickstarteru). Momentálne má vyzbieraných niečo vyše 40 000 dolárov z požadovaných 450 000 dolárov. K dispozícii je tvorcom ešte dokopy 31 dní, čiže zatiaľ je všetko na dobrej ceste. Hra je plánovaná pre PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroj: Kickstarter, PC Gamer, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk